Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire "divat" az, hogy...

Mennyire "divat" az, hogy próbaidőre odaadja a menhely a kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy 1-2-3 napra "próbaidőre" hazahozom a kiszemelt kutyát, hogy lássam mennyire jön ki a másik állatommal.


Ilyet lehet kérni a menhelyen? Ha nem, mivel érveljek, hogy megengedjék? Sokszor azt látom/hallom, hogy csak az állat jó tulajdonságait emelik ki, és ezzel megvezetnek, mert 1-2 hét múlva viszik vissza a kutyát. Nem szeretnék így járni, ezért szeretnék próbaidőt, ráadásul van más állatom is. Ezt mennyire veszik figyelembe? Ha megengedik, mit kell otthagynom "garanciaként"? Iratot?


2012. okt. 12. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a más állat? Ha kutya, akkor viheted őket egyszerre sétálni. Ha cica, esetleg beviszik neked a cicaszobába. Ahol én vagyok önkéntes, ott ezt megteszik. Lehet, hogy ez máshol felháborodást kelthet.

Ideiglenes befogadási lehetőség van néhány menhelyen. Nem a befogadó jelöltek szokták ezt csinálni, de talán van ott is lehetőség erre. Semmit nem kell ott hagynod, csak egy ívet, amin az adataidat adod meg. Amíg ideiglenesen van ott a kutya, addig a menhely állja a kutya felszerelését, mindenféle költségét.

Melyik a kiszemelt menhely?

2012. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A rendesebb menhelyeken mindent elmondanak a kutyáról, jót és rosszat is egyaránt, illetve van lehetőség előzetes ismerkedésre, akár több alkalommal is, ilyenkor viheted a saját kutyádat is természetesen ismerkedni. De egyébként próbaidőre is szoktak adni.
2012. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Cicám van. A Zöld Menedékről van szó. Máshol már mondták nekem ezt a próbaidő dolgot, ezért szeretném velük is megbeszélni. Abban a pár napban én természetesen vállalom az ellátását. Sőt, ha örökbe fogadom, akkor még ők gyorsban ivartalanítják, addig is szeretnék egy nagyobb méretű kutyatápot venni, amit nyilván nem ő fog megkapni, de hogy addig is hozzájáruljak az ellátáshoz. De ragaszkodom ehhez a próbaidőhöz a macska miatt.

Róluk tudtok infót, hogy engedik-e?

2012. okt. 12. 18:20
 4/15 anonim ***** válasza:

Általában ilyennel nem szórakoznak, mert amint megürül hely, kb. fél nap, és lesz a helyén másik kutya, ha akarják, ha nem, aztán még ha te is visszaviszed a kutyát... Érted. Meg így sokan nem gondolkodnának, csak elkezdenék próbálgatni, hogy ez tetszik, megnézem, á, nem jó, nézzük a következőt... De ettől függetlenül megkérdezheted, csak szerintem ne ezzel kezdd, hanem előtte tárgyaljatok ki mindent, és ha már mindenki szimpatikus mindenkinek, akkor kérdezd meg, hogy ne az legyen az első benyomásuk rólad, hogy tíz kutyát végig akarsz próbálni, vagy ilyesmi, hanem lássák előbb, hogy átgondoltad, miért azt a kutyát akarod.

Amúgy meg vidd el ismerkedni, választani azt a más állatot, gondolom nem elefánt, hogy nehéz legyen szállítani, és mutasd meg a kutyának egy alapos séta után. Ott már azért látszik, hogy vérszemet kap, és ki akarja csinálni, vagy érdekli, de lebeszélhető róla, vagy rá se bagózik.

2012. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Na hát, macska, akkor végképp elviheted. A cicó gondolom nem kutyákat vacsorázik, vele nem lesz gond, csak adj neki időt, kell pár hét, mire megszokja, hogy betörtek a területére, legalábbis tapasztalataim szerint, addig undok veszettül, de utána a legjobb haverok is lehetnek :)
2012. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem akarok több kutyát "kipróbálni", de értem mire gondolsz. Csak egy tetszik nekem, de ő nagyon.

Hát remélem engedik. Mire figyeljek? Mik az árulkodó jelek, hogy például később bajok lehetnek? Akár a macskával, akár ilyen morgás jellegű problémák.

2012. okt. 12. 18:34
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát nem is kutyát féltem :) Épphogy a cicát, mivel a kutya majdnem 50 kilóval több nála :)
2012. okt. 12. 18:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya tudatát elzárja a vörös köd, amikor meglátja a macskát, és hiába ütöd bunkósbottal, akkor is gyilkolni akar, az például árulkodó jel :)) Ha ki tudod zökkenteni, mert nem ölni akar, csak hevesen játszani meg vadul ismerkedni, akkor csak idő és kitartás kérdése, meg mondjuk egy kannáé, amivel jobb belátásra térítheted a kutyát :) Az agyatlan gyilkolásról is lenevelhető valószínűleg, csak az sokkal tovább tart, és sokkal kevésbé biztonságos a macskára nézve. Mondjuk bárhogyan is lesz, előfordulhat, hogy pár napig szeparálni kell őket, és csak felügyelet mellett összeengedni, de ha résen vagy, simán összeszoknak.

Viszont azért féltsd egy kicsit a kutyát is, a macskának egy mozdulat félvakká tenni a kutyát, és egy másik teljesen megfosztani a látásától. Szóval mindkettőre tessék odafigyelni :)

2012. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mennyire öreg kutyát néztél ki?


Csak azért kérdezem, mert ha egyáltalán semmit nem értesz a kutyákhoz, akkor jól gondold meg, hogy egyáltalán befogadod e.

Ha meg valamennyire értesz hozzá, akkor alapjaiban nem nagyon értem a kérdést.

Egy kutya pont annyit enged meg magának, amennyit hagysz neki.

ha ellenséges bármilyen állattal, tiltsd le arról a viselkedésről. Nem egy nagy meló, pár nap alatt egy átlagos kutyánál ez elérhető.


Ha egy vén zsémbes kutya, vagy ha egy ideggyenge rögeszmés egyed, akkor nem olyan egyszerű a helyzet, de ez nem gyakori.


Ha csak ilyen morgások, vagy bármilyen ellenséges testbeszéd van, vagy bármi nem tetszőt csinál, értesd meg vele, hogy ez nem kívánt viselkedés, és kínálj helyette más alternatívát.

Konkrétan ezt hívják kutya nevelésnek.

Jobb, ha hozzászoksz, mert ezt (általánosságban) napi szinten kell majd gyakorolnod!

A kutya nem egy ostoba állat, azért az ember legjobb barátja, mert sok mindenre megtanítható, az illedelmes viselkedésre is.

De mivel a macska van ott régebben, arra is figyelj, hogy a macska se provokálja a kutyát.

2012. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindkettőre vigyázni fogok :)

És még mire figyeljek oda a viselkedésében? Ami esetleg rejtett agresszióra utalhat?

2012. okt. 12. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!