Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértő emberektől kérdezném...

Hozzáértő emberektől kérdezném, mert nem szeretnék kockázatot vállalni, hogy egy kötődési tréning hogy zajlik egy kutya (Beagle) esetében?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki közületek jártas az ügyben, össze tudna nekem állítani egy "napi rendet"? Szeretném elkerülni, hogy a kutyám fizikailag lemerüljön, vagy megbetegedjen! Ha ilyesmivel jár a feladat, akkor kétségeim vannak az üggyel.

2012. okt. 16. 18:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
72%
Ne is álmodj róla, a tükörmódszert nem adják ingyen :)) Meg amúgy annak szerves része, hogy a kutyának nem adsz enni, ha makacskodik, szóval ha ez érzékeny téma nálad, akkor más módszer után néznék a helyedben.
2012. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
58%
Nekem huskyval volt, nem beagle-lel, de ez szerintem mindegy:D Addig kapott 160 g tápot, azután 200-at pakoltam az övtáskámba, majd kimentünk. Napi 3-szor voltunk kint, abból 2 rövidebb séta volt pórázon, akkor volt ültetés, fektetés, marad stb., ezekre kapott kaját. A nagy séta alatt elengedtem pórázról, behívásra kapta a kaját, ha nem jött harmadszorra sem, hazamentünk. Volt, hogy 3 napig nem evett, mert makacskodott, de ez csak rajta állt. Úgy képzeld el, hogy mikor magamhoz vettem, elengedtem a pórázról elment 1 km-re is (már csak pici fekete pont volt a mezőn), majd negyed óra-fél óra múlva, ahogy kifutotta magát visszajött. Ennyi volt a kötődés. Még most sem olyan, mint a másik kutyám, hogy mindig a 10m-es körzetemben van, de ha normálisan lemozgatom, be tudom hívni, ha elbújok, keres stb., tehát nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Ez nekünk 2 és fél hónapig tartott, egy normál kutyánál ez olyan másfél hónap. Egészségügyi problémái pedig ne aggódj, nem lesznek, hiszen kap enni, még többet is, csak az első egy-két hétben jellemző, hogy makacskodik, és mg rosszabb a helyzet, mint korábban.
2012. okt. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
36%
Na tessék, akumi én ingyen leírtam, és senki nem mondta a suliban, hogy ezt ne tehetném, úgyhogy légy szíves, ne itt mocskold a tükörmódszert.
2012. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akumi: veled már tárgyaltam, ha emlékszel még a Beagles kérdésemre(vasárnap írtam ki a kérdésem, egy 3 éves beagle kan kutyával kapcsolatban) jött üzenetben több segítség, és sokan ajánlották a kötődési tréninget! Egyébként nem érzékeny téma, ha kell, tudok kegyetlen lenni, ezt a farmon már megtanultam! A második válaszolónak nagyon köszönöm, hogy időt szántál rám, és leírtad a módszert! Te kutya iskolában tanultad? Sajnos nekem nincs lehetőségem kutyaiskolába menni, mint ahogy azt már akumi tudja, mert körzetünkben nincsen kutyaiskola!
2012. okt. 16. 19:18
 5/48 anonim ***** válasza:
66%

Nem mocskolom, de te a saját kutyádét írtad le, de neki egy másik kutyája van, más problémákkal. Gondolom, a tükörmódszer is figyelembe veszi a kutyák különbözőségét. Ami az egyik párosnak jó, nem biztos, hogy a másiknak is az lesz.

Te meg ne mondd, hogy nem lesz egészségügyi problémája a kutyának, mikor pont te jöttél ide űrhajóskaját keresni a kötődési tréning alatt lefogyott kutyádnak... :/

2012. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
78%
De amúgy jól értem, annyi a tréning, hogy nem kap enni a kutya, és feladatokat adsz neki? Azt hittem, ennél összetettebb a dolog :)
2012. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a Beaglek, az enyém is beletartozik, nagyon belesek! És tudom, ha egy nap kimarad az etetés, képes egy morzsáért is bármit megtenni. A testtömege az átlagos felett van egy kicsit, mert a munka miatt ebben az időszakban nincs időm vele futni, csak sétálni! Ezért is gondoltam, hogy nyáron nekiállok!
2012. okt. 16. 19:26
 8/48 anonim ***** válasza:
48%

A soványság egészségügyi probléma? Szerintem nem, és ha megfelelő minőségű táppal etet (mint már én is teszem), akkor semmi baja nem lesz a kutyának. Mondj egy olyan esetet, ahol probléma lehet a kötődési tréning. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy ne a gazda menjen ki előbb az ajtón, mert lehet, hogy annál a kutyánál az nem válik be. Kicsit szánalmas, hogy össze-vissza beszélsz meg mocskolod a tükörmódszert, a cerberost meg mindenhol isteníted. Tanulj már egy kis toleranciát.


A kérdezőnek: igen, én tükörsuliba jártam, járok egyik kutyámmal, sok kutyát és gazdát megismertem, de egyetlenegy olyannal sem találkoztam még, akinek ne segített volna, hogy mennyit, az természetesen változó. Persze ezek mellett még más dolgokat is kell csinálni, ha belinkeled a kérdést, amit írtál, szívesen segítek még.

2012. okt. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
35%
Ja, és még azt sem tudod, miről van szó, úgy oltod. Na jó, te sem vagy gáz...
2012. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Még annyit megkérdeznék, mikor adjak neki ételt? Ha minden ellenállás nélkül odajön, vagy akkor is, ha egy kicsit meghúzom a pórázt, és ő kapcsol, vagy esetleg ha úgy kell odavonszolni?
2012. okt. 16. 19:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!