Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon félek az ismeretlen...

Nagyon félek az ismeretlen kutyáktól. Főleg ha utcán találkozunk és egyedül vagyok. Irreálisnak érzem ezt a félelmet, hogyan tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés

Ismerősök, barátok kutyusaival nincs gond, akkor se, ha akkor látom őket először, azaz éppen bemutatkozunk egymásnak.

De ma is inkább visszagyalogoltam az utcán és kerültem, amikor láttam, hogy valaki kiengedte a kertkapun a kutyáját. Tudom, hogy nem sok esély van arra, hogy megtámadjon, de ha mégis? Mit tudok tenni, hogy elmúljanak a félelmeim?


2012. okt. 17. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre a leghatásosabb módszer a gyakorlat.A kutya mellett teljesen nyugodtan,szinte észre sem véve kell-ene elmenni.A szemébe ne nézz.De ezt csak akkor tudod legyőzni,ha párszor megcsinálod.Mert addig nem fogod elhinni,hogy nem bánt.
2012. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Ezzel nem a gyikre kell jönni, hanem egy pszichológushoz.
2012. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mindig így megyek, ha társaságban megyek vagy ha későn veszem észre őket és már nincs lehetőségem visszafordulni. Nem is bántanak, de sajnos ugyanúgy gombóc van a torkomban.

Egyszer kiskoromban támadott meg egy kutya, meg anyukám nagyon fél tőlük és ez átragadt sajnos. Annak idején sokszor mondtam neki, hogy ne féljen tőlük, nem harapnak, de mégis átvettem. :(

2012. okt. 17. 11:25
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Megértelek hiszen ha utcán egyedül jön szembe főleg egy nagyobb testű attól simán megijedhet bárki.


De kontrollálnod kell ezt, mert a kutyák megérzik a félelmet, lehet alapból meg sem támadna, de ha érzi hogy rettegsz tőle akkor úgy érezheti ő az erősebb és érvényesíteni kell a fizikai fölényét.


Ilyenkor egy biztos ne nézz a szemébe nem tudhatod barátságos, vagy támadó fajta a kutya a szembe nézés náluk tetemre hívást jelent. Kettő ha tudsz próbálj tudomást se venni róla, mintha ott sem lenne és véletlenül se kezdj el rohanni, de nagyon sietni se, azt is gyengeségnek veheti. Határozottan a kontaktust kerülve próbáld kikerülni.

2012. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 17. 11:30
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

szia!


Szerintem meg jobb félni, mint megijedni! én mindig tartottam kutyát/kutyákat, nálam jobban senki nem szereti őket a környéken, ezt bizton állítom. És éppen ezért, mivel ismerem őket, a kóbor/kiengedett kutyákat messzire elkerülöm, ha tehetem.

Miért ne féljek pl akkor, ha a szomszéd kiengedi a cane corso szukáját egy fél napra? És ha nekem jön? Hiába mondja, hogy nem bánt, nem lát bele a kutyájába szerintem. és egyedül is hagyja.


Különben meg a kiengedett kutya sokkal veszélyesebb, mint a kóbor. Mert a kiengedettnek van háza, gazdája, és azt védheti.

A kóbornak meg van egyéb gondja is, minthogy támadjon. Tapasztalat.


Szóval szerintem különböztesd meg a kutyákat, mint én. Ránézésre látszik az, hogy melyik félősebb, gyenge, alultáplált kóbor kutya, és melyik az, amelyiket a gazda lusta sétáltatni. Mert az a veszélyesebb. Olyankor kell egy utcát kerülni :)).


Szóval, ne félj mindtől!

2012. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az esélye hogy tényleg megtámadna nagyon kicsi. Kérdés persze hol laksz, városban faluban, vidéken. Egy pusztai kutyával azért nagyon kell vigyázni.


Neked belül lelkileg az segíthet túllépni ezen ha megpróbálsz szeretettel gondolni a kutyára még ha nem is aranyos ránézésére, gondolj arra hogy kutya az ember legjobb barátja, biztos kedves jószág. Tudom ez így nevetségesen hangozhat de hidd el nem az, tényleg segít ha mélyen az érzést el tudod kapni és tudatosítani.

2012. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rettentően imádom a kuytákat és ha bárhova megyek is ahol van kutya az első, hogy megismerkedjek vele is.

De az utcára engedett kutyikkal azért vigyázni kell! Volt már olyan, hogy vidáman, farokcsóválva jött oda egy kutya, de volt már olyan mikor bizony megtámadott volna ha nem lett volna olyan közel a házunk és nem tudok időben befutni.

Tehát én is inkább elkerülöm őket és nem várom meg inkább melyik verzió fog következni :)

2012. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

# 7/8:


Pont ez az, hogy tudom, mennyire kötődnek az emberhez, szeretik és védelmezik őket, és emiatt a kötődés miatt könnyen félre lehet őket nevelni (akárcsak az embergyerekeket), például hanyagsággal, nemtörődömséggel vagy durvasággal.

És a hozzá tartozó emberekkel lehet, hogy barátságos, de idegenekkel nem biztos hogy az.


Azért mindenesetre igyekszem kicsit kevésbé rettegni.

2012. okt. 17. 12:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Gabica27, a kóbor kutyusokkal kapcsolatban mindenképpen tudlak igazolni. Ahol felnőttem, néha akadt egy-kettő (sajnos).
2012. okt. 17. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!