Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha első találkozásnál egy...

Ha első találkozásnál egy kutya "lábaz" az jót jelent?

Figyelt kérdés

Felemelte a lábát, és lehajtotta a ketrecre a fejét (menhely). Ha nem lett volna ketrec, akkor az ölembe van a feje.

Hagyta hogy a nyak és has belső részét simogassam.


Ezek a jelek miről árulkodnak? Pozitív?


2012. okt. 13. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a jelek kb. semmiről nem árulkodnak azon kívül, hogy a kutya alapvetően megbízik az emberekben. Egy kutya menhelyi viselkedése, pláne egy kennelben egy vadidegennel szemben elárulhatják a kutya valódi jellemét is, meg teljesen mást is, és a nevelés vagy nem nevelés következtében még mindig kifordulhat magából a kutya otthon.

Csak hogy egy példát mondjak, az én kutyámat azért nem vitte el senki a menhelyről másfél évig (hál'isten :)), mert eltanulta a többitől, hogy acsarogni meg őrjöngeni kell a rácsnál, holott amúgy a széltől is rettegett, és esze ágában sem volt se bántani, se fenyegetni senkit. Amelyikről te beszélsz, lehet, hogy csak megtanulta, hogy ezzel a viselkedéssel lehet simogatást, kaját kunyerálni, és ezért produkálja. Nem állítom, hogy így van, csak azt mondom, hogy el rettentően kevés információ, és közel sem biztos, hogy pontos.

2012. okt. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Ne ez alapján dönts. Szerintem bármilyen kutyával ki lehet alakítani kötődést, ha tudod a módját. Lehet, hogy egy kutya elsőre totál meg van szeppenve, aztán 2. vagy 3. alkalomra feloldódik. Az is lehet, hogy egy kutya a menhelyen nyomott, nem mer annyi kutya mellett kiteljesedni, de ha kettesben elmentek sétálni, felenged. Gondold át, hogy milyen kutyát szeretnél, esetleg írd össze az igényeidet (mozgás, szőrhossz, dominancia, macskákkal ill. gyerekekkel való viszony, kinti vagy benti tartás stb.) Aztán persze van olyan, hogy meglátsz egy kutyát, és tudod, hogy ő a tiéd, akkor ne habozz:D
2012. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ő ilyen :) És ezt eddig csak a macskámra mondtam, aki szintén menhelyi volt egykor :)


Pár napja került be, még karanténban van, sajnos több idő nem jutott az ismerkedésre, pont a legrosszabbkor mentünk etetéskor. Ráadásul kicsit beteg is, tehát még úgyis megyünk hozzá, akkor mindenképpen rács nélkül szeretnék vele ismerkedni.

2012. okt. 13. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki, amig lejár a karantén ideje, gyógyuljon meg. Nem tudom, azon a menhelyen van-e kutyaiskola, tanítják-e pl. pórázon, önkéntesekkel sétálni? Ha igen, te is kikérheted, aztán barátkozz vele. Én is örökbefogadtam, két hónapja van nálam egy fiatal kutyus, ő kint sétált önkéntessel és engem választott gazdinak. Később már ha mentem, viharosan üdvözölt, barátkoztunk. És elhoztam, itt van, vidám és boldog.
2012. okt. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!