Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nyugat szibériai...

Szanyi f miklós kérdése:

Van egy nyugat szibériai lajkám ez lesz a második tele. és hogy tanítsam meg arra hogy huzza a szánkót magától és arra menjen amerre én akarom erre hogy tanítják meg?

Figyelt kérdés
köccönöm
2012. okt. 17. 10:49
 1/5 anonim válasza:

Ezt már legalább 1 éves korban kell elkezdeni, de nem baj, ha tanulékony a kutya.

Megfelelő hám kell hozzá. Először vezetni a kutyát, mögötte az üres szán. Aztán súllyal a szán és, ha már tudja, miről van szó, mehet egyedül. Meg kell még tanítani a húzz vezényszóra is.

Amit úgy tudsz megtanítani, hogy befogod az üres szánkó elé (úgy ahogy majd élesben is befogod) ráteszed a nyakörvére a pórázt, és miközben vezeted, mondd neki, hogy "húzd" :)

2012. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

11 nónapos amugy...

de arra hogy lehet hogy arra menjen amerre akarjuk...köszönöm az előzőnek is nagyon szépen..

2012. okt. 17. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
1 kutyával nem nagyon lehet huzatni, max biciklit. 2 kell hozzá
2012. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nem kell feltétlenül 2 kutya, nekem is egy van és nagyon jól húzza :)
2012. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én vagyok, megint az 1.

Ha megnézed az utolsó 2-3 mondatomat , akkor az alapján meg tudod tanítani az irányokra is ;)

2012. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!