Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz valami hatása a viselkedé...

Lesz valami hatása a viselkedésére ha ivartalaníttatom?

Figyelt kérdés
Mire számíthatok? Két éves kan kutyáról van szó, jövő héten lesz ivartalanítva. Most nagyon energikus, aktív kutya, némi dominanciára való hajlammal. Lesz valami változás a viselkedésében, vagy a temperamentumában? Ha igen, akkor mennyi idővel a műtét után?
2012. okt. 14. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valamennyire lenyugszik, de nehéz előre megjósolni, hogy mennyire. Csodát azért ne várj a tököléstől, a viselkedéséért nem az felelős, csak az intenzitásába szól bele.
2012. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a viselkedésével, leszámítva, hogy mostanában agresszívabb egy-két kannal mint amit megszoktam tőle. (Értsd: ez előtt nem volt agresszív egyáltalán.) Szeretem, hogy ilyen nagy energia szintű és játékos, nem baj ha ilyen marad. Első sorban az egészségügyi kockázatok miatt műtetem meg, meg biztos kellemetlen szegénynek amikor úgy van a sok tüzelő szuka, ő pedig soha nem dobhatja be magát:)
2012. okt. 14. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
a felnőttkori ivartalanitás nem változtat a kutya jellemén.
2012. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Maxitabi ***** válasza:
Nem fog változni az alaptermészete-a mienket 3 évesen ivartalaníttattuk (mert a gazdáját ennyi ideig tartott meggyőzni...-férfidolog) és uolyan játékos, szeleburdi és hiperaktív,mint előtte.De valóban valamelyest nyugodtabb lett. Persze ez lehet attól is, hogy a dominanciát jobban kezeljük, gyakorlunk és megint(!) iskolába járunk. Tehát hajrá!!
2012. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!