Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mit ajánlotok?...

Első kutyának mit ajánlotok? Van kisgyerek és kert is és ne legyen túl nagy a termete és a szőre sem.

Figyelt kérdés
Kinti kutya lenne.
2012. okt. 15. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

kinti kutyát aljszőr nélkül nem ajánlatos tartani,ezek mellett szépen felsoroltad az érveid ,de azt nem írtad te mit tudnál nyújtani a kutyának élete végéig?

Amúgy első kutyának menhelyit ajánlanék vagy bármilyen mentett kutyust. Nagyon hálásak így mindig a kedvedbe fognak járni,jobban alkalmazkodnak, és hatalmas szeretet adnak és menhelyen ki tudják szűrni melyik gyerekbarát,melyiket lehet kertbe tartani stb.

pl:


[link]

2012. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anthonyahopkins ***** válasza:
Nos igen. Ha kinti kutya is lesz, talán hosszabb szőrű példányt, de leginkább labrador-féleségben kellene gondolkodni. A menhelyes ötlet nem rossz. Nem tudom, hol laksz, de minden megyében rengeteg menhely van sajnos. Nézz utána, válasszátok ki együtt, beszéljétek meg, kérjetek segítséget a menhelyes dolgozóktól. Bár a honlapokra általában odaírják, mi jellemző az adott kutyára. Kölyök is vannak jó számmal mindenhol, szóval nem kell megijedni, ha inkább fiatalt, kölyköt szeretnétek. Nézz utána. :-)
2012. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

mudi :)

nekem is mudim van 14 éve, ő volt az első kutyám (7 évesen kaptam). szerintem nagyon jó fajta elsőre :) kedves, barátságos, család centrikus és szereti a gyerekeket. lehet vele játszani rengeteget mert pásztor kutya, így szinte kifogyhatatlan energia készletei vannak. nagyon okos, könnyen és gyorsan tanul.


csak dicsérni tudom a mudikat, imádom ezt a MAGYAR fajtát :)

2012. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
jah igen és van mudi fajtamentő központ is és rengeteg mudit lehet találni menhelyeken is :) ez kimaradt az előzőből...
2012. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Labrador.Barátságos,okos rendkívül jól tanítható.szerintem gyerekek mellé ideális.
2012. okt. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mudi. A Mudi Fajtamentő Egyesülettől is nagyon jó lenne, mivel a már felnőtt kutyák jelleme jobban kiforrott, első kutyás könnyebben választ felnőtt kutyák közül valóban megfelelőt. [link] ő is örökbefogadható, kedves, családi kutyának tökéletes mudi.
2012. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg én a berni pásztort ajánlom, nekünk az van, mikor öcsém 1 éves volt, akkor hoztuk haza, és nagyon jó barátok. Most 134 éves. Nem rövid szőrű, de nem is hosszú. Kintre való kutyus, persze imád a családdal lenni, tehát nem baj, ha beengeditek mondjuk az előszobába, vagy ti vagytok vele kint sokat.


Én amúgy meggondolnám ezt a kinti kutyát...

Tudsz kint lenni vele napi 5-6 órát???? Mert ha nem felejtsd el. Nem kell még több szocializálatlan hülye "kinti" kutya. Szerintem.


Amennyiben bejárós lehetne a kutya, bent lehetne mikor ti otthon vagytok, akkor ÉS CSAK AKKOR oké.


Nem is értem MO-n mi ez a kinti kutya dolog?! Elég szar lehet szegénynek egész nap kint unatkozni, és alig várni azt a pár órát, amikor vele foglalkoznak.

2012. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

"Nem is értem MO-n mi ez a kinti kutya dolog?! Elég szar lehet szegénynek egész nap kint unatkozni, és alig várni azt a pár órát, amikor vele foglalkoznak."


Mér bzdmeg, bernáthegyit, bernipásztort, rottweilert, akármit benn a lakásban? Ne hülyéskedjél már... Oké, hogy egy kutyával foglalkozni kell, nem kikötni vagy a kennelben rohasztani, meg szocializálni, de azért ne essünk már át a ló másik oldalára. 5-6 órát a gyerekeimmel nem tudok foglalkozni egy rendes munka mellett, nemhogy egy kutyával... olyan emberek szoktak ennyi időt ölni beléjük, akiknek a kutyákhoz kapcsolódik a munkájuk (mondjuk hivatásos kiképzők, kutyás őrök, rendőrök, vagy nagyon lelkes agilitys-sportkutyások).


Kérdező: kicsit ellent mondok a többieknek, de nem érdekel, ha lehurrognak és nem tetszik amit mondok. Kisgyerek mellé stabil idegrendszerű, alapvetően gyermekszerető kutyát érdemes venni. Egy labrador vagy golden tökéletes választás, de aktív, így tényleg nem kennel kutya. A menhelyet a többiekkel ellentétben azért nem javaslom, mert bizony a ki lehet fogni bőven olyan kutyát, amit előzőleg súlyos trauma ért, sokkal több időt és türelmet, no meg szakértelmet kell beletenni, hogy valóban kellemes társ legyen (nem kétlem, hogy vannak ragaszkodók is, egyik legkedvesebb kutyám egy idősebb menhelyi keverék volt, egy igazi tündér, de nem első kutyám volt, és bizony áldozni kellett a szocializációra!) - de kezdő kutyásnak egy könnyebb, ismert származású egyed kell. Nem tudom, ma milyenek a viszonyok a tenyésztők terén, de érdemes kicsit nagyobb összeget félretenni egy törzskönyves, stabil kiskutyára, mint tapasztalatlanként belevágni egy ismeretlen előéletű traumatizált állatba.

2012. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

NEM BENTRE!!!


Persze MO-n a lakosság jelentős része funkcionális analfabéta...


Azt mondtam, BEJÁRÁSSAL. ÉS igen, így gondolom. Ha nem akarsz időt szánni a kutyára, akkor a fészkes francnak tartod?5-6 órát meg h nem töltesz a gyerekeddel sem...hát hagyjuk. Nekem is dolgozó szüleim voltak, de valahogy mindig volt esti mese 1-1,5 óra, közös vacsi 0,5-1 óra, délutáni beszélgetés, esti közös tv-zés, hétvégi kirándulás (kutyával), közös bevásárlás...stb. szóval

hagyjuk már!!!!

2012. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is a menhelyi kutyákat favorizálnám az előttem szólókkal egyetemben. Viszont arra figyelj oda választáskor,hogy a kutyát minél jobban ismerjék (töviről hegyire) a menhelyen, jobb esetben ideiglenesnél van elszállásolva.
2012. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!