Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás - ott marad a...

Ivartalanítás - ott marad a kutya vagy sem?

Figyelt kérdés
Kétféle módszerről hallottam: az egyiknél már reggel be kell vinni a kutyát a rendelőbe, ott kell hagyni, aztán valamikor estefelé szólnak, hogy kész van, felébredt, és lehet hazavinni. Nekünk ezt mondta az állatorvos. Viszont itt csomóan írták, hogy bevitték a kutyát, meg is várták a műtétet, és utána rögtön vihették haza. Mi a különbség oka? Melyik a jobb? Csak mert én nem szeretném, ha a kutyámat órákig várakoztatnák valami ketrecben, amíg sorra kerül a műtétre, soha nem volt bezárva ilyen helyre, meg ha nem vagyok ott, tuti, hogy félne és nem értené, hogy őt miért zárták most be és miért mentem el. Amikor felébred, akkor sem lenne jó, ha nem lennék ott, csak egy steril szobában ébredne egy ketrecben. De nem tudom, hogy ennek orvosi oka is van, vagy csak kényelmesebb így a dokinak? Kinek mi a tapasztalata?
2012. okt. 10. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Én még csak olyat hallottam, hogy beviszed a műtétre és 20 perc múlva viszed is haza. A lány cicánknál is csak ennyi volt.
2012. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk úgy volt hogy odavittem 11 órára és 1 órára kb mehettem is érte. Persze megvárhattam volna,de túl nagy stresszben voltam,nem akartam ott ülni addig elmentem intézni a dolgaimat. Fél 2-re odaértem akkor még nem ébredt fel nagyon,kihozták a plédbe amit vittem neki,tehát félkómásan érezte az otthon illatát és volt ketrecben,de hát fel se fogta hol van,meg az a fél óra..

Ne aggódj alszanak ilyenkor,nem tudják hogy nem vagy ott melette. Viszont!:

Azóta retteg az orvostól,mivel ugye bevittem a rendelőbe és otthagytam,tehát míg elaludt nem lehettem mellette. Azóta retteg a dokitól mai napig szörnyen fél hogy ott fogom hagyni,ez a hátránya volt. Ha lesz még kutyám is ivartalanítatom biztos nem engedem hogy kiküldjenek míg elalszik,megvárom!

Egy szónak is száz a vége,jó ha ott vagy vele míg elalszik,de mikor felébred mindegy hogy ott vagy -e vagy sem,a világáról nem fog tudni. Időpontra fogtok menni,tehát addigra odaviszed a kutyát pár óra múlva mehetsz is érte. Nem kell egész nap egy ketrecbe dekkolnia a kutyának ez hülyeség szerintem,elég régi ódivatú módszernek hangzik. Ha ilyen van,ebbe én sem mennék bele!

2012. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam még ilyenről, amit elsőként írtál.

A szukánkat is délben bevittük, rögtön megkapta az altatót, 2 óra múlva vihettük haza.

2012. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Igen, ez jó ötlet amit a 2. ír, én is mellette voltam, míg kezdett hatni az altató, aztán mikor hátravitték a műtőbe, akkor hagytam ott, de akkor már nem nagyon tudott magáról.

2012. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor azt hiszem, másik dokit keresek...
2012. okt. 10. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a két eljárásban a különbség, hogy az altaás után a doki rögtön felébreszti-e.

Ha hagyja szépen kidolgozni magából az altatót az egy kíméletesebb megoldás (én hazaszoktam a kisebb kutyáhat hozni alva).

Másik hogy a mütét után rögtön kap egy injekciót ami felébreszti ... plusz vegyszerezés, rögtön fáj is neki a mütét helye, frissen mütve már járkál is ... nem vagyok híve, hacsak nem 100 kilós kutyát kell hazahozni.

2012. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Az én kutyámat (szuka) is úgy műtötték, hogy reggel 9-re vittem be,és csak délután mentem érte.

Azt mondták csak akkor adják haza a kutyát, ha teljesen felébredt, hisz ébredéskor még lehet baja (esetleg rosszul van, hány stb.).

Maga a műtét csak kb.1 óra volt. Nem volt jó érzés otthagyni, de jobb volt igy különben az idegességem rá is átragadt volna.

Délután egy teljesen magánál levő vidám kutyát kaptam vissza, tölcsérrel a fején. (be akart ugrani az autóba, annyira jól volt)

Én pedig délutánig kicsit lenyugodtam és úgy mehettem érte. Azóta sem fél a dokitól. Amikor a 2 napos kontrollra vittem farkcsóválva ment be a rendelőbe.

2012. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Van olyan, hogy altatás alatt is tudatánál van a kutya. Én ezt csak sejtettem, mert végig ott voltam vele, amíg teljesen el nem aludt, majd műtét után rögtön hoztuk is haza, de onnan kezdve hatökörrel lehetett bevontatni a rendelőbe. Mintha emlékezett volna, pedig elvileg a rossz részét átaludta.


Nemrég párom anyukájáéknak a kutyáját vittük ivartalanításra, és egy fél órás séta után visszamentünk a rendelőbe. Ez egy falusi kis rendelő volt, belépve rögtön a "műtőben" voltunk. A kis szőrmók ugyanúgy hanyatt feküdt moccanatlanul, ahogy hagytuk, csak a hasa volt addigra bestoppolva. Amint beléptünk, veszettül elkezdte csóválni a farkát. Még a fejecskéje is hanyatt volt döntve, a szája félig tátva, abszolút nem mozgott semmije (csak a farka), mégis tudta hogy ott vagyunk. Az állatorvos elmagyarázta, hogy ezért szoktak kombinált altatást végezni, mert nem biztos, hogy tökéletesen hat az altató, de legalább fájdalmat nem érez.


A kutya gyakorlatilag le volt bénítva, de tudatánál volt!

Ránézésre aludt, de mégsem.

Szóval jó azt tudni, hogy nem biztos, hogy nincs tudatánál, bármennyire is úgy tűnik, hogy alszik!

2012. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az én kutyámat 1 hónapja ivartalanították. Orvos először elbódította, addig velem volt a váróban egy pokrócon, amíg teljesen elernyedt (közben volt egy pici hányás, gyomorsav), aztán bevitték, altatás, műtét. Kint megvártam, kb. fél óra volt az egész. Utána "beteghordón" vittük ki az autóba, irány haza. Ő kistestű, így ölben be tudtam vinni, ottbent szunyókálta végig a napot. Műtét és ébredés után semmi probléma nem volt.
2012. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!