Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvények betartása, állat...

Törvények betartása, állat hirdetések?

Figyelt kérdés
A törvényeket nem csak megalkotni,de a betartására is áldozni kellene nem?Miért kellene mindenkivel kicseszni?Ahelyett hogy utána járnának és csak azok buknának akik tényleg úgy tartják az állataikat.Vegyünk egy hobby-tenyésztőt,vagy uram bocsáss olyat aki tényleg kereset kiegészítésnek is tartja és szaporítja a kutyáját,de többé kevésbé megfelel az általatok elvárt kritériumoknak.Nem jár folyamatosan kiállításra és nem tudja máshol meghirdetni a kiskutyáit mint a neten vagy újságban.Ismerek párat akinek csak egy -két szukája van,sima hobby kutyának vett kedvencek,akiket néha leelletnek,mert a pénz sem rossz néha,meg pl így lett az egy szukából 3 az egyiknél.Befedeztette az egyébként hibátlan szukáját egy csúcs kannal,és meghagyott 2 szukát,meg egy kant.Ezek már nem tk-vesek de ő ismeri a vérvonalat meg mindent a fajtával kapcsolatban.A kan ivartalan,a szukák meg néha ellenek,a gondosan kiválasztott kanoktól.Nem tudom pontosan,de csd szűrése mindnek van ha jól tudom.(Goldi)Sőt,még olyannal is foglalkozik,hogy nyomon követi a kicsik sorsát.Volt már olyan,hogy visszahozott láncról egy kutyát.
2012. okt. 17. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

De most mi a kérdés?


Hobby tenyésztő nincs, csak mocskos szaporító. Ha leszűreti a kutyát, ha nem, ha a világon megad neki mindent, ha nem, ha tk nélkül hozza az almokat, akkor szaporító lesz. Nem kell szépíteni.

2012. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kérdés az lenne,hogy a törvény alapjaiban nem rossz,de ha nem tudják betartatni,csak úgy hogy az is pórul jár aki nem is vét,akkor mitől JÓ?Mert szerintem az lesz a következménye,hogy tömegével fogják ellepni az utcákat a kutyák.Rosszabb esetben,a kertek átalakulnak kutyatemetővé.Mert hogy sokan nem fogják a chippet berakatni az biztos.A farok-fül vágás,a 8 hét határ még oké,mert ez még megoldható,és áthágható.Mert 2 hetet simán csalni fognak a SZAPORÍTÓK.
2012. okt. 17. 13:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Döntsd már el h miről akarsz beszélni! Egyszer beszélsz az árusításról, aztán a chipről, aztán meg a farokvágásról, végül a szaporítókról. Mi is a problémád? Próbáld meg ÉRTHETŐEN megfogalmazni...
2012. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A törvényről úgy általában.De veled nem vitatkozom,mert nem vagyunk egy véleményen.Úgy látom nem tudlak meggyőzni,hogy szaporító és szaporító között óriási különbségek lehetnek.
2012. okt. 17. 13:09
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Abban egyet értek hogy szaporítók között is óriási különbségek vannak, mint ahogy tenyésztők között is. De amit te leírtál a kérdés alá, az csak a pénzért szaporít, semmi másért. Én azokat az embereket tartom a "jobbik rossznak", akik 1 almot hoznak le mert szeretnének 1 kicsit a jelenlegi kutyájuktól. Ezek az emberek legtöbbször csak tudatlanok, nem gondolnak bele hogy ezzel nem tesznek jót az imádott fajtájuknak... (ebbe most nem akarok mélyebben belemenni).

Ha már ennyire lelkiismeretesen szaporít az ismerősöd, miért nem kezd el tenyészteni úgy ahogyan azt kell ? Mert arra már pénzt is kell fordítani, és nem csak befolyik hozzá az eladott kicsikből a lé igaz ? Na itt bukik el a dolog.

2012. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szaporító és szaporító közt semmilyen különbség sincs. Rontja a fajtát (igen, az is, aki tudatosan "tenyészt", mert baxik tk-zni) és csak gyártja a HIVATALOSAN keveréknek minősülő kutyákat.
2012. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm nem ér rá a munka a család meg a kutyák mellett kiállításokra járni.Azzal az első szukával belekóstoltak a dologba,de már ott is akkora a sumákolás,korrupció egyebek,hogy ezt az oldalát megutálták.A kutya tényleg jó volt,mert külföldi bíráknak hála,végül megkapta a champion címet,de a magyaroknál csak ha szerencséje volt és épp nem volt ott favorizált kutya.Ebbe ne menjünk bele.De ha a kiskutyákat,ivartalanítási szerződéssel adja,mert ez már nem nagy gond,már belemennek a vevők,mert elterjedt szerencsére.Jó a fajta is,mert sokan szeretnének goldit családi kutyának,és egyébként is ivartalanítják,-akkor miért rossz amit csinál.Nem vagyok menhely ellenes,de egy felnőtt,ki tudja milyen előéletű kutyát bevállalni pl kisgyerek mellé?Hát nem biztos hogy mernék.Én már próbáltam,nekem bejött,de első kutyának nem választanám ezt az utat.A másik meg,nem mindenkinek van 100-200ezer ft-ja kutyára.Attól még el tudja látni.
2012. okt. 17. 13:44
 8/16 anonim ***** válasza:

"Az ismerősöm nem ér rá a munka a család meg a kutyák mellett kiállításokra járni"


Akkor meg nem kell szaporítani! Aki nem tudja vállalni a tenyésztés minden anyagi és egyéb vonatkozását, az ne akarojon kiskutyákat!


Amúgy meg én se értem a kérdésedet (ha van egyáltalán), mert egymással nem összefüggő témákat hoztál fel.

2012. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Hányszo kell mégleírni? Oké, elfogadom h nincs mindenkinek elég pénze arra, h vegyen egy tisztességes helyről kutyát. De ilyenkor nem a szaporítókhoz kell rohanni, hanem lehet menni gyepire, menhelyre és a fajtamentőkhöz is. Az, h te nem mernél bevállalni menhelyes kutyát, saját dolgod.

Tudod, kutyát tartani nem kötelező!!!!!!!

2012. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De létezik hobby tenyésztő!

Én is ritkán hozok le almokat mert nem éri meg Magyarországra eladni, csak akkor ha éppen magamnak szeretnék kivenni kiállításra kutyát! Viszont nekem hobbi a kutyakiállítás és szinte minden héten megyünk itthon és külföldön egyaránt!!!

2012. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!