Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador vagy a német...

A labrador vagy a német juhász a többoldalú kutya?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy melyik fajtát alkalmazzák több mindenre? Felsorolnád, hogy melyiket mire alkalmazzák?
2012. okt. 11. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségnél inkább nj-t látsz. Vakvezetőként láthatsz több labit, meg katasztrófavédelemnél is alkalmazzák őket, de ugyan úgy az nj-t is. De láttam már nj-t vakvezető kutyaként. Aztán drogkeresésnél is mindkettőt alkalmazhatják, szóval mind2 kutya elég sokoldalú.
2012. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Őrzővédő munkára viszont csak egy nj alkalmas. Terápiás kutyának meg mondjuk sztm szívesebben használnak labit, mint egy nj-t.

De nem vagyok szakértő, mások biztos jobb válaszokat írnak :)

2012. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor mondhatjuk, hogy mind a két kutya alkalmas mindenre leszámítva labradornál az őrzővédőséget?
2012. okt. 11. 09:50
 4/10 anonim ***** válasza:
A labradort használhatják vadászkutyaként is. Egy német juhászt bajosan :)
2012. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt mondják a labrador okosabb mint a németjuhász! Ez azt jelenti, hogy könnyebben tanítható?
2012. okt. 11. 09:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy okosabb a labrador. Szerintem nem butább vagy okosabb az egyik a másiknál. Mindkét kutya értelmes, gyorsan tanul, gyorsan alkalmazkodik, és szívesen dolgozik együtt a gazdájával. De ezek talán az összes kutyára elmondhatóak, fajtától függetlenül.
2012. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő elég sokoldalú, csak másképp, nem hiszen, hogy fel lehetne állítani közöttük rangsort.
2012. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a németjuhász. Sőt, a leguniverzálisabb kutyának a németjuhászt tartom az összes fajta közül. Mindenre alkalmazható, bár semmiben sem a legjobb.
2012. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő ugyanolyan sokoldalú, hiszen házikedvencként már eleve jó kisgyerekek mellé. A terápiás dolgokkal is mindkettő megvan, agility, engedelmesség is tökéeltes, a németjuhász - mint ahogy az előttem lévők írták - őrző-védőre jó, a labrador pedig vadászatra. Szóval olyan 1-1 forma. :)
2012. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A labrador híresen puha szájú kutya, Őrző-védő munkára ezért nem alkalmas, többnyire minimális agresszió sincsen benne.

Vakvezető, segítő és terápiás kutyának viszont az egyik legalkalmasabb fajta épp a fentiek miatt.


A német juhász ezzel szemben tökéletesen alkalmas az őrző-védő munkára, viszont sokkal ritkábban használják terápiás és segítő kutyának.


Mindkettő roppant sokoldalú, intelligens és könnyen tanítható, ezen felül a fajtán belül is nagy eltérések lehetnek a kutyák jellemében.


Az igazi kérdés az, hogy milyen környezetbe, milyen családba, milyen életritmusba és milyen célra szeretnéd a kutyust

2012. okt. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!