Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire hülye ötlet? Meg...

Ez mennyire hülye ötlet? Meg lehet valósítani?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy nagyon lóbolond vagyok! :D


Szeretném megtanítani arra a kutyámat, hogy szánkót/kiskocsit húzzon. Ezalatt a vezényszavakat is értem (pl. jobbra, balra, üget, vágtat, lépés, állj)

2 évvel ezelőtt "véletlenül" sikerült arra megtanítanom, hogy a cuppogásokra (ahogy a lovaknak csinálják) gyorsabban menjen (egy jármóddal gyorsabban megy)

Már csak azt nem tudom, hogy a fajtája/testfelépítése megfelelő-e. (Németjuhász-rottweiler) Inkább "kiskocsit" vagy minek hívják (miniszekér XD) szeretnék vele húzatni, mert nagyszüleimnél él, Erdélyben, ahová télen csak ritkán megyünk ki (ergo eddig csak egyszer voltam ott télen, pedig már kábé 8 éve kint nyaralok)


Itt van pár kép a kutyáról, szerintetek jó a testfelépítése? Nyáron nagyon sokat bicikliztünk, rengeteget sétálunk

[link]


[link]


[link]


És esetleg tudnátok tippeket adni, hogyan tanítsam? Én úgy gondoltam, hogy pórázon vezetem, és úgy mondogatom neki a parancsszavakat, klikker, jutifali.

Amúgy nagyon jó kapcsolatban vagyunk, szerintem könnyedén megtanulná, csak én szeretnék jól tanítani!

Köszönöm a válaszokat, küldeni fogom a zöld kezeket! :)


2012. okt. 16. 22:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ejj, este van, fáradt vagyok, sikerült a lehető legértelmesebben fogalmaznom -.-
2012. okt. 16. 22:24
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Szánhúzókat nem kell nagyon tanítani, ösztönösen is tudják.

A többinek viszont lehetnek esetleg egészségügyi gondjai.

2012. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
úgy néz ki mintha egy 10 éves írta volna...
2012. okt. 16. 22:27
 4/16 A kérdező kommentje:

első, köszönöm a válaszod, az előbbi megjegyzésemet a saját kérdésemre értettem!

Milyen egészségügyi gondok jöhetnek szóba?

2012. okt. 16. 22:28
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem annyira hülye ötlet, én 2napja vettem a dalmatámra szánhúzó hámot, meg gumis kötelet(gerinc sérülés elkerülésére). Az én kutyám már tavaly a hóba húzott popsi-sível! Ha kicsit főnök tipus akkor lehet hogy húzna, de kis súllyal kezd el mindenképp tanítani! Én a biciklit ajánlom, de mi kipróbáltuk egy ezeréves babakocsi-aljjal, (csak a kerekek,és a keretre egy osb lap.) Sok sikert! :D
2012. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem most kiokosítottak ezzel kapcsolatban, úgyhogy nyugodtan kérdezz!
2012. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó ötlet, csak vegyél neki egy korrekt húzóhámot, 4ezer körül lehet méretre gyártatni, ha jól tudom. Abban szépen eloszlik a terhelés, nem lesz tőle baja, ha fokozatosan szoktatod a húzáshoz. Ez amúgy elterjedt fárasztási technika is hiperaktív kutyáknak, csak általában autógumit szoktak mögéjük kötni, egy guruló kocsi sokkal könnyebben mozgatható dolog.

Tanításra azt mondanám, hogy ha labdás, akkor dobd el a labdát valamelyik irányba, és mondd az irány nevét (jobbra-balra), így gyakoroltasd vele, melyik mit jelent. Ha nem labdás, akkor rakj ki két tálat jobbra-balra, egyikbe mindig rakj kaját, és küldd oda. Megállítani nem nehéz, fogsz egy pórázt, mentek, szólsz, hogy állj, megfeszíted a pórázt, és rádicsérsz. Ezeket sok különböző helyzetben gyakorold, kocsi nélkül is, aztán ha megvan a kocsi, akkor azzal együtt, mész mellette és irányítod, meg fogja tanulni. Úgysem ülhetsz rögtön mögé, hiszen az nagyon nagy terhelés lenne, meg a szánkó is, szépen fokozatosan szoktasd a súlyhoz, addig meg ráérsz tanítani az irányítást.

2012. okt. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

szia! bár nem vagyok profi (még versenyen sem indultam) de több kutyámmal is szoktam hobbiból bikejöringezni (ez olyasmi, mint amit szeretnél, csak bringával).

nem javaslom a jutalmazó eszközök bevonását, amíg lehet inkább kerüld és csak szóval vagy klikkerrel jutalmazz. a kutyák általában maguktól rájönnek, hogy mit szeretnél, csak teret kell engedni nekik és a megfelelő időpontban biztatni őket.

írtad, hogy bringáztok, én ezt használnám ki a helyedben. vegyél a kutyára húzóhámot, gumis kötelet ahogy írták a többiek is, és a kerékpár mellett gyakoroljatok. amikor a kutya előremegy és húzni kezd, egyszerűen rádicsérsz. mivel a tempóváltást, a biztató hangot ismeri valószínűleg könnyű lesz ezt elérned. az irányváltásokat pedig kanyargós helyen gyakoroljátok, először lassítva, majd ha már látod, hogy érti, akkor egyre nagyobb sebességgel lehet próbálkozni.

ha biztosra akarsz menni, akkor először csak a kezedbe fogd a kötelet, hogy veszély esetén el tudd engedni. ha itt megismerte a feladatot, akkor utána könnyebb lesz áttérni a kocsira. a kutyának fontosak a körülmények: előveszed a hámot, kimentek a tréningező területre, bemelegíted, aztán felrakod rá a hámot, stb. itt már bőven tudni fogja, hogy mit kell csinálnia, és az általad kevésbé irányítható tárgyakat is tudja majd kezelni.

mert a bringa nagy előnye ugye, hogy teljesen az ura vagy, segíthetsz a kutyának, lassíthatsz, kormányzol, míg egy szánkóval már korlátozottabbak a lehetőségeid.

FONTOS: kerékpáron kutyát vezetni a KRESZ szerint tilos, illetve nagyon veszélyes is, szóval maradjatok földúton, lehetőleg olyan helyen, ahol a madár se jár. ez mindkettőtöknek jobb, te kisebbet zakózol, a kutya lába pedig jobban jár vele, mint a betonnal. és használj sisakot!!!

2012. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

ja még valami: a vezetgetést azért nem ajánlom, mert pórázon ugye azt tanulta, hogy nem húzhat (legalábbis feltételezem, hogy elvárod a pórázfegyelmet), és hiába van rajta hám, nehezebben fogja megérteni a helyzetet úgy, hogy közben mellette vagy és vezeted, mintha pórázon sétálnátok. hasonló okokból nem ajánlom a labda, vagy egyéb jutalomfalat bevitelét a műveletbe, sokkal több lépés kell úgy a feladat elsajátításához.

szóval ahogy írtam az előbb: egyszerűen csak hagyni kell a kutyát "tombolni", és utána ezt a tombolást a megfelelő módon kihasználni.

2012. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó ötlet a szánhúzás. [link] ezen az oldalon vannak hámok. Nem olcsók de teljesen személyre szabhatók. Sajnos a tanításban nem tudok okosat mondani én is most akarom elkezdeni a télen :)
2012. okt. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!