Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több mozgatással behívhatóbb...

Több mozgatással behívhatóbb lesz a kutyám?

Figyelt kérdés
Gyakran adok másnak tanácsokat, de most én vesztem el az útvesztőben, de nagyon. Rövid története a kutyámnak (husky): fél éve fogadtam örökbe egy utcabelitől, aki egyáltalán nem törődött vele (volt hogy napokra elszökött tőle, a városban szerte rótta az utcákat, illetve a folyópartot, verve volt stb.). Rengeteget fejlődött: szabályos hisztirohamot kapott más kutyáktól, most már játszik velük, az emberektől sem retteg már, csak kicsit tartózkodó, érdeklődik a világ iránt, szeret tanulni. Csak a szökés... Van hogy napokig jól elvagyunk, nem szökik séta közben, odajön, figyel, aztán egyszercsak, mint derült égből a villámcsapás, csak azt látom, hogy nyargal a világba. Ezért pl. parkba sem tudom elvinni, mert simán kimegy autó elé, macska után stb. Hosszúpóráz nem működik, tudja, hogy mikor van rajta, akkor jön. Büntetés sem jött be, utána majdhogynem depresszióba esett (érzékeny a lelke). Sajnos sokszor fáradt vagy lusta vagyok intenzívebben lemozgatni, vajon ha rendszeresen, naponta vinném őt bicaj mellett futtatni, az vajon segítene az engedelmességében is? Arra gondoltam, hogy talán túl sok az energiája, amiatt szökhet, nem csak puszta engedetlenségből. Szerintetek?
2012. okt. 12. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

na???? mi történt ezóta a válaszod óta?


kispalikee válasza:


Az enyém nem fut már el tőlem, inkább felém, mikor elbúlok előle:)



agyatornáztató gyakorlatok sok jutalommal????

2012. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kaphatnék hasznos válaszokat is? De akkor elmondom, mi történt, kizárólag a te megelégedésedre: akkor már kb. 3 hete jó volt a szitu, csak valószínű én is elkényelmesedtem, nem vittem őt egy jó ideje futtatni. Ezért is gondolom, hogy ez lehet a negatív változás oka.
2012. okt. 12. 19:55
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Fura, hogy én fogok neked tanácsot adni, eddig mindig te írtál nekem.. :D Én a saját tapasztalatomat tudom neked leírni. Nos, van egy beagle-em. Ők sem arról híresek, hogy engedelmesen visszajönnek. Eleinte én is próbáltam mindennel visszacsalogatni, jutalomfalat, játék, elfutottam előle. Hol jött, hol nem. Aztán megelégeltem. Tudtam, hogy pórázon nem fogom tudni úgy lemozgatni, hogy az neki jó legyen. Így jött a bicajozás. Tekertem vele naponta egy órát. Láttam, hogy a vége fele már nem érdeklődik a táj iránt, szépen kocogott mellettem. Aztán úgy csináltam, hogy egy óra bicaj, majd kimentem a szántóra, ahol eddig mindig elengedtem. És láss csodát, a kutya fáradt volt, nem is ment messzire tőlem, és ha esetleg megérzett valami szagot, ami után beindult, felkaptam a bringát és elkezdtem hazafele tekerni. Ez meg mint az őrült rohant utánam, hiszen tudta, hogy séta után vacsi van. :D Így amikor utolért, ráraktam a pórázt, nagyon de nagyon megdicsértem. Amióta így sétálok, jobban mondva bicajozok vele, nincs gond. Úgyhogy azt mondom neked, egy próbát megér. Sok sikert! :)
2012. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó lehet a lefárasztás is, nálam a húzással van ilyen gond, az első 5 perc szenvedés de miután lefáradt a kutyám ( kocogással kezdünk ) gyönyörűen jön mellettem, egyszerűen a rengeteg energiája miatt menne ahogy csak tud.

Írnék még pár dolgot ha nem gond:

Nem tudom milyen a kapcsolatotok, e ha jó akkor működhet a következő módszer, bár ehhez eleinte jó lenne egy elhagyottabb terület ahol nem nagy baj ha elkolbászol kicsit tőled. Mikor megindul próbáld meg behívni, majd ha nem reagál bújj el valahová (fa mögé, árokba stb) és hívd még egyszer majd várd meg míg megtalál. Ha jó a kapcsolatotok akkor hisztériásan el fog kezdeni keresni, és 1-2 ilyen gyakorlat után el lehet érni nála hogy ha szólsz neki akkor visszamegy mert különben elveszít téged szem elől.

Ha zsákmány miatt indul meg, akkor pedig kutyaiskolában egy jó segéddel zsákmányjátékot kellene vele csinálni ahol a kezelhetőségre gyúrtok majd.

Van egy barátom akinek egy utcáról befogadott kutyája van. Náluk az volt a probléma, hogy a kutya 95%-ban teljesen jól kezelhető volt aztán egyszer csak valami bekattant az agyában, és esztelenül elkezdett szaladni amerre látott, majd 5-6 perc irgalmatlan tempójú rohanás tán 1 szó nélkül visszament a gazdájához. Ezt kutyaiskolában oldották meg végül elektromos nyakörv segítségével(9 fokozatos volt), mikor elkezdett rohanni a kutya a gazdája szólt neki de a kutya csak rohant a vakvilágba, ekkor 2-es fokozaton kezdve elkezdte a kiképző használni az elektromos nyakörvet. Ezen a nyakörvön az 5-ös fokozat ár egy németjuhászt is a földhöz vágott volna, de a kutya csa 7-es(!!!) fokozaton állt meg. Miután megállt a gazdája simán vissza tudta hívni. Ilyet eddig még egyébként nem is láttam, mert mikor már először szólt a gazdája a kutyának, a kutyán látszódott hogy hallotta hogy hívják de mintha valaki kényszerítené szaladt a semmi felé.

2012. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
nem gondolom, hogy irónikus volt a válaszom, mindenesetre köszi a lepontozást. ha válaszoltál volna normálisan, akkor normálisan leirtam volna én is, hogy nálam ez a probléma, hogy lett orvosolva, ugy , hogy az eredmény 100%-os, és nem lett bántva a kutya. de mostmár mindegy.
2012. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Járunk suliba, középfokra, ott is megmondták, hogy kábé a csoportban a legnehezebben kezelhető kutya, jó nehéz dolgom van:D Totál fordítva reagál dolgokra, mint egy normál kutya, zárt helyen mondhatni a seggemben van, nyílt téren viszont fut, mint az őrült. És tényleg, látom rajta, hogy ez neki az élet értelme:D. Van elbújás, minden, volt már kötődési tréning, de az az egy év, míg totál egyedül volt, nem volt 'gazdája' nagyon megmaradt benne. Elektromos nyakörvre is gondoltam, de míg mindent meg nem teszek, nem akarok ilyet használni. Másodiknak köszi a tapasztalatot, már csak rá kell venni magam a mindennapi mozgásra:D
2012. okt. 12. 20:16
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le, na most egy tapasztalattal szegényebb lettem, megyek a párnámba sírni.
2012. okt. 12. 20:17
 8/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen segítene a behívásban. Ha egyből a kedvenc helyére viszem a kutyám és elengedem nem jön oda elsőre, ha előtte már sétáltunk egy nagyot (láb mellett kell jönnie ilyenkor) és utána engedem el játszik,fut ugyan a többi kutyával,de ha szólok neki akkor oda jön.

Tehát hasznos lehet ha lefárasztod valamennyire és csak utána mehet szabadon.

Velem is volt már sajnos olyan,hogy rossz volt a sorrend és elengedtem,mert pont lent volt egy "barátja" gondoltam eljátszanak,de nem a kutyám megszimatolta és indult tovább a séta útvonalunkon ami nem lett volna gond hanem egy közúton vezet át, én meg hiába szóltam neki úgy gondolta, majd a másik oldalon megáll. Szerencsére nem jött pont autó,de többet nem cserélek sorrendet. Először a fárasztás aztán a játék szabadon.

Olyan még sose volt,hogy a séta után ne fogadott volna szót szóval egyértelműen beválhat nálad is. :)

2012. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja, meg még azt tudni kell róla, hogy ő nem 5-10 méterekben gondolkodik, mint egy 'átlag' kutya (másik kutyám 5 méternél sosem megy messzebbre tőlem), hanem 50-100 méterekben, ő addig megy el, ahonnan még lát engem, az meg simán van fél km is:S
2012. okt. 12. 20:21
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
Úristen!!!! Nevetséges ember vagy!!!
2012. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!