Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted igazam volt? Mindenk...

Szerinted igazam volt? Mindenki véleményére kíváncsi lennék!

Figyelt kérdés

Most kaptam facebookon egy üzenetet!

Ez volt az üzenet:

Szia!


Láttam a profilképeden a kutyádat. Nem egyértelmű a képen, de reményeim szerint egy kan. Nekem is van egy szuka labradorom és a tél folyamán remélhetőleg tüzelni fog és keresek egyenes ági zsömle kant. A múlt télen voltak már kölykei, de a zsömle kannak a szülei feketék és sok fekete kölyök volt az alomban.

Ha a kutyus nem túl fiatal kan és vállalsz fedeztetést, kérlek írj.


Várom mielőbbi válaszod!


Üdv: Gábor



Én meg ezt válaszoltam rá!


Szia!


Igen labradorom 1éves kan! Annyi a bökkenő, hogy ivartalanított:) Szóval ez nem fog összejönni!


Valamint nem akarok beleszólni, de ha múlt télen már lefialt egyszer akkor megéri nektek, hogy újra lefialjon? Pár 10ezer ft megéri a kutyátokat egy ronccsá tenni?

Tudom, hogy egészségügyi fialás kell a szukáknak de nem évente! Minden fialás között legalább 2 évnek el kellene telnie.


Olvasgassál a kutya tenyésztéséről és megfogod látni, hogy nem éri meg évente fialtatni mert véleményem szerint ez csak állatkínzás!



Erre ti mit írtatok volna vissza?


2012. okt. 10. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Én egyet nem értek.

Megírtad hogy ivartalanított a kutyád, így a dolog tárgytalan. Bőven elég lett volna ennyi. Kioktatást a másik levélíró sem kért, gondolom. Annak semmi értelme nem volt, hogy leírd mi a helyes, és olvasgasson utána. Te így gondolod, a másik srác másképp gondolja.

A srác a levél írása szerint teljesen korrekt volt. Leírta mit szeretne, és kérte jelezz vissza. Te meg okoskodsz vele.. Nem lett volna elég ha csak annyit írsz, hogy sajnálom, tárgytalan a dolog mert ivartalanított???


Szóval, én nem adok neked igazat, Hozzáteszem én sem támogatom a szaporítókat de nem hiszem hogy ezt veled kéne megvitatni a srácnak.

2012. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Abban nincs igazad, hogy NEM kell egészségügyi fialás a szukáknak!!

Ez csak egy ósdi tévhit.

2012. okt. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem ezt mint te, egy kivétel nem kell egészségügyi fialás szukáknak, ez tévhit. Ha egész élete során nem szül akkor se történik semmi és aki nem tenyésztő a legjobb lenne ha ivartalanítaná vagy ha ezt valamiért nem akarja akkor se pároztassa.
2012. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Akkor én vagyok a hibás mert közlöm vele, hogy tönkreteszi a kutyáját?

Az jobb h kb. 20ezer ft haszonért évente fialtatja a kutyáját?

2012. okt. 10. 12:47
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
Én mint kívülálló azt mondanám hogy az ivartalanítás is állatkínzás. Szóval bagoly mondja blabla helyzet alakult ki. Ne értsd félre, nem szeretnélek megbántani. De képzeld el milyen lenne ha a beleegyezésed nélkül valamilyen műtétre elvinnének. És persze úgy hogy fogalmad sincs mit csinálnak veled.
2012. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ivartalanításkor 1x "szenved" a kutya!

Mivel jobb az h 12-14 évig él egy kutya és 12-14 évig érzi a tüzelő szukákat és bolondul meg értük. Ugyanis szerintem a kutyának az nagyobb szenvedés, hogy ha rajta van az, hogy menne és csinálna de nem mehet, mint hogy ivartalanítják! Neked jó lenne h mondjuk 2évig rajtad lenne az h szexelnél de mégsem csinálhatsz semmit?

2012. okt. 10. 12:50
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de ha okoskodsz, meg kioktatsz, akkor legalább ne írj baromságokat.

"Tudom, hogy egészségügyi fialás kell a szukáknak de nem évente! Minden fialás között legalább 2 évnek el kellene telnie. "

Honnan vettél ekkora ostobaságot?

2012. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Óó, te aztán tudsz érvelni.

De ki az aki miatt a kutya nem mehet?

Ezért te felelsz, te nem engeded.

Ha nem ivartalanítod miattad szenved.

Ha ivartalanítod akkor is.

De tényleg nem szeretnélek megbántani.

Bár tudom hogy ez eléggé úgy néz ki.

Az emberiség ilyen, elveszik az élőlények szabadságát.

Közben meg még azt hiszik hogy valami jót tesznek.

2012. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hagyjuk őket orrba-szájba elleni, aztán majd mikor már csapatostul járnak a kutyák az utcán, akkor meg lőjük le őket, mi?
2012. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem kellett volna kioktatni a másikat, főleg úgy hogy magad is hülyeséget írtál.

Én nekem szuka kutyám volt, és nem volt ivartalanítva. Mégis 15 évig élt velem mint családtag,és egyszer nem fialt le. Egy jó gazdi tud erre is figyelni..

2012. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!