Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie lakásba vagy...

Border collie lakásba vagy kenelbe? Lakásba milyen tartani? Nem hullik nagyon a szőre? Nem rombol?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, hogy nem kell 5 órát mozgatni minden bordert, még a munkavonalasok közül sem.


Nyilván, ha nem 5 órát, hanem néha 3 v 4 órát mozgatják a kutyákat, akkor azt is bírják, nem rombolnak, de ilyen ritkán fordul elő náluk.


Tapasztalt kutyások, látják mennyi mozgatás kell a kutyáiknak.

2012. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én ezt nem sértésként, de eltúlzottnak tartom. Öröm, h van ember akinek erre van ideje - bár ahogy írtad, h tök szétszórt meg fáradt tőle a csaj... - de átesni a ló másik oldalára sem kell. Honnan vannak a kutyák??
2012. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Oks :)

A Bordermániától vannak a kutyák.

Amúgy minden tiszteletem az övéké - ja és zárójelben jegyzem meg, hogy nem csaj :), hanem egy 50 év körüli házaspár :)

2012. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én is lakásban tartom a bordereimet. Megfelelő agyi és fizikai lefárasztás esetén kb 1-2 óra foglalkozás naponta elég nekik, utána nyugodtak. Mellette pedig heti 3szor agilityzünk és terelünk. Nem rombolnak, a szőrük vedléskor átlagosan hullik, de semmi különös.
2012. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Bevallom egy majdnem hiperaktív 3 éves kislányom van és az állatokat imádja. Kisebb háziállatok mellet van már egy extra mini yorki öreglányunk és vele bármennyire is szeretne nem nagyon tud játszani. Bár társasházban lakunk de az udvaron azért tudnának játszani és van egy kinti kenelünk. Kétnaponta délelőtt elmegyünk sétálni vagy játszóra délután pedig minden nap a kislány bicajozik én meg kocogok mellette úgy megyünk valahova és csak vacsira jövünk haza. Nekem túl aktív de a kislányomnak sokszor ez sem elég :(

Gondoltam ha otthon vagyunk bent lenne a lakásban ha nem vagyunk otthon és nem jöhet épp velünk akkor a kennelben lenne.

2012. okt. 19. 08:33
 16/21 anonim ***** válasza:
extra mini yorki...most megyek, és felvágom az ereimet...
2012. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Felejtsd el, egy border életforma - és a tiétekbe nem passzolna... ez a mostani menetrend amit leírtál, 1-2 év múlva már rég nem fog így kinézni. Ez egy bordernek nulla. Ahogy visszatérsz a melóba a kutya a kennelben kötne ki.... láttam már ilyet. Rövid távon kellett gazdát találni a kutyának. Ráadásul amit leírsz arra egy menhelyi kutya tökéletes lenne. A bordert semmiképp nem ajánlom!!!
2012. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó

Azért ez nem teljesen pontos."menhelyi kutya tökéletes lenne." Attól, hogy egy kutya a menhelyről származik nem azt jelenti, hogy nem lehet aktív.A gazdák felelőtlensége miatt ugyanúgy bekerülhet a menhelyre egy border collie is.Sajnos már találkoztam ilyen kutyussal...

2012. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%
Ok, pontosítok, előadják ezt az igényüket egy olyan menhelyen, ahol ismerik a kutyák habitusát stb és ők ajánlanak egy nem hiperaktívat ;o) Arra akartam célozni h ezek az elvárások nem igényelnek border colliet, sőt még rossz is lenne annak a kutyának.
2012. okt. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Azért felvetődött bennem egy kérdés, akinek ilyen kutyája van ezek szerint nem dolgozik???
2012. okt. 21. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!