Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudja vki h mit jelenthet ha...

Tudja vki h mit jelenthet ha a kiskutya hasfalán dudorokat tapintok különböző helyeken, mintha hurkás lenne a hasa? És néha olyan mintha mozogna

Figyelt kérdés
Két hete vettünk egy bolognese kutyust, egy nagyon elhanyagolt környezetből, megsajnáltuk, segíteni akartunk rajta. Rendbe tettem, kapott vitaminokat, féreghajtót. Sajnos elég nagy férgek távoztak belőle. Bár a tenyésztő szerint volt féreghajtva (amit én nem hiszek) és most már szépen rendbe jött, de ha hanyatt fekszik és simogatom, a hasfalán dudorokat lehet különböző helyeken kitapintani, és ahogy lélegzik, olyan mintha mozognának. Arra gondolok h lehet h ennyire férges még? Adjak neki újra féreghajtót? Ilyet még egyetlen kutyánál sem tapasztaltam
2012. okt. 16. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd állatorvoshoz, biztos ami biztos


Ha bizonytalan környezetből hoztok kutyát, mindig vigyétek dokihoz! Én még a megbízható helyről hozott kutyámat is elvittem az első napon, a biztonság kedvéért

2012. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz. Sérv is lehet.
2012. okt. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
ha megkérhetnélek ne hivd tenyésztőnek az illetőt mert nem az. az iylet ugy hivják hogy szaporitó
2012. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sérves. Mindeképpen vidd állatorvoshoz, mert ha esetleg nem sérv, akkor is ki kell deríteni mi az.
2012. okt. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

Szia!

Mennyi idős a kutyus?

Fiú, vagy kislány?

A kistestű kutyusok hamar ivarérettek, akár már 6 hónapos korban, nem lehet, hogy vemhes szegény?

2012. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
én is arra gondoltam, hogy esetleg vemhes lehet!!!
2012. okt. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szuka kiskutya és 9 hetes. Megint megnéztem és ha hanyatt fekszik,olyan a hasfala,mintha a bőre alatt lenne vmi,de sztem nem sérv,mert ahhoz sok helyen van,és ahogy lélegzik,olyan mint amikor egy kismamának lehet tapintani h rugdos a kicsi,tehát mintha mozogna vmi benne.Ijesztő
2012. okt. 17. 07:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha férges volt, akkor a féreghajtót folyamatosan kellene adni, amíg ki nem ürül.

De amúgy nem lehet, hogy teleette magát, és a beleiben a kaja/kaka dudorodik kifelé? Csak azért kérdem, mert a blökimnek a hasán hatalmas nagy "dudorok" jönnek elő, ha rendesen bezabál.

2012. okt. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

9 hetesen akkor a vemhességet kizártuk.

Szerintem menj el vele dokihoz, ez a féreg dolog nem játék, akár bele is pusztulnak a kiskutyák, mert a férgek elszívják előlük a tápanyagot.

Egy 10 cm hosszú féreg mozgását simán érezni a hasfalon keresztül, egy bolognese nagyon kicsi, van esély, hogy a giliszták fészkelődnek, ha megpiszkálod őket.

Szegény kis jószág.:(

Amúgy kedve milyen?

Gondolom, hangja sincs, örül, hogy nálatok lehet, elkerült attól az igazi féregtől!

2012. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Érdekes módon a hangulata nagyon jó,étvágya is nagyon jó,az orra is szép nedves egészségesnek tűnik,azt hittem már rendbe jött.A szőre viszont még hullik egy kicsit,bár állítólag ennek a fajtának nem szabadna.
2012. okt. 17. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!