Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet 1 kutya tanitásához...

Lehet 1 kutya tanitásához tapasztalatot szerezni anélkül h. kutyaiskolába járjak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 13. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi?
2012. okt. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A falkavezérségre,a kutya tanitására h. durvábban csináljam-e vagy minnél kedvesebben és türelmesebben és stb. stb. stb.''alfa módszer'' éshogy érdemese próbálkoznom ittthon a kutyámmal olyanná tenni őt,mint ahogy a kutyasuliban csinálják,vagy ink. érdemesebb a kutyasuli...
2012. okt. 13. 18:25
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha még sosem volt kutyád, akkor mindenképp érdemes kutyasuliba menni, nehogy rosszul süljön el az otthoni tanítgatás.
2012. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És hogyan zajlik le ilyen kutyasuli???
2012. okt. 13. 18:32
 5/21 anonim ***** válasza:

A kutya korától függően mehet először kutyaoviba vagy ha 8-9 hónapos, és tud egy-két alap dolgot, akkor engedelmességire. Az engedelmességi a BH vizsgára készít fel, erről sajnos nem tudok részletesen nyilatkozni, mi még ovisok vagyunk.

A kutyaoviban szocializáció van, sok játék, behívás gyakorlása, ül, fekszik, ételmegtagadás, néha érdekességként hoznak be agility akadályokat (alagút, alacsony akadály, szlalom), behívás sátorral, megtanítják hogyan reagáld le a kutya viselkedését. Megtanítanak jutalmazni, szidni és határozottnak lenni.

2012. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy az autóvezetést sem tanulod meg könyvből, úgy a kutya tanítást sem. Nagyon gyakorlatiasnak mondható, és sokszor tud a gyakorlat meglepetést okozni, ami a könyvekben nincsen leírva.Nem csak a tünetre gondolok, hanem a megoldásra is. Nagyon kivételes tehetséggel kellene megáldva lennie annak a fenoménnak, aki zéró tapasztalattal azonnal csípőből vágja mit kellene adott szituációban csinálni.
2012. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én az engedelmességre akarom őt megtanitani éshogy engem tartson a falkavezérnek ...de mivel a közelben nincs kutyasuli,nemtudom mit tegyek :(
2012. okt. 13. 19:01
 8/21 anonim ***** válasza:

A "tapasztalat" szó lényege az, hogy csinálod, megtapasztalod. Ha kutyát tanítasz, tapasztalatokat szerzel, vagy azzal kapcsolatban, hogy mi működik, vagy azzal, hogy mi nem. Ehhez nem kell kutyaiskola, csak egy kutya. Viszont önmagában attól, hogy csinálsz valamit, nem leszel benne jó, ez szerintem bármelyik szakmára igaz, nem csak a kutyázásra. Tapasztalatod lesz, tudásod nem biztos.


Ha viszont az érdekel, hogy mennyire tudod jól kiképezni a kutyádat egyedül, akkor egyrészt tanulj meg kérdezni, másrészt vedd figyelembe, hogy ehhez tudás, affinitás és persze szerencse is kell, hogy pont olyan kutyát fogj ki, akinek fekszik a te stílusod. Ha ezek bármelyike hiányzik, akkor nem árt egy jó kutyaiskolába beiratkozni.

2012. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Eddig a kutyámnak megtudtam tanitani a ''marad,gyere(bár nemmindig akar hozzámjönni és nemtudom h. durvábban bánjak-e vele ha azt akarom h. 1.-re hozzám jöjjön vagy minnél kedvesebben)'' az étel megtagadást is megtanitottam neki de nemtudom h. jó módszerekkel csinálom-e...a falkavezérséget a kutyasuliban hoogy csinálják??
2012. okt. 13. 19:18
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, csak nehéz. Az első kutyámmal sosem mentem kutyasuliba, nem is terveztem, jól nevelt kutya volt, bár voltak kisebb gondok (macskáról pl. nem tudtam normálisan letiltani). Aztán lett egy másik kutyám is, na vele éreztem, hogy el kell mennem, mert nem fog egyedül menni. Azóta az első kutyámmal is sokkal tudatosabb lettem, vele már nincsenek problémák, macskáról is simán lehívható. Én is utazom a suliba, mert azt a tapasztalatot, amit ők átadnak, azt nekem sokkal több idő lenne megszerezni, na meg lehet, eszembe sem jutna azt a módszert vagy irányelvet kipróbálni.
2012. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!