Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jatek a kutyaval es agyerekkel?

Jatek a kutyaval es agyerekkel?

Figyelt kérdés

A fiam 6 eves es van egy kutyank maltai selyemkutya. Amikor a fiam jatszik vele, szerintem nem vigyazz elege mert a kutya neha vonyit vagyis egy masodpercig talan olyan hangot adna ki. Ilyenkor mindig veszekszem a fiammal, de a kutya mindig szalad hozza hogy jatszanak. szazszor mondtam neki hogy ovatosabban, de o mindig igy jatszik vele, vagyis azt mondja nem csinalt semmit.

A kutyanak gondolom faj azert ad ki ilyen hangot.


2012. okt. 13. 17:56
 1/8 anonim válasza:
Ha elege lesz a kutyának, és egyszer odakap, vagy megharapja, akkor utána egy ideig jobban fog figyelni a gyerek. Nálunk a macskával van ez így, csak ő megkarmol rendesen akkor is, ha csak unatkozik.
2012. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jázi&Csenge ***** válasza:
Ne veszekedj a kissráccal, akkor úgyse mondja meg, hogy csinált-e valamit. Higgadtan beszélgess vele,és mondd el neki, mit nem szabad csinálni egy kutyával,pl. meghúzni a fülét-farkát, rálépni, ütögetni, túl erősen, hevesen dögönyözni, stb., hogy ugyanúgy éreznek mindent mint az emberek, meg ilyesmi. Ha ebből se tanul, akkor jól mondja az első válaszoló, hogy miből fog. De szerintem azt nem kéne megvárni:)
2012. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan ott rontják el, hogy a kutyának mindent el kell viselnie egy gyerektől mert az is a gazdája és semmi joga odakapni meg morogni akármit is csinál a gyerek a kutyával. Ha meg ezt megteszi akkor mennie kell. Magyarázd meg a gyerekednek hogy a kutya nem egy plüss állat. Neki is vannak érzései, neki is fáj ha ráüt, ha rálép a lábára, ha meghúzza a fülét, stb. Előbb vagy utóbb tényleg baj lehet belőle mert a kutya oda fog kapni, a gyerek erre még hevesebben reagál és a kutya erre viszont reagál. Amikor azt hallani hogy ez meg az a kutya rátámadt a gyerekre pedig egy jámbor állat volt, az biztos nem az állat hibájából történt.
2012. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jázi&Csenge ***** válasza:

Az utolsóval egyetértek, én is ezt mondom.

De már miért is kéne mennie a kutyának?

Ezt az egyet nem értem.

2012. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jázi&Csenge ***** válasza:
Ja, rosszul értelmeztem, bocsi:) Tudom már, mi8re gondoltál, vedd úgy, hogy nem is szóltam kedves 3. :)
2012. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Balesetek előfordulhatnak, ritkán én is véletlenül pl rálépek a lábára (vagy ő az enyémre :D)...

Te ismered a fiadat, ha szerinted képes felfogni, hogy hogy kell bánni egy kutyával és nem az a típus aki húzza a fülét-farkát, tépi a kutya szőrét, csak szimplán játszik vele és ezt ő is és a kutya is láthatóan élvezi, akkor nagy baj szerintem nem lehet. Ha a fiad közelít hozzá vagy hívná játszani és a kutyuson látszik, hogy ez neki nyűg, akkor ott már figyelni kell, mert valami nincs rendben. Lehet csak fáradt az eb, de lehet durván játszik/játszott vele a fiad.

Szerintem a veszekedést felejtsd el, hívd fel rá szépen a figyelmét (bár már szerintem vagy 100x megtetted), hogy hogyan kell bánni egy kutyával, mi az amit nem szabad. Ha néha, nem állandó jelleggel(!) 1-2mp-ig valami fura hangot hallasz, de odanézel és minden rendben, akkor vegyél egy nagy levegőt és nyugodj meg, valószínűleg nem történt semmi érdemleges.

2012. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Imadjak egymast, egyutt alszanak, bar nekem ez sem tetszik de beletorodtem, hogy a labanal alszik a kutya. Amikor jatszanak es a kutya neha felnyuszit, elhozom tole, de mindig vissza szalad hozza!

Kertem, mondtam szepen, magyaraztam neki.

2012. okt. 13. 19:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább a gyereknevelés kategóriába tedd fel a kérdésed.
2012. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!