Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e a kutyának Calcimuscot...

Lehet-e a kutyának Calcimuscot adni, ha megcsípi a darázs? Ha, igen, van annak valami adagolása? 10 kg körüli kutyám van,1 ampulla nem lesz sok neki?

Figyelt kérdés
2012. okt. 13. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, sőt érdemes, 2 amplullát szoktak adni felnőtt embernek. Mondjuk ha a negyed amplullát nekiadod, abból nem lehet baj. Bár nem tudom lehet-e egyáltalán bármilyen mellékhatása.
2012. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Injekciózni akarod vagy megitatni vele?

A legtöbb kutya fel se veszi a darázscsípést, legfeljebb egy kicsit megdagad a környéke. Én még nem hallottam darázscsípésre allergiás kutyáról, bár ki tudja...

2012. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itatni szeretném, nem vagyok az injekciózás híve - mármint házilag. Szerintem az az orvos dolga.

Nem allergiás a csípésre, csak gondoltam meggyorsítom a "felépülését". Nemrég az egyik hátsó lábán csípte meg és sajnáltam, hogy megdagadt és órákig csak bicegett, meg tartotta a lábát. :)

2012. okt. 13. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Egy egészet nyugodtan adhatsz neki, én már hallottam, meg láttam is darázsra allergiás kutyát...nem kívánom senkinek!
2012. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semennyit ne adj neki! Az én kutyámat is csípte már meg, még belül a pofiját is. Azt mondta az állatorvos, hogy semmit nem kell adni neki. Nagyon ritka az erre allergiás kutya, akkor viszont azonnal látszik, percek alatt rosszul lesz. Amúgy elmúlik hamar.
2012. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Calcimusc csak kalcium. Ha egy egész ampullát adsz neki, akkor sem lesz semmi baja.
2012. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is vadászik a darazsakra, meg is csípte egy a pofiját, megdagadt,de nem lett semmi baja.
2012. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is van itthon calcimusc, én szoktam adni neki egyet, ha megcsípi a méhecske, vagy darázs (na jó, az elmúlt 6 év alatt 2x volt ilyen:)

5.5 kg, én beadok neki egy egész ampullával. Persze, rendszeresen nem jó nagy dózist adni, mert ahogy embereknél, úgy kutyáknál is kőképződést okozhat. De ennyitől természetesen semmi baja nem lesz.

2012. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ha legközelebb előfordul adok majd neki egyet.
2012. okt. 13. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!