Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy képesek erre? Mit lehet...

Hogy képesek erre? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Ma mikor kimentünk hatodik óráról egy kis kóbor kutya ott bóklászott a sulinál. Nagyon barátságos volt mindenkire csóválta a farkát.

Megjelentek az iskola "menő csávói" akik hivták a kutyust szaladt feléjük aztán izomból belerugtak, meg ráhajintották egy kő izére ès sántított szegény, meg be akarták dobni az iskolába ès kifeszitették a lábat. Szegény kiskutya (kölyök volt) sírt meg próbált elmenni.

Nem tudom hogy az övék volt e a kutya (lehet) azok vitték el de nagyon alultáplált volt szegény és csupán poénból Józsikának hívták.

Nem mertünk rájuk szólni mert biztos nekünk jöttek volna..és hát nincs valami jó hírük.

Én elsìrtam magamat, belenézett azokkal a mandula szemekkel az enyémbe és olyan szomorú volt, kis sovány behúzott farok mintha segítséget akart volna kérni. Nem is akart elmenni tőlünk csak elráncigálták.

Annyira sajnálom hogy nem tettem semmit..még most is sírok ha belegondolok.

Mit tehetek ha megint ilyen lenne?

A felnőttek (tanárok) nem nagyon tudnak tenni semmit ezek ellen..

Mit kellett volna tennem?


2012. okt. 11. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

És most mi van a kutyussal? Hol van? Ha megtalálnám, hazavinném a helyedbe, akár ideiglenesen is, amíg nem találsz neki gazdát.


Hogy mit lehet tenni? Abbahagyod a beszariságot, és feljelented őket állatkínzásért, szedsz magad mellé egy-két tanút is. Vagy azt akarod, hogy még egy kutyával ezt tegyék? Ha nem, akkor bemész szépen a rendőrségre, akár szüleiddel, és elmondod mi történt. Ne légy gyáva, segíts a kutyákon.

2012. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem tudom hol van elvitték ha megtalàltam volna (délután körbe néztem arra) haza vittem volna minden képen

A rendőrök nem hiszem hogy adnának a vélemènyemre (általános iskola) és ha kiderül biztos kapnék (nem bántásból de barna bőrűek). Szemtanúk vannak mi is többen voltunk és mások is látták de senki sem mer velük "szembe szállni".

2012. okt. 11. 22:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor merj tenni te! Meséld el a szüleidnek, kérd meg, hogy segítsenek ők. Miért ne adnának a rendőrök a véleményedre? A cigányokról ők is tudják, milyen primitív népek. Vagy azt szeretnéd, hogy más állatot is bántsanak? Ne legyél gyáva, ideje szembeszállni a tetvekkel. Kérdezd meg, hogy hova vitték a kutyát, hátha tudsz segíteni neki.
2012. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Üzenem a tanáraidnak, hogy szánalmasan töketlenek, gondolkodjanak el az életükön, és kapják össze magukat, ha példát akarnak mutatni az ifjúságnak. Nem azt mondom, hogy ők menjenek neki a rézbőrűeknek, de azért egy telefont a rendőrségre megereszthettek volna.
2012. okt. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

jelentheted annak a tanárnak akiben bízol!

mond el mit éreztél! az hatni szokott a felnőttekre!

talán voltak ott kamerák,így beazonosíthatók .

vagy szólj a nagyobb lányoknak, akik megvédhetik a kutyust, esetleg keress olyant akinek van kutyája ,és már felsős?

2012. okt. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Manapság már minden gyereknél van mobil telefon. A rendőrség ingyen hívható. Ha elmondod, hogy állatkínzás van folyamatban, rugdosnak és vernek egy kutyát az utcán, akkor a rendőröknek kötelessége kimenni akkor is, ha gyerek vagy. 5 percen belül ott lettek volna. Mostmár utólag mindegy.
2012. okt. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szólj a tanároknak, esetleg anonimként megírhatod a történetet (persze nevek nélkül) és kitehetnéd az iskolai faliújságra. Szülők részéről is érkezhet segítség ilyen módon.

Egyébként nem értem az itt válaszolók többségét: egy ki tudja hány éves kiskorú gyermek szálljon szembe a benga nagy állat 16 éves túlkoros rézbőrűvel?! Gondolkodjatok már!

2012. okt. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm legközelebb így lesz akkor.

Én is felsős vagyok de voltak tőlem idősebbek és ha lehet így mondani "az előéletük sem túl szép".

Kamera sajnos nincsen.

2012. okt. 12. 07:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!

Nagyon jól tetted, hogy leírtad az észrevételed. Tanuld meg, hogy az ember úgy tud tenni bármit is ezen dolgok ellen, hogy szól a felnőtteknek, a tanároknak, a szüleinek, egy kutyás ismerősének..

Meg fogod tanulni, hogy nem szabad dolgok mellett elmenni, legyen az efféle állatbántalmazás, gyerekverés, akármi.

2012. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És ha bűncselekményt látsz (ez is az volt), akkor te is szólhatsz a rendőrségnek, ha nincs a közelben más, aki megtenné.
2012. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!