Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos 6V-os nyakörv...

Elektromos 6V-os nyakörv ugatós kutyának? Nem tudom máshogy egyedül hagyni. Használna? Kínzás?

Figyelt kérdés

Igazából utolsó lehetőségként folyamodnék ehhez.. Páromhoz költöznék panelba, s oda vinném véglegesen a keverék ivartalanított kutyámat (staffordshire). Ahol eddig volt, sosem volt egyedül hagyva, s pont emiatt ha senki sincs otthon szeparációs problémái vannak.. Rettenetesen ugat, a szomszédokat az őrületbe kergetve.

Már volt a panelban kb. 3 hétig, de haza kellett vinnem anyámékhoz, mert rendszeresen kaptam a fenyegetést, hogy feljelentenek meg rám küldik a hatóságot, megmérgezik a kutyám, ha nem fogja be a pofáját, stb....:((( Nagyon nagy veszekedéseim voltak emiatt a szomszédokkal, de nekik is igazat adok.

A boltba sem lehet lemenni 5 percre, mert amint csukódik az ajtó, már ugat. A panelban van mellette egy kistestű szuka kutya, de nem "elég" az a társaság (hozzátenném, hogy anyukámnál is van egy társa, egy kan bichon havanese). Mindenképp ember kell mellé, és akkor a világ legjobb kutyája (amúgy menhelyes volt, kölyökként hoztam el, s mindig velem volt mindenhol)...


A legjobb dolog az életemben, amit valaha tettem, hogy őt elhoztam. Kívánni se tudnék jobb, okosabb, imádnivalóbb kutyát, mint ő. Az életem része, szörnyen érzem magam nélküle. Mindenképp szeretném magam mellett tudni, nem csak a ragaszkodás miatt, hanem le kell fogyasztanom (ez egy másik történet, röviden: mivel a mostani párommal jó ideje komolyabbra fordult a dolog, így sokkal kevesebb időt töltöttem otthon, inkább a páromnál voltam. A kutyám kevesebbet mozgott /anyum rövid sétákra vitte, mert hosszabb távokon nem bírt vele, s elhalmozták jutalomfalatokkal/).

Félek, hogy nem lenne-e túl fájdalmas módszer az elektromos nyakörv, nem lenne-e baja tőle?? A 6V nem tudom mekkora "csípést" ad, nem akarok neki rosszat. Viszont más lehetőséget nem látok.... :(


Próbáltam a vízipisztolyos-tettenéréses módszert, de nem igazán vált be (szereti a vizet), még ha citrommal "szagosítottam", akkor se értem el a célomat...


Egyéb ötlet?? Vagy legyen a nyakörv??


2012. okt. 15. 13:30
1 2
 1/18 anthonyahopkins ***** válasza:
39%
Már az elején elrontottad a dolgot. Kölyökkorában kellett volna hozzászoktatni az egyedülléthez. Szerintem még most is lehet rajta segíteni azért, hatvoltos-állatkínzó-nyakörv nélkül is. Próbálkozz azzal, hogy egyre több időre hagyod otthon. Először még csak mondjuk két percig, amíg lemész egy emelettel lentebb. Hazamész - jutalomfalat. Következő alkalomkor megint egy kicsivel több időt hagyod egyedül, hazaérsz - jutalomfalat. Ésígytovább. :-) Egy idő után rá fog jönni, hogy nem örökre hagyod el..
2012. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen én vagyok szerintem az oka, csak anno úgy került már hozzám, hogy én még sulis voltam, de pl. nagymamám velünk lakott(lakik), szóval mindig volt otthon valaki...

Nem tudom, de nekem annyira nem hangzik sikeresnek ez a módszer. Mert ha azt veszem, hogy mit köt össze mivel, hiába megyek vissza jutalomfalattal, ha addigra már üvölt. Mondom, amint becsukódik az ajtó, s ő rájött, hogy egyik szobában sincs senki, megy ugatni...

2012. okt. 15. 14:09
 3/18 anonim ***** válasza:
van olyan változata is a nyakörvnek ami nem ráz csak egy citromos löttyöt fúj amitől tüssszögnie kell a kutyának
2012. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
szegény kutya :( már rosszul kezdődik h staffordshire panelba.
2012. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

a jutifalis módszernek totál semmi értelme. pont az lenne a cél, hogy ne tulajdonítson jelentőséget az egyedüllétnek, illetve a jöttödnek, amit épphogy hangsúlyoz a jutalom falat. pláne, hogy jelen esetben a fél perces, két perces, illetve fél órás bömbölést jutalmaznád meg.

én megértelek, abból a szempontból, hogy lehet mondogatni hogy "idő kell, meg türelem", fokozatosan átnevelni, de nem az okosoknak, hanem neked van görcsben a gyomrod, hogy melyik szomszéd mikor rak ki mérget, mert elege lesz.

szerencsére nem kerültem még ilyen helyzetben, de amikor az egyik, általunk mentett kutya új gazdái teljesen hasonló helyzetbe kerültek, én is a nyakörvet javasoltam.

hallottam már a szagos verzióról is, de, érdekes, nekem épp az az idegen. végül is az anya kutya, meg a falkatagok is megcsípik a másikat, ha gondjuk van vele, nem az orra alá eregetnek :) de mondom, nem az én döntésem volt soha, lehet, máshogy látnám.

2012. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem állatkínzás, ha végső esetben ugatásgátlót vet be a gazda. A végeredmény sokkal többet ér kutya-gazda szempontjából. Csend, nincs szomszédoktól csesztetés, stb. Külhonban az ugatás már főben járó bűn még kertesben is. Nagyon is használják már a kölyöknél a letiltásra az elektromost.Ajánlott- nem ajánlott. Netán tilos- viszont nincs feljelentés, új gazdakeresés, hanem van békés együttélés.
2012. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én is ezt írtam, hogy szerintem a jutifalatos módszer nem azt a hatást váltaná ki, mint szeretném.


Kipróbáltam a citromos vizes vízipisztolyozást, de mint említettem, az se volt akkora hatással....


Egy staffordshire KEVERÉKről van szó, nem fajtatiszta staffiról.

Amúgy annyira nem aggódnék a panel miatt, 75nm-e van a kutyusnak, mindenhova van bejárása.. :)


Szóval azt hiszem, kipróbálom a nyakörvet... a békés együttélés a szomszédokkal és a kutyám egészsége nekem fontosabb, valóban nem lehet tudni melyik tesz ki a kertbe, járda mellé valamit (ugyan mindig pórázon van, de egy fél pillanat se kell, hogy esetleg bekapjon valamit)...


A 6V az mekkora lehet? Fájdalmas, vagy inkább csak zavaró? A rendes villanypásztorokban pl. lovardánál hány Volt van? Az mondjuk csípett már meg..:)

2012. okt. 15. 17:18
 8/18 sippara ***** válasza:
0%
Egyéb ötlet? Neveld meg. Normális esetben egy kutya nem őrjöng, amíg a gazdája távol van. Egy falkavezér, akitől "elkóborolt" pár hülyébb falkatag, annál inkább.
2012. okt. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Teljes mértékig biztos vagyok benne, hogy én vagyok a falkavezér. Engedelmességével és viselkedésével is ezt mutatja, ha ott vagyok.

Egyszerűen szorong, ha egyedül van hagyva... egyébként pedig vert kutya volt mielőtt elhoztam volna, fél-egy éves koráig rengeteget kellett vele foglalkoznom, mire "normális" lett.

Amúgy nem ő az első kutyám, mint írtam van a páromnak is egy kutyája, akit együtt hoztunk el, ill. előtte egy westink volt 10 évig, anyumnak egy bichon-ja van, és két dobermannal nőttem fel. Úgyhogy nem vagyok kezdő, de ezzel az ugatással nem boldogulok, viszont szívem csücske ez a kutya..:(

2012. okt. 15. 19:01
 10/18 anthonyahopkins ***** válasza:
0%
Ja, végülis lehet okoskodni ezen, de ez ettől még állatkínzás marad. Sok szerencséd Kérdező! :-)
2012. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!