Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Csipked" a kutyám játék...

"Csipked" a kutyám játék közben mit tegyek?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztuk, nagy testű felnőtt kutya, 1 hete van nálunk. Teljesen aranyos meg normális, viszont ha nagyon belemerül a játékba akkor néha odakap. Pl. fut mellettem majd belecsíp a nadrágszáramba, vagy várja hogy el rúgjam neki a labdáját, közben ugrál, és a lábfejem felé kap meg ilyenek. Amúgy nem agresszív sosem támad, nem morog rám, csak és kizárólag játék közben csinálja ezt, és akkor is csak amikor már nagyon belemerült a játékba, tehát sok perc elteltével.
2012. okt. 14. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

ilyenkor kiálts rá erélyesen,hangosan hogy ÁÚ!,vagy NEM és hagyd faképnél. Akárhányszor megcsíp akkor megcsinálod ezt akkor abbahagyja. Én is most vigyázok egy kutyára már lassan 7 hónapja,nála is ez volt a probléma,volt hogy anyósom arcába úgy belekapott a játék hevébe hogy vérzett.

Na én erről leszoktattam ezzel a módszerrel.

2012. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:
Az odakapás pillanatában egy határozott, erélyes "nem"-mel tudod leállítani. Ahogy az előző is leírta nagyon helyesen.
2012. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Volt hogy automatikusan felkiáltottam (inkább csak mert váratlanul ért, nem is a fájdalom miatt), és rákiabáltam, de akkor meg arra gondoltam, hogy tudja-e hogy miért volt ez és nem azt tanulja meg hogy nem szabad játszania. De akkor ez járható út.
2012. okt. 14. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Egy kutya sem ért a NEM VAGY ÁU parancsszavakból :))) Mondd azt neki, hogy "FÚJ, nem szabad!" és mutass az ujaddal felé. Ilyenkor a szemkontaktust vedd fel a kutyussal.
2012. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, mert a fújt meg a nem szabadot érti, az genetikailag benne van... :D
2012. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!