Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a jelei annak, hogy a...

Mik a jelei annak, hogy a kutya akar a falkavezér, a dominánsabb lenni?

Figyelt kérdés

Itt most nem csak az alapvető dolgokra gondolok, hogy például a füle botját se mozdítja ha szólsz neki, vagy hogy meg akarja d.gni az embert.

Milyen jelek vannak még? Az tényleg jelent valamit, ha ráül az ember lábára szándékosan? Vagy ha például ülök, és mivel nagyobb nálam, mellém ül, és akkor ha magasabb, ő úgy gondolja, ezzel már dominánsabb is?

Mik azok a jelek, amik nem egyértelműek az ember számára, de arra utal, hogy ő a falkavezérnek gondolja magát, vagy feszegeti a határokat?



2012. okt. 11. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha a lábadra ül az egyértelműen ennek a jele,az is ha a két mellső lábával "ráfog" a rábszáradra,erőszakosan közeledik,ugrál. Idegen/ ismerős kutyáknál amelyik domináns az rögtön a seggembe mászik,bocs a kifejezésért,jobb szót nem tudok,nyomul a hátsó felem irányába .. eprsze ezeket nem szabad engedni. Szerintem attól ,hogy magasabb ha ülsz még nem feltétlen hiszi magát dominánsnak,gondolj bele mennyi kis vakarcs van aki főnöknek képzeli magát,a nevelésen és a kutya természetén múlik nem a méretén.
2012. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha bevédi a kaját, játékát, a fekhelyét, megmorog időnkét mikor a közelébe mész, nem enged téged szabadon mozogni, nem enged ki a lakásból/kertből, nyílt agressziót mutat, szökik, akkor ezek már ennek a jelei. Külön-külön ezek a viselkedések nem feltétlenül jelentik azt, hogy ő a főnök, a leírtakból többnek is teljesülnie kell. Hihetetlen ritka, hogy a kutya valóban vezér legyen, általában csak szemtelenkedik a gazdival, nincs meg a kellő tekintély, de többségiben elfogadja főnöknek az embert.

Az, hogy bevág az ember elé, ráül, rááll a lábára, fedező mozdulatokat mutat akár rajta, akár másik kutyán, ideiglenesen süket, nem jön be hívásra, nem hajtja végre a kért és ismert feladatokat csak szemtelenkedés, viszont némelyik igen komoly szemtelenség (a behívás megtagadás és a fedező szándék a legkomolyabb). Ilyenkor lehet azt mondani, hogy gondok vannak a kutya-gazda viszonyban, a kutya próbálgatja a határait, de amíg nem ő akar mindent irányítani, nem ő akar mindenben dönteni (evés, közös programok, "falkatagok" viselkedése), addig nem beszélhetünk a szerepek felcserélődéséről.


Az, hogy a kutya lenéz rád, mert nagyobb, közel sem jelenti azt, hogy ő lenne a dominánsabb.

2012. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Most mi nem tetszett a válaszomban? ragozhatju többféle képpen is,hogy szemtelenség,vagy domináns viselkedés ,a lényeg az,hogy nem szabad engedni sőt büntetés is jár érte . Vagy tényleg nem érte,mi rosszat írtam,válaszoltam a kérdésre,leírtam a véleményem,ennyi.
2012. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le, én sem értem mi volt vele a gond.
2012. okt. 11. 17:58
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
1# bocsánat, én lepontoztalak, mert abszurd azt mondani arra, hogy a kutya ráül a lábadra, hogy akkor máris ő a vezér. Látszólag a kérdező még nem ismeri jól a kutyák kommunikációját, nincs tisztában bizonyos jelzések értékeivel, jelentésével és félre vezetni ilyen kijelentésekkel nem épp helyén való. És igenis, hatalmas különbség van aközött, hogy most a kutya-e a főnök, vagy csak szemtelenkedik. Ha a kutya lenne a főnök, a család tagjai meg sem mozdulhatnának az engedélye nélkül. Erre is van példa, nem is egy, de a kutya tenyésztését, emberhez való kötődését tekintve ez nagyon szélsőséges eset.
2012. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem csak nagyságrendileg van közte különbség,ugyanúgy domináns viselkedés,nem tisztel téged ezért ráül a lábadra ,vagy hágó mozdulatokat imitál rajta! Ha te vagy a vezér és a kutya tisztel téged NEM szemtelenkedik.. kamaszkorában esetleg ,de ez nagyon pofáűtlan viselkedés,és szemtelenkedni csak azzal lehet akinél többnek képzeled magad.

Attól még képzelheti ő magát falkavezérnek,hogy az összes erre utaló magatartásformát nem gyakorolja,de ha igen ott már gondok vannak a rangsorral. Vagy feléd képzeli magát,vagy úgy gondolja,lehet hogy felette állsz de annyira kevés választ el titeket megteheti,hátha átveszi az irányitást.

tehát az én szememben szemtelenkedés= domináns viselkedés,ami szigorúan tilos és büntetendő. Nem csak úgy lehet domináns egy kutya,ha a bevédi a családtagokat ..

2012. okt. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdés az volt,hogy a kutya AKAR a falkavezér a domináns lenni,és ennek mik a jelei!! és az ,hogy megdugja a lábadat az bizony kőkeményen ennek a jele.
2012. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De az nem nevezhető domináns viselkedésnek amit te írtál, hogy "Ha a lábadra ül az egyértelműen ennek a jele" ugyan is fakadhat abból is a dolog hogy szeretne veled kontaktusba kerülni (nevezhetjük hízelgésnek is, még mindig közelebb áll ehhez a viselkedéshez mint a dominanciához).
2012. okt. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Hát szerintem az nem hízelgés,hogyha egy kutya a lábadra ül. Ha odajön megadó testtartással,nyalogat,kedveskedik az igen,vagy lefekszik a közeledbe,lábad mellé/közé/alá ,de az ,hogy egyenesen a lábadra ül ,kisajátít az szerintem cseppet sem hízelgés..

Most egy abszolút omega természetű kutyám van,rögtön puncsol ahogy meglát,vagy hanyatt dobja magát,és soha nem ült rá a lábamra,ellenben a barátom kutyája aki egyértelműen domináns tipus,folyamatosan a rést keresi a pajzson és "szemtelenkedik" ahogy te fogalmaztál előszeretettel dobja a maga szerény 50 kilóját a lábamra,hiába zavarom el . Mondjuk az előző gazdája nem is nagyon nevelte.

2012. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A labra ules mar lehet a dominancia jele, mint ahogy az is ha rendszeresen a labadra teszi a tappancsat. Erdemes megfigyelni ahogy a kutyak egymassal kommunikalnak. Az is dominans viselkedes, ha egyik kutya a masikat feszulten nezi, mielott ramorog peldaul, vagy ha a fejet a masik nyaka fole tartja, neki tetszoleges iranyba tereli, stb.
2012. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!