Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyámmal?

Mi történhetett a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 9 hónapos pulim. A házunktól nem messze van egy földes út, mellette egy szántóföld. Felszoktunk menni a földre kerülni egy jó nagyot. De tegnap mikor az útról felmentünk a szántóföldre és totálisan kikattant, elkezdett pörögni-forogni, nekiugrált a lábamnak és harapdálta, amíg nem vittem el onnan olyan 5-7 méterre tiszta ideg volt. Ma megint megpróbáltam elvinni arra felé, amíg az úton voltunk semmi baja, aztán felmentünk a földre és megint megbolondult. Szerintetek?
2012. okt. 13. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem áll meg előtte szaglászni, vagy fülelni valamire? Figyeld meg, hogy mit csinál, mielőtt ezt produkálja.
2012. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindig, mindenhol szaglászik.Itt is. De levvittem a földről, és felvittem kb 10méterre onnan, ahol előzőleg voltun, ès tekinget mindig hátra, amerről jöttünk. Talán félhet valamitől vagy nem tudom..
2012. okt. 14. 07:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Velem történt a hétvégén: a patakparton egy bizonyos részen szoktunk sétálni, illetve kijelölt futtató is ott van. Gondoltam egyet és a híd alatt átmentem - fölötte a forgalmas Váci út - a kutyával, és szépen lesétálunk a dunapartra a patak mellett, tovább, ahol végig kijelöl futtató van és füves is a rész. Mikor átértünk - kicsit elhagyatott a hely, de a fűvet kaszálják rendszeresen, egy bizonyos ponton megállt a kutyám. Picit húztam és mondtam neki ezt-azt, megindult, lassan, de aztán szó szerint elkezdett visszafelé húzni. Nem erőszakoskodatam, hanem megfordultam és szinte vágtatott hazáig.

Este meséltem a férjemnek, Ő pedig mondta, hogy régebben, amikor arra kerekezett rendszerint tanyázott ott 3-5 németjuhász (talán telepőrzést végeznek) a patak másik oldaláról is megindultak arra, aki arra bringázott!

Kivert a víz, mert én egy yorkshire terrierrel ugyan elfuthatok, de ha rámtámad ennyi németjuhász kutyámnak, nekem is végem!

Szerintem ha a kutya nagyon nem akar egy bizonyos helyen közlekedni - jól nevelet és nem hisztis kutya - akkor annak oka van!

2012. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Apum is mondta, hogy lehet érez valami szagot, ami eddig nem volt ott, mert eddig napmintnap arra mentünk és akkor semmi probléma nem volt...
2012. okt. 16. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem az első ami eszembe jutott, bár ez valószínűtlen, h lehet van ott egy régi gránát v ilyesmi amik rendszeresen előkerülnek a földeken. Bár azért nem hiszem, mert arra külön képzik a kutyákat h megérezzék, de valamit biztosan érez ott, amit veszélyesnek ítél...
2012. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne mielőbb kideríteni, akár valami elpusztult állat is lehet. Hogy ne a legrosszabbat írjam: halott ember! Valamikor régen a Dunaparton sétáltunk előző kutyámmal, soha nem volt semmi gond. Aztán egy napon visszafelé húzott, megfogta a pórázt, morgott és vicsorított. Nem volt hajlandó arra menni. Reggel visszamentünk többen, nem a bozótban volt az oka, hanem a fán lógott egy öngyilkos. Brrr... kiráz még most is a hideg.
2012. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!


Sajnos nem tudok érdemi választ adni. De azt leírom, hogy a mudimmal tapasztaltam a múltkori séta alkalmával egy hasonlót. Épp már hazafelé tartottunk, és az út szélén parkoló Suzuki Swift mellett egyszerűen nem akart eljönni. Aki ismeri a mudit, az tudja, hogy nem egy félős fajta enyhén szólva :). Szóval besunyított, és úgy kellett elrángatni onnan, annyira félt az autótól. Előtte, utána semmi probléma nem volt.



Valószínűleg olyat érzékeltek a kutyák, (tied, enyém), amit mi nem. és ezért nem érjük őket. Vagy minket is próbáltak védeni attól a számunkra észrevehetetlen dologtól. ki tudja!

2012. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!