Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Javasolt a tetanusz oltás?

Javasolt a tetanusz oltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap volt egy kis dominanciaharc a kutyám és egy másik kan között. Este észrevettem, hogy a nyakán egy helyen szúrt seb van, minden bizonnyal a másik kutyus szemfoga fúródott bele. Lemostam és betadinoztam. Természetesen el tudom vinni orvoshoz, de kisebb sebeknek nem szoktam nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Ti mit javasoltok?

Előre is köszönöm!



2012. okt. 12. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem h szükség lenne rá.
2012. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges.. Ha csak nem egy kóbor kutyával veszett össze.. De szerintem még akkor is. Én magam se kaptam még tetanuszt pedig már léptem rozsdás szögbe baltával vágtam meg az ujjam stb..
2012. okt. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja sem lesz, meggyógyul magátol is.
2012. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A saját bajaimmal én se rohangálok dokihoz, a kutyákéval igen. :) Inkább megyek apróságokkal is, minthogy egyszer komolyabb probléma legyen azért, mert nem mentem.

2012. okt. 12. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
az állatorvos is csak ennyit tesz, harapott sebet ritkán varrnak össze.
2012. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha mély is a seb, akkor nem árt megnézetni, de amúgy kis sebeknél tényleg nem kell dokihoz menni, elég egy kis betadine. A tetanusz spórái amúgy ott vannak a betonon, a földön is, mindenütt, az összes apró horzsolás tele van velük, akkor is, amikor a gyerek elesik és végigszántja a betont, de nem lesz belőle betegség, mert a tetanusz anaerob baktérium, csak oxigénmentes környezetben tud kifejlődni. Tehát igazából az olyan sebek veszélyesek, amik mélyek, nincsenek fertőtlenítve, felül a bőrnél bezáródnak, olyankor alul vígan tenyészhet a tetanusz. De azért ez szerencsére ritka, a felületi sérüléseknél semmiféle veszély nincs :)
2012. okt. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem, varrásról szó sincs, ez egyértelmű nekem is.

Nagyjából tudom, mi az a tetanusz, de gondoltam azért rákérdezek itt is, mit tegyek. :) Felületinek nem mondanám a sebet, nem tudom milyen mély, egy lyuk van a nyakán. Még mindig nincs varr rajta, úgyhogy pucolom és fertőtlenítem pár óránként.

2012. okt. 12. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!