Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hétben a szomszédomnak az lett a mániája, hogy átdobja/átteszi hozzánk a kutyáját. Nekünk is van 2 kutyánk, az egyik rehabilitáció alatt áll szóval nem a legjobb dolog, hogy egy idegen kutya folyamatosan ledominálja, ha nem veszem észre, hogy megint nálunk van. Van egy két éves lányom is aki imád kint lenni, de így nem lehet vele kimenni.

Amikor átmentem erről beszélni a szomszédhoz ő csak annyit mondott, hogy ő nem csinál semmit a kutyától meg ne féljek, mert nem bánt. (Itt csak megjegyzem, hogy minimum 4 éve be sincs oltva, nem hogy szocializálva lenne..) A férjemet nem hívhatom fel 20 percenként, hogy jöjjön haza a munkahelyéről mert megint itt van a szomszéd kutyája, egyedül meg nem merem megközelíteni. Már olyan eset is előfordult, hogy arra keltem fel, hogy a kutya a hálószobában volt és figyelt.

Nem tudom, hogy mit lehetne ilyenkor csinálni. A jegyzőnek már szóltam, de nem igazán érdekli a dolog, mert nem történt még semmi.

Nagyon félek, hogy egyszer ránk, vagy a kutyáinkra támad a szomszéd kutyája ezért szinte fél percenként kimegyek körülnézni, de ez így hosszú távon nem megoldható. A kerítést már megemeltük, de nem zavarja ez a szomszédot.


2012. okt. 11. 09:33
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%

Addig kell zaklatni a jegyzőt amig nem lép valamit. Egyébként ez birtokháborítás szóval nem tudom mért nem lép a jegyző semmit.


Egyéb megoldásként meg nem beszélgetni mennék át a szomszédhoz.. ,de ez én vagyok..

2012. okt. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrséghez nem lehet fordulni?

Bakker, egy idegen kutya bemegy a lakásodba, nem hiszem, hogy nem tennének semmit.

2012. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Fordulhatnátok állatvédő csoporthoz is, meg esetleg gyermekvédő szervezethez (mert hogy ezzel a szomszéd veszélyezteti a kislányodat), hogy meglegyen a kellő nyomás a jegyzőn. De egyébként én nem értem, miért nem lép a jegyző, hisz ez tényleg birtokháborítás, szóval szerintem ne hagyjátok vele annyiban.
2012. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
53%
csak úgy átteszi? én már rég agyonvertem volna.. mit képzel? bolond ez, vagy mi?
2012. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
a jegyzőnek is van felettese. nyakára kell járni, írásban bejelentést tenni és szóban megpendíteni, hogy a következő levélke az ő főnökéhez fog menni...
2012. okt. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
jah és egyébként kérj írásos elutasítást a jegyzőtől.. azt nem anyira szeretik :)
2012. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
20%

jegyző csak pénzért tesz bármit,sajnos hasonló esetbe

e vagyunk mi is....max. hívd ki a rendőrséget...párszor a férjednek is árkéne menni nem beszélgetni hanem elígazitani a szomszédot,vagy csapkod meg a kutyát is meg a gazdáját is...ha nekem az udvarunkba téved egy kobor dög tutira bottal csapkodnám kifelé,nem még hogy a lakásomba.....

2012. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Mindenképpen elmegyünk még a jegyzőhöz és a kapott tanácsokat is megfogadjuk.

Jelenleg is a kertünkben van a kutya és ami a "legjobb", hogy nem enged ki! A két kutyát be kéne hoznom, de így szinte lehetetlen.. A szomszéd meg dolgozik, tehát nem tudok semmit csinálni.


Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám behozni a kutyákat?

2012. okt. 11. 09:57
 9/43 Golan Trevize ***** válasza:
34%

gázspray-vel lefújod a szomszéd kutyáját.

nem lesz állatkínzás, mert önvédelemből teszed.

2012. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Most kell hívni a rendőrséget... Hogy a szomszéd kutyája nem enged ki a házból.. A kiszállási költséget ráterhelik a szomszédra.. az majd elveszi a kedvét..
2012. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!