Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehetnek ezek, és én...

Mitől lehetnek ezek, és én mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyik hogy van a családban,pontosabban édesanyám kutyája, egy 6 éves fajtatiszta shih-tzu. Tegnap reggel elkezdett hányni habosat aztán felhívott anya hogy tegnap volt -e a valami baja (előző nap én nyírtam a kutyát,de mondtam hogy nem,teljesen jól volt) és egészen délutánig kitartott a hányás mikor édesanyám hazaért,ekkor elvitte állatorvoshoz,biztonság kedvéért mindkét kutyát (kettő van a másik egy mentett kutyus). Aztán azt mondta doki a shih-tzura hogy felső légúti megbetegedése van,kapott 2 szurit. Megmérte a másik kutyus lázát is és 39,5,pedig nála semmi tünet nem volt,ugyanolyan mozgékony minden..De Ő is kapott injekciót,de elkezdi nem fertőző betegség csak megfázás..

Jó hát injekció után jobban is lett,hazaértek rengeteget ivott ennek örültek de rögtön kihányta azt is. Egész este hányt tovább,éjszaka felhívták az állatorvost,azt mondta nem lesz semmi baja..

Most reggelre kicsit jobban van,de még mindig hány de itt győrben nincs állatkórház,ezért elviszik klinikára,ahova én is járok kutyámmal . De csak én gondolom így hogy a doki felelőtlen és hülye? Mi a franc lehet a kutyával? Hallottam most van egy vírus a kutyák között,hasonló mint a kennelköhögés szerintem az,de lehet tévedek. De doki biztos. Nálatok nem volt még ilyen? Rettentően imádom azt a kutyát,beleőrülök ha elpusztul vagy valami:((

Másik amiért én vagyok bajban..:

Tesómék elköltöztek,de a van nekik egy szibériai csíkos mókusuk. Erre hogy nem tudják elvinni,nekem adják. DE nekem nem kell egy mókus most mit csináljak vele? Azt mondják adjam oda egy ismerősömnek ajándékba. De kinek fog kelleni egy mókus? Nagyon félek hogy a nyakamon marad,így is albérletbe vagyok,van most nálam 2 kutya,2 teknős,főbérlőm kiaakadna egy mókustól is. Vagy szerintetek lesz rá érdeklődő ??

3. Pár napja észrevettem hogy kutyám csak a fűbe ugrándozik.. Akkor volt hatalmas eső,gondoltam biztos belesüpped a lába a sárba azért ugrál. De másnap is folytatta bár még mindig nagy sár volt,betonon nem csinálja csak a fűbe,még mindig a sárra tippeltem mert elég kényes,még pocsolyába se lép bele.

Tegnap párom szólt hogy furcsa a tappancsa és tényleg..Olyan repedezett féleség,de mintha koszos lenne de nem az amúgy,nem lehet gomba vagy valami? Elviszem majd dokihoz,meg bekentem tegnap este aloe verával most sokkal szebb,de ez mi? Gomba van kutyáknál? Nincs kiszáradva,olyan furcsa..

Köszi hogy végig olvastad és hogy segítesz a tippeléseddel. Természetesen mind3 probléma orvosolva lesz,de addig is kíváncsi vagyok.



2012. okt. 10. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1, a habos hányás lehet attól, hogy sok a sava, háztartási keksz megoldhatja a problémát de nem kell túletetni elég 2-3 szem naponta többször!


2, A mókusnak biztos hamar találsz gazdát, régebben én is szerettem volna :-9


3, A talpon nem szoktak gombásak lenni, lehet belelépett valamibe és nem vetted észre ezért van berepedezve a párnája ( előfordul ), krém aloe vera jó rá, vagy valami bephanten, kék krém stb.. szintén megoldja a problémát, de ha megnyugtat mindegyik kutyám ugrál a fűben!

Ha komolyabb baja lenne akkor a betonon is furcsán menne !

2012. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A habos hányás lehet ahogy írták gyomorsavtól, de sok mástól is. Érdemes inkább kivizsgáltatni. A doki viszont nem feltétlenül hülye. HA ő meg van róla győződve, h az az, ami ellen kezelni, akkor jóhogy azt hiszi h jobban lesz. Az már más dolog h lehet, nem is az a baj.


A mókust extra gyorsan el tudod passzolni, nagy rá a kereslet. Hirdesd meg neten (azért kicsit szűrd meg a jelentkezőket).


A tappancs meg simán szét tud repedni magától is, lehet h megvágta, valamibe belelépett és kinyalta, stb. Kék kenőcs, aloe, bepanthen, és hamar begyóygul.

2012. okt. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!


" Gombás fertőzés


Ha azt tapasztalod, hogy a kutyád nem hagyja abba a füle vakarását vagy a mancsainak nyalogatását, akkor vidd el az állatorvosodhoz, hogy megnézze, nincs-e gombás fertőzése. A tünetek: irritált, viszkető, elszíneződött bőr. Ez a fertőzés általában a mancsokat és a fület támadja meg, mivel ezeken a helyeken könnyen el tud terjedni. A gombás fertőzést könnyű diagnosztizálni és általában egy krém, gyógyszer vagy gyógyfürdő elég a kezeléshez."


1. Nekem is volt dolgom olyan állatorvossal, aki ránézésre diagnosztizálta a kutyámat, csak kár, hogy mindig tévesen, és általában rossz kezelést is adott, de nagyon szerettem ezt a dokit, már vagy 10 éve hozzá járunk. Mikor begyulladtak a szuka kutyám emlői, azt mondta a doki, hogy fedeztessem be a kutyámat, akkor meggyógyul. Na, akkor váltottam le, de azóta is bánom, hogy ennyit vártam vele.


2. A mókus biztos, hogy kell majd valakinek, emiatt ne aggódj szerintem, csak minél több oldalon hirdesd meg őt.


3. Lehet gombás fertőzés is (mint fentebb írtam), de lehet, hogy csak simán kiszáradt és emiatt berepedezett.


(Azt ne hagyd, hogy az aloe verás krémet lenyalogassa a lábáról, mert a kutyák érzékenyek az aloe verára, hasmenést okoz lenyelve természetesen, az nem baj, ha bekened vele a lábát, csak ne nyalogassa le.)

2012. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mókus kérdés már most megoldódott,a festő aki a lakáson dolgozott már haza is vitte:)

Jaj de nagyon gyomoridegem van,most folyik a költözés kutya meg egyedül van otthon anyámnál,már alig várom kibírni a 4 órát mire kaptak időpontot dokinál..Remélem tényleg nincs komoly baja,azért gyomorsav miatt csak nem hányna már 24 órája..főleg hogy teljesen rosszul van mellette,anyám mondta teljesen be van esve az arca,akárhányszor iszik ki is hányja...

de neem nem lesz baja,gyökér orvos. Ilyeneknek minek diploma.. Én nem hiszem el amúgy hogy felső légúti megbetegedés van csak a háttérben.


a tappancsáról most készítettem:


[link]


szerintetek?? Most mit csináljak vele? nyomogattam neki nem húzta el,nem is fájt neki de nem tudom elképzelni mi ez..Amúgy nem nyalogatja gondolom akkor nem gomba?

2012. okt. 10. 13:57
 5/13 A kérdező kommentje:
mármint ez a kutyám tappancsa,nem a shih-tzué
2012. okt. 10. 13:58
 6/13 A kérdező kommentje:
mindegy szerintem ezt felteszem külön kérdésbe is,hátha valaki látott már ilyet.
2012. okt. 10. 14:19
 7/13 anonim ***** válasza:

nekem a hypozástól vagy a domestostól volt ilyen a lába !!!!

Ez sérülés! mint fentebb írtam neogranormon, bepanthen, kék krám...

2012. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hétvégén fel volt mosva,de addig be van zárva a szobába nem mehet ki míg teljesen fel nem szárad a kő.. annyi meg nem volt benne csak pár csepp:(

Ötletem sincs,komolyan mitől lehet de elég csúnya.

Folytatom akkor a kenegetését,most viszem le sétálni,kíváncsi vagyok még emelgeti -e a lábát.

2012. okt. 10. 15:07
 9/13 anonim ***** válasza:
mivel sérült a párnája biztos, hogy fáj még neki ! olyan mintha te megégeted vagy megsérted a bőröd az is nagyon fáj!
2012. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tipikusan úgy néz ki, mikor leszakad a bőr, és épp nő a helyére az új. Az ugye olyankor feszül, viszket, minden kínja van.


Nekem is volt olyan h a kutyám egész nap hányt, még a vizet is kihányta. Elmentünk a dokihoz, kaptun prohydralt, két nap múlva rendbejött.

2012. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!