Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap vettem egy nagyon...

Tegnap vettem egy nagyon elismert tenyésztőtől egy 10 hetes kiskutyát. A tenyésztő azt mondta, hogy ha 1 éves koráig bármi genetikai betegsége kijön, akkor azért felelősséget vállal. Akkor ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Ez most azt jelenti hogy ha valami genetikai baja van az 1 éves koráig tuti kijön, és lelkiismeretes a tenyésztő, vagy épp az ellenkezőjét, hogy az 1 éves korig úgysem jön ki, utána meg már úgysem kérhetem tőle számon?
2009. aug. 6. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ez nekem se tiszta. Egy genetikai betegség bármikor előjöhet. Legyen az dp,epilepszia vagy fogazati probléma.

Ezek nincsenek korhoz kötve.

Mondjuk a dp-t 1 éves kor előtt is megtudod nézetni,sőt ha a fajta hajlamos rá,akkor meg mindenképp jó,ha tudod hogy állnak a dolgok.

2009. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A genetikai betegségek legnagyobb része 1, sőt fél éves korig jelentkezik. A tenyésztői garancia azt jelenti, hogyha ilyen a szűrések ellenére jelentkezik, akkor visszaadja a pénzt, vagy egy részét, vagy visszaveszi a kutyát. (Ez a vásárlás céljától, hoccy vagy tenyésztés, illetve a szerződéstől függ.)

Ezt teljesen megszokott záradék a szerződésben.

A tenyésztőnek tudnia is kell az ilyen esetekről, hiszen akkor ennél a párosításnál valami rejtett genetikai hiba van, tehát neki ki kell vennie a tenyésztésből a szülőket, illetve egymással nem szabad többször párosítani őket.

2009. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Minden olyan öröklött betegség, amiért a tenyésztő felelhet, megjelenik egy éves koráig. Akkor a legtöbb kötelező szűrővizsgálat is elvégezhető, így nem kell a kutya élete végéig várni arra, hogy vajon mit tudnánk a tenyésztő terhére írni.

A jog(polgári szerződés) az eladó és a vevő közötti vitás esetekre ennyi maximális időt ír elő.

2009. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor lelkiismeretes a tenyésztő, ezt nagyon jó hallani! Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat, sokat segítettetek. A fajta inkább patellára hajlamos, havaneseről van szó.
2009. aug. 6. 09:14
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem inkább patellára, mint diszpláziára.
2009. aug. 6. 09:15
 6/8 A kérdező kommentje:
A szerződésben az szerepel, hogy visszadja a vételárat (kutyát amúgysem adnék vissza, már most imádom:))
2009. aug. 6. 09:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudom, bár nem vagyok jogász , hogy a jog szerint , a kutya értéktárgy,mint az autó .

azaz,ha megsérül ,mondjuk megmérgezik ,megharapja egy másik kutya,stb.akkor kártérítésre vagy jogosult a kutya értékéig.(állatorvosi költségek,stb )

vagy : amennyiben egy tenyésztőtöl veszed, a jog szerint egy év jótállás érvényes rá, pont úgy mintha egy szolgáltatást vennél,és garanciát kapsz rá !

az esetleges adás-vételi szerződés szövegében bele szokták foglalni !

hiszen azért fizetsz érte sokat, mert a pedigréje jó, kíválló a vérvonala, egészségesek az ősei .

és az nem számít értéknövelő-vagy csökkentő tényezőnek,hogy " milyen aranyos " !!!

2009. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!Megkérdezhetem hogy melyik tenyésztőtől vetted a kutyusod és hogy mennyibe került?

Ha nem akarod itt leírni privibe is írhatsz!

Előre is köszi:)

2009. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!