Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy fajtatiszta foxterr...

Kaptam egy fajtatiszta foxterriert de nincs neki meg a törzskönyve. A szülei törzskönyvesek. Kaphat-e törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni h én megcsináltathatom-e neki a törzskönyvet?
2009. aug. 6. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nincs még 6 hónapos, akkor kell a szülők törzskönyveinek fénymásolata, és elvileg kaphat, ha az alomból legalább 1 kutya be volt jelentve. Ha atenyészője igényli, és MEOE-tag, akkor 4500, egyébként 9000Ft
2009. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem volt fedeztetési jegy és alombejelentő akkor DNS vizsgálat szükséges a törzskönyvezéshez.
2009. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, és egy ilyen dns vizsgálat mennyibe kerül?

Várom a további hozzászolásokat

2009. aug. 6. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan 30-50 ezer forint.

De ezt a tenyésztőnek kell kérnie, az apa és anya, valamint az utód vizsgálatát kell elvégezni. (tehát bizonyítani, hogy ők a szülők)

A szülőknek természetesen tenyészszemlésnek kell lennie.

Azonkívül nézz utána, hogy a foxterrier fajtaklub nem kér-e valami pluszt (pl. csak munkavizsgás szülőpár kölykeinek adnak ki törzskönyvet vagy hasonló)

2009. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!