Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túletetem a kutyát?

Túletetem a kutyát?

Figyelt kérdés

Panelkutya-sétáltató közönségtől most jól össze lettem zavarva. Világéletemben a kistestű kutyámat napi 1-szer etettem, a "kiskonzervet" adom neki, azt hiszem az 400 g, mellé egész nap ott a száraz rágcsa, ha akar belenyúl, ha nem akkor meg nem. Abszolút nincs elhízva, de ma egy "újonc" sétáltató teljesen el volt hűlve, milyen sok az egy ilyen pöttöm kutyának.

Most ez tényleg sok, és elrontottam a kutyát, vagy mi? Szerintem a tapétát is megenné, ha kevesebbet kapna.



2012. okt. 16. 18:03
 1/5 sippara ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy NAGYON elszúrod a dolgot. A napi egy etetés rendben van, a konzerv már nem (túlnyomó része víz), az pedig a legkevésbé sincs rendben, hogy előtte van egész nap a táp. Hosszadalmas lenne leírni, keress rá: falkavezérség, etetési rituálé, Jan Fennel - Kutyapszichológia
2012. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyit adj neki amennyi rá van irva a súlyához, és utána annak arányában változtasd hogy a kutya testsúlya hogy változik.
2012. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem hagynám elől neki a száraz tápot, ha ettől erőszakos, vagy válogatós lenne. Mivel normális a viselkedése, nincsenek sétáltatós allűrjei sem, szóval elég jólnevelt, ezért gondoltam, csak jutalom, ha akkor ropizik, amikor akar (éjjel 1-2kor van egy ropi rohama, majdnem minden nap, és nincs baja tőle:)). Abban a pillanatban, amikor elkezd majd makacskodni, nem hagyom elöl. Ez se jó így?


Nade az eredeti kérdés az volt, hogy a konzerv mennyisége miért volt megbotránkoztató.

2012. okt. 16. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:
A konzerv nem jó, nagyrészt víz, inkább csak szárazat adj. Korom Gábor könyvében olvastam, hogy egy gazdit piszkáltak a barátai, hogy a kutyái felmehetnek az ágyra, majd jól elkanászodnak, tiltsa le őket. A gazdi meg azt mondta, hogy köszöni szépen, a kutyái jólneveltek, az első neveletlenségre utaló jelre vége lesz a jó világnak. Szerintem igaza volt.
2012. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kutya gyomra nem arra lett kitalálva, hogy egész nap legyen benne kis mennyiségű kaja. Ne rágcsáljon, kapjon enni egyszer, este, annyit, amennyitől szép alakja van, és kész. A konzervnek meg igazából semmi értelme, 80%-a víz, a maradék meg f*sat; ízesítésnek jó, de én nem tömném tele vele a kutyát. Összehasonlításképpen: 27 kilós kutyának egy 400 grammos konzerv egy hétig kitartott, mikor kevertem a tápjával.

Valószínűleg azért nincs amúgy elhízva a kutya, mert jóllakik a konzervvel, a tápba alig rág bele, viszont így nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, amiket egy (jobb minőségű) száraztápból magához vehetne.

2012. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!