Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az állandó nyakörvről?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne, mert a kiskutyámnak akarok venni nyakörvet és pórázt, csak azt nem tudom, hogy állandó nyakörve legyen-e, vagy csak olyan, amit akkor teszek rá, amikor sétáltatom. Mind a kettő mellett és ellen is vannak érveim, kb 50-50%-ban,ezért kérnék tanácsot.

Előre is köszi


2012. okt. 10. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Az én kutyámon állandó nyakörv van. Egy menhelyről fogadtuk örökbe. Ott ivartalanították és kapott chipet is. Most azért kell, hogy rajta legyen a nyakörv mert arra van rárakva egy kis biléta amin ez áll "chipezve vagyok, vigyél állatorvoshoz!".


Szóval ha valamilyen módon kiszökne, elcsavarogna akkor elvileg lehet azonosítani a chip alapján. Amikor örökbe fogadtuk, az volt az egyetlen kikötésük, hogy a nyakörv mindig legyen a nyakában a bilétával együtt baj esetére.

2012. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Családi házban laktok v panelban?
2012. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Az enyémen is állandóan van, mert elég szökős és a nyakörvén van egy biléta a nevével és telefonszámommal.
2012. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem kerti kutyára állandó, lakáskutyára csak sétakor.
2012. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy gondolom, hogy az állandó nyakörv koptatja a szőrt! Én csak és kizárólag sétákra használom!
2012. okt. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is csak sétakor használom. Kinti-benti kutya, mikor nem vagyunk itthon és este is bent van vagy velünk kint. Nem szökik, így nem tartom fontosnak, ráadásul a szőrét is koptatja meg ha olyan kutya van felügyelet nélkül magára hagyva nyakörvben aki mondjuk szeret kúszni/mászni az könnyen fel is akadhat valamiben, legyen egy bokor vagy a kerítés.

Igaz a bolhaírtó nyakörvre minden szükséges adatot felírtunk (chippezve van, telefon számok...) ha egyszer valamiért szükség lenne rá.

2012. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A mi kerti kutyáinkon állandó nyakörv van, és szerintem hasznos, mert ha sétáltatni akarom a egyiket, örömében teljesen felpörög (naponta sétálunk) és nem kell így bajlódni a felrakással sem, és ha vendégek jönnek, akkor gyorsan meg lehet kötni őket
2012. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egyáltalán nem koptatta ki a szőrüket, egyiknek sem.
2012. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És nem szökdösősek.
2012. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
bármilyen nyakörvet teszel rá koptatja ne mond azt, hogy nem! Vedd le róla és meglátod a nyakörv helyét!
2012. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!