Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az ideális kutya...

Mennyi az ideális kutya tartása mennyiségben? Mesélnétek kutyáitokrol?

Figyelt kérdés
kutyák számára gondolok
2012. okt. 16. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Pont ugyanaz, mint a gyerekvállalással.


Annyi kutyád legyen, ahányat tisztességesen el tudsz látni, anyagilag, befektetett energiával, megfelelő neveléssel, szeretettel.

Van akinek, ez 0, van akinek 10.


Átlagos mai városi/kisvárosi életformával (munkahely, tanulás, sport, háztartás) ez kb. 1, max. 2 szokott lenni.

2012. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi előző.2 kérdést tettem fel,kutya témában
2012. okt. 16. 16:37
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Elsővel egyetértek, ez teljesen egyéni, szerintem egy mai városi ember 1-2 max. 3 kutyát tud ellátni úgy, hogy az mindenkinek jó legyen (gazdinak, kutyáknak, szomszédoknak). Persze aki mondjuk otthon dolgozik és esetleg munkaeszköze a kutya, az tarthat akár többet is.

Nekem egy kutyám van, fehér mudi kan, 5 éves, nagyon okos, imádom. :)

2012. okt. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én 1 kutyát akartam mindig is,dekésőbb rájöttem,hogy 2 darab jobbl enne abban jobban érezném kifogást. 1 kutyak önnyü 2 nehezeb,és szeretem az új dolgokat
2012. okt. 16. 16:45
 5/12 sippara ***** válasza:
72%
Elsőre kettő iszonyú sok. Első kutyának egy kedves, jámbor ebet ajánlanék, ami nem túl nagy testű és lehetőleg szuka (tapasztalat, az első kutyám egy szuka Manchester terrier volt, a második egy labi keverék kan, most egy husky kanom van és vért izzadok)
2012. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
olyan teriert nem láttam még labi keverék szép. 2 retrieverel jobban vagyok,mint 1 németjuhászal
2012. okt. 16. 18:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 kutyám van. Az elsőt tudtuk, hogy jönni fog, nagyon vártuk és készültünk rá. A második kettőt mentettük, azonnal dönteni kellett és hoztuk is őket. Most olyan probléma van, hogy a két mentett kutya közül a kevésbé problémásnak gazdit kell keresnem, mert a másik mentett fajtájánál fogva nem viseli el (mind a kettő kan, az első kutyus szuka, vele nagyon jól kijönnek). Mivel a második mentett nagyon problémás, ki nem adnám a kezem közül. Már mindent megpróbáltunk, különzárás, természetesen fegyelmezés, de ez nála ösztön, csillapítani lehet, de kb. ennyi.... Nekem egyébként 3 gyerekem van a 3 kutya mellett.. :D Nem is tudom, én úgy is érzem, hogy "sokkutyás", "sokgyerekes" vagyok!
2012. okt. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem 5 van, de ez már sok. Én úgy érzem, 3-al tudok úgy foglalkozni, hogy mindegyiknek megadjam azt, amire vágyik. Így hogy ennyien vannak, valaki mindig szomorkodik. Igyekszem rajtuk tartani a szemem, de sokszor érzem, ha kevesebben lennének, jóval előbb észrevenném, ha valamelyik beteg. Már akkor, amikor még csak egy kis lehangoltság van és semmi más. Sokkal több energia és pénz maradna állatorvoshoz rohangászni minden semmiséggel is.

Most az egyiket műtötték, zárt méhgyulladása volt, időben észrevettem, de amilyen őrületben vagyok néha, akár késő is lehetett volna. Úgy alszunk, hogy a kis betegem az ölemben, tesója a fejemnél, nagy mancsa az egyik kezemben, harmadik a lábamnál. Több kutya már nem férne el, nem tudnám jól kezelni őket, a másik kettő a kazánházban alszik. Egyikük menhelyi, akinek így is pazarabb élete van, mintha ott maradt volna, de sokszor mégis ő a mostoha, mert választanom kell, mert egyszerre 5 kutyával munka mellett nem lehet úgy törődni, hogy mindenkinek jó legyen.

Az ivartalanítás meg van oldva, 2 kutya volt még ivaros, őket jól el tudtam különíteni tüzelés alatt, de most a betegség miatt már csak 1 ivarosom van. Több kutyánál ez az egyik legfontosabb megoldandó dolog, hogy ne szaporodjanak egymás közt.

Amúgy nagyon jó kis csapat és amikor a kertben játszunk, akár idilli is tud lenni. De sétánál valaki mindig otthon marad és sírdogál vagy a szomszédok idegeit tépi, amiért nem őt vittem, ezért ritkábban megyünk sétálni is.

Ha csak 3 volna, a séta is könnyebben menne.


A legideálisabb amúgy a 2.

2012. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Előző:az 5 kutya miatt gratulálok szép teljesitmény. 5 kutya sok,az 2-3 embernek ölég. Köszönöm válaszolok
2012. okt. 17. 13:09
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
annyi legyen mindenkinek, amennyit el tud látni becsülettel. De ha vállal x darab kutyát valaki akkor egy se szenvedjen hiányt semmiben sem. Nekem kettő van, egy labrador jellegű keverék és egy staffordshire terrier. Nekem nem volt túlzottan nehéz velük.
2012. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!