Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet az, hogyha egy...

Mitől lehet az, hogyha egy kutya bizonytalan?

Figyelt kérdés

Légyszi, csak olyan válaszoljon, aki tapasztalt kutyatartó! És persze aki ért hozzájuk!

Az is érdekelne többek között, hogy ez több okból lehet-e, mert szerintem igen, csak kíváncsi vagyok hozzáértők véleményére. Lehet szerintem attól, ha a gazdi elrontott valamit, és lehet pl olyan dologtól, ami kiváltotta ezt a kutyában, vagy ilyen tulajdonságokkal született... stb????

Aki válaszol, ne csak egy szót vagy mondatot írjon, és ha ír, magyarázza is el, miért gondolja így, ja és persze kérdezzetek nyugodtan!

Köszi


2012. okt. 13. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem mit értesz az alatt, hogy bizonytalan? Kiszámíthatatlan?
2012. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jelleme rájátszik nagyban. Az egyik kutyámra pl azt mondják öv alatt hogy néha bizonytalan a terheléseknél, ő ilyenkor fogást vált ami nem jó, de már dolgozunk a dolgon.

Ha nem erre gondolsz hanem arra hogy új szituációkban kétes a viselkedése (agresszív, vagy félelmet mutat) az jöhet egyszer idegrendszeri dolgokból, vagy jöhet a gazda felől is mikor ideges lesz amiatt hogy hogyan fog viselkedni a kutyája az adott szituban, ezt a kutya megérzi és átveszi a gazdájától.

2012. okt. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Mutasd meg a kutyádnak a bizonyítékot és már nem is lesz bizonytalan. :)
2012. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első, nem, nem kiszámíthatatlan.

Második, új szitukban és megszokottokban sem mutat félelmet és agressziót sem.

Na szóval bővebben. 9 hónapos kutyáról van szó. És a kutyaiskolában mondta a kiképző, hogy ő a leg bizonytalanabb a csoportban. Most ezt én nem veszem sértésnek, stb, egyáltalán. Csak azt szeretném megtudni, hogy MIÉRT. Mármint hogy miért bizonytalan a viselkedése. Általánosságban mondta, nem egy adott szitura. Hogy így ismerte meg a kutyát. Azt csinálja, hogy nem vesz tudomást a többi kutyáról. Ha pedig tudomást vesz, akkor vagy bevéd minket gazdákat, vagy pedig ha két kutya játszik, akkor odarohan és elkezdi az egyiket csipkedni. Nagyon nagyon ritka az, hogy egy kutyával valóban játszik. Kb 100-ból egyszer. szóval az kivételes alkalom. És hát őszinte legyek én azt hittem, hogy domináns, közbe meg pont nem! Mert pl ez a másik levegőnek nézése is lehet domináns viselkedés. Szóval most nagyot néztünk. Csak az a fura, hogy még soha egyetlen egyszer sem adta meg magát kutyának! Inkább kikerül, mint hogy megadja magát.

2012. okt. 13. 17:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és hát a másik dolog pedig az, hogy van-volt egy másik kutyánk is. És ő pedig egyáltalán nem bizonytalan! Ugyanúgy neveltük mindkét kutyát. A másik kutya minden kutyával kijön, mindenkivel közvetlen, emberrel és állattal. Rengetegszer hanyatt vágja magát kutyának, embernek. Szóval ezek miatt gondolom, hogy nem biztos, hogy miattunk ilyen.... bár attól még nyilván el lehet rontani dolgokat a nevelésben! Csak ha netán ilyen lenne, tudni szeretném, mit rontottam el!
2012. okt. 13. 17:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizonytalanságot az okozhat, hogy a kutya nem tudja, mihez kezdjen az új dolgokkal (például azért, mert ingerszegény környezetben nőtt fel, vagy csak nem engedték a gazdái, hogy megtanuljon egyedül kezelni helyzeteket), vagy az, hogy rossz tapasztalatai vannak a világról, ezért eleve bizalmatlanul áll hozzá mindenhez, illetve ritkán lehet genetikai jellegű is. Természetesen a kutya személyisége is sokat számít, egy tökösebb kutyát nehezebb bizonytalanná tenni, mint egy eleve visszahúzódóbbat. A nevelés rengeteget számít, és a legjobb szándékkal is el lehet cseszni, de hogy konkrétan mitől olyan a kutya, amilyen, azt inkább szakember mondja meg, én nem tippelgetnék így távolról.
2012. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ő 10 hetes korától van velünk. Mikor elhoztuk a tenyésztőtől, már akkor is visszahúzódóbb volt, de mivel kisgyerekeink vannak, és mivel a tesója meg túlzottan rámenős, így őt választottuk inkább. Mindig is bizalmailan volt idegenek felé, ha valaki meg akarta simogatni, elkerülte. Kutyákkal nem nagyon játszott, pedig minden nap többször voltunk parkban, futtatón. Inkább csak kergette és csipkedte a kutyákat. Nagyon-nagyon ragaszkodik hozzánk, ha futin vagyunk, csak velünk foglalkozik és kb 20 perc után hajlandó észrevenni csak a többi kutyát, ha én nem foglalkozok vele. Most az alapfokot csináljuk, de ezután inkább külön foglalkozás kéne neki szerintem a középfok előtt.

Szoval azt akarom mondani, hogy már amióta elhoztuk, ilyen volt, hogy nem nagyon foglalkozott más kutyákkal. És a mai napig olyan, hogy ha odajön hízelegni, akkor is csak lafatyol a nyelvével, és 10 mp múlva már megy is arrébb. Munkakutya, szoval ha meg én elkezdem odahívni, hogy megsimizzem, akkor kb 2 mp múlva már rohan is a labdájáért, mintha az lenne a menyország, és nem a simogatás. Fura nagyon, hogy ennyire nem bújós!

2012. okt. 13. 21:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát attól, hogy ő kicsinek ilyen volt, még lehet, hogy ti is beleerősítettétek azzal, hogy mondjuk simogattátok, babusgattátok, amikor ilyen félénk volt, és ahelyett, hogy túllépett volna rajta, azt tanulta, hogy ez a helyes reakció. Normális esetben ezen túl kellett volna lépnie, és persze még mindig túlléphet, csak nyilvánvalóan más bánásmód kell hozzá, mint amilyenben eddig része volt. Elsősorban kell neki egy olyan falka, ahol a rangsorban ő legeslegalul van, nulla felelősséggel és azzal a biztos tudattal, hogy a többiek mindent elintéznek, neki csak élnie kell a kis életét, meg engedelmeskedni, és jóccakát. Ezen felül pedig újra kell építeni a kapcsolatát a kutyákkal, meg hát minden mással, amivel probléma van, az új helyzeteket is meg kell tanulnotok kezelni, de ez meg nem fog menni egyedül, elég összetett meló, jó volna szakemberrel beszélni.
2012. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy szakember kell, de egyébként soha nem tutujgattuk ilyesmi helyzetben, ilyenekre direkt figyelünk, meg eleve 3 hónapos korától járunk kutyaoviba, ahol ezeket elmondták, szoval ilyenekre nagyon figyelünk és abszolút be van tartva a rangsor. Soha még nem tagadott meg egy behívást sem, mindig engedelmeskedik, stb. Ilyen téren semmi gond nincs vele. Egyébként a másik kutyánkat is így neveltük és ő abszolute nem ilyen a többi kutyával és emberrel sem...
2012. okt. 13. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy élt élete első 10 hetében? lehetséges, hogy el volt nyomva az alomban is.

Én a helyetekben minél többet vinném, idegen helyeken labdáznék vele, legyen egy kicsit több önbizalma, jöjjön rá, hogy a világ érdekes.

2012. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!