Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGITSEG! Zavarodottsag...

SEGITSEG! Zavarodottsag jellemzo ivartalanitas utan?

Figyelt kérdés
Kutyusomat ma ivartalanitottak,...minden rendben zajlott,jol viselte,aztan delutan mar hanyt,majd fel le maszkalt a hazban.Egyszeruen sehol sem talalja a helyet,es dünnyög.Hol ide fekszik,hol oda,...biztosan mar fajhat neki a seb,..de nemreg kivittem pisilni az udvarra,es nem akart mar vissza bejonni,elbujt a tujabokor moge,ami nem jellemzo ra,es nagyon szeret bent lenni,...majd beengedtem nemreg a masik kutyamat akivel imadjak egymast,de nem engedtem be hozza,bezartam a szobaba,mig bejott a masik,es ahogy megerezte,morgott csunyan az ajto mogul,a masik kutyam meg is ijjedt.A harmadik kutyammal talalkozott az udvaron,kulonben az apukaja es imadja,es egyszeruen kerulte,ra se nezett,szaladt el tole.Nagyon meg vagyok ijjedve,mi ez a zavarodott viselkedes???Egyaltalan elmulik ez?Es mi lesz mikor osszeengedem a masik kutyummal,akire most morgott?Miert van igy?A masik kutyam is ivartalanitott e vele nem fordult elo ilyesmi,...ketsegbe vagyok esve,...segitsetek mit es hogy csinaljam?Es elmulik e ez a zavarodottsag holnapra?Ja es sok vizet iszik,nem e baj?Az orvos azt mondta este mar ihat vizet,de sokat iszik.Nem baj?
2012. okt. 12. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lázasodott be?

Egyébként nem minden állat reagál ugyanúgy, lehet, hogy még benne van az altató hatása, attól ilyen kis zizzent. De ne aggódj, biztos, hogy el fog múlni, Te viszont próbálj úgy viselkedni vele, mintha semmi nem történt volna.

2012. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, lehet, hogy van egy kis láza és azért iszik olyan sokat. Igyon csak, ha neki jólesik.

Azt írtad, ma műtötték. Akkor ne csodálkozz, biztosan fáj neki. Szeparáld el a többiektől, most hagyják őt békén. 1-2 nap és minden a régi lesz.


Mi egy éve műtettük meg a szukánkat, őt sem engedtük össze 2 napig a haverjához, biztos, ami biztos alapon. Nem hiányzik, hogy esetleg megsérüljön a friss seb. Ő is járkált, nem találta a helyét, nem tudta leüljön vagy inkább feküdjön, sehogy sem volt jó neki. De ez természetes is, szerintem.


Nálunk a műtét szerda délben volt és este már adtunk neki egy fél fájdalomcsillapítót. Aztán reggel és este is kapott még 2 napig. Utána már nem kellett neki, játszott is.Szombaton már játszott a haverral.


Szóval biztos nem lesz baj, nyugodj meg.

2012. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hat nagyon remelem hogy elmulik,mert nagyon aggodom,...sajnos ilyen vagyok,a mutet miatt is majdnem halalra izgultam magam...
2012. okt. 12. 21:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az altató még nem ment ki belőle teljesen. Az ivartalanítás napján a mi kutyánk is zizi volt. Alszik ma egy nagyot és holnapra jobban lesz!
2012. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, az én kutyám ivartalanítás utáni estén nem ismert meg engem, rettegve menekült előlem. Másnapra már semmi baja nem volt. Biztos az altató miatt van ez a zavarodottság.
2012. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na mi a szitu kutyuspajtival? :)
2012. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat,meg mai nap javareszeben nem lett sokkal jobb a helyzet,...csak mar most keso delutan kezdett jobban lenni,...de nem az igazi.Ezt nem is nagyon az allapotara ertem,mert termeszetesen hogy meg ma nem lesz nagy jokedve meg jatszhatneka,...inkabb arra ertem hogy velem szemben mas lett.A reggel kivittem pisilni,kakilni,de mar nem akart visszs jonni,mert lehet azt gondolta kint jobban pihen,mert egesz ejjel nem sokat aludt.(Kinti-benti kutya,igy kint is van hazikoja)Bevonult a hazikojaba,enni nem akart,es csak pisilni jart ki.A masik ket kutyamtol is menekult.Mar most keso delutan ehes lett es evett is jol,mar jarkalt,mar odament a masik ket kutyamhoz is,latszik hogy jobban van,de meg nem az igazi,meg bizos faj neki es azert nincs tul nagy kedve.Viszont nagyon felos lett,mindentol megretten,es mintha tolunk is felne,meg tolem is,egesz nap simogattam,adta a pacsikat,de mikor kijott a hazabol,es ugy mentem oda hozza,kicsit hagyta hogy epp megsimogassam es ment tovabb,otthagyott.Ez nagyon bant,es megvisel engem,lassan jobban megvisel engem ez az egesz,mint a sajat kutyamat.:-(Nagyon remelem hogy elmulik ez belole es ujra a regi lesz,es minel hamarabb,...addig meg emeszthetem magam...
2012. okt. 13. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Te csak ne emészd magad, mert a kutyád azonnal átveszi a lelkiállapotodat, és a hangulatodat. Semmi baj nem történt, annyi, hogy a kutyád nem érti, hogy miért fáj neki ott lent.

Nem minden kutya viseli ugyanúgy a fájdalmat.

Próbáltad őt kivinni sétálni? Szerintem egy közös program sok-sok jutalmazással javítana a helyzeten, az önbizalmát kell erősíteni, és megértetni vele, hogy nincs mitől tartania.

2012. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem mertem meg menni vele setalni,de ma fogok.Mar az este vissza bejott a hazba,a szobaba ahol szeret,minden mar a megsszokott rutinja szerint ment.Aztan ma reggel is,...es lenyeges jobban van mostmar,es hala Istennek velem szemben is ujra a regi,ujra bujos es puszil,meg minden.Nagyon boldog vagyok,feltem hogy mar nem lesz a reegi.Peersze azert meg biztos huzodik a sebe,ezert nem akar meg jatszani a masik kutyummal,amit nem is banok,mert legalabb nem kell tartanom tole hogy a nagy jatekban felszakad a sebe,...csak a kicsit sajnalom(a masik kutyuamat),mert szegeny nem erti miert huzodik tole a baratja es miert nem jatszik vele,nagyon hianyzik szegenynek.De remelem hogy varrratszedes utan mar a jatszaskedve is a regi lesz,es ujra nagyokat fognak birkozni a kicsi kutyammal.:-)
2012. okt. 14. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!