Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neves skót juhász kennelből...

Neves skót juhász kennelből származó kutyám autoimmun beteg. Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

2012. okt. 13. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen autoimmun betegsége van?
2012. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Hát sajnos ez minden fajtatiszta kutyával megeshet, túltenyésztés és genetikai okok miatt. Mennyi idős?
2012. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos a neves kennel nem feltétlenül garancia semmire, főleg ha a tenyésztő nagy neve nem a szűrések meglététől, hanem a semmitmondó kiállítási címektől van(collie tenyésztők közt nagyon sok ilyen van). Mindenképp vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel, mert emiatt át kéne gondolni a kutyád szüleinek további tenyésztését, ne adj isten ha az alomban nem csak a te kutyádnak lett ilyen betegsége.

Pontosan melyik autoimmun betegségről van szó?

2012. okt. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Melyik betegségről van szó? Nincs mindenre genetikai vizsgálat, a normál szűrővizsgálatok pedig csak azt mondják meg, hogy az adott egyed a vizsgálat Van olyan betegség, amit úgy hordozhat egy kutya, hogy nem derül ki róla sohasem a dolog, csak ha mondjuk egy kölyke megbetegedik, ezért ilyen esetek sajnos minden gondosság ellenére is előfordulhatnak. Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a tenyésztővel és mond el neki a dolgot. Ha felelősségteljes, akkor segíteni fog.
2012. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nincs mindenre genetikai vizsgálat, a normál szűrővizsgálatok pedig csak azt mondják meg, hogy az adott egyed a vizsgálat*"


* időpontjában nem beteg......

2012. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A debreceni állatkórházban állapították meg, ránézésre. A vérvétel, ami kimutatja 73.000 Ft. Az orrát véli idegen testnek a szervezet, az ellen küzd. Kaptunk vitamint borsos áron, ami persze nem segít, és elvileg küllemre így is fog maradni. A tenyésztőt már hívtuk rég, aki azt állítja, hogy nem volt a kennelben ilyen betegség. Egyébként decemberben lesz 2 éves, és kb. fél évesen kezdődtek a tünetek.
2012. okt. 24. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vérvizsgálat 73 rugóért? Na, nekem ez nagyon lenyúlás szagú. Az én öreg kutyámnak sebaceous adenitise van, ami egy valószínűleg öröklődő autoimmun betegség. Azért valószínűleg, mert még nem tudták bizonyítani az autoszomális recesszív öröklődést, csak feltételezik. Annál is vannak tünetek az orron és a pofán, gyakorlatilag azok a kezdő tünetek. Sajnos gyakorlatilag csak angol nyelvű irodalom van róla a neten, az egyik oldalon, amit találtam róla azt írják, kis szerencsével az ebben a betegségben szenvedő kutya leélheti az életét úgy, hogy nem derül ki róla soha...... Ezt az oldalt ajánlom, mert itt nagyon jó képeket lehet látni a kezdő tünetekről, a pofán és orron jelentkező elváltozások nagyon jellegzetesek.


[link]


Itt pedig azt lehet látni, milyen a fellángolt betegség a legrosszabb szakaszban:


[link]


Az én kutyámnál már 1 éves kora előtt is megjelentek a tünetek, de sokáig azt hittem, simán csak elkapott valami gombát vagy hasonlót. Akkor derült ki, mi ez, mikor 2005 őszén a másik kutyámmal az egyetemi klinika bőrgyógyászatán kötöttünk ki egy makacs gombás-fertőzéssel. Akkor a doki azt mondta, fürdessem mindkettőt, mert mind a kettőn kell legyen. Fürdettem, csakhogy az ilyen beteg kutyák bőre nagyon érzékeny a vegyi anyagokra, fel is lángolt a betegség teljesen. Miután minden vizsgálat (vér, bőrkaparék tenyésztésre, parazitára) negatív lett, bőrbiopsziát csináltak nála, és az mutatta ki (legjobb tudomásom szerint ezt a betegséget csak ezzel lehet kimutatni). Jellemző a betegségre, hogy bár 3 helyről vettek mintát, kifejezetten a legrosszabbnak tűnő helyekről, mégis ebből 1 negatív lett..... Szóval csak azt tudom, mondani, mint feljebb. Ne szedd le róla a keresztvizet, mert a bőrgyógyászat eleve nagyon nehéz terület, és ezekről a betegségekről sajnos most is nagyon keveset lehet tudni. Tényleg lehetséges, hogy eddig soha nem jelentkezett nála a dolog. Mindemellett, ha tudod, vidd el máshová is a kutyát, gondolok itt az egyetemi bőrgyógyászatra például. Nem tudom, hogy dolgozik-e már, de ha igen, akkor Dr. Pápa Kingát ajánlom, szerintem ő a jobb, nem a Tarpataky doktornő. Egyébként a biopszia díján felül csak 10 ezer volt a bőrminta vizsgálati díja, de az egész beavatkozás nem volt anno talán még 30 ezer sem.......

2012. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!