Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetséges az, hogy a 18...

Hogy lehetséges az, hogy a 18 hetes labrador szukánk, ki kell mondjam, beszari, alamuszi, mamlasz?

Figyelt kérdés

Pórázon csodálatosan jön, séta szuper, "ül" parancs szintén, de itt a vége. Apport hajlam nulla, bármi más is nulla. Ha hívom, jön, de farok be, fej le, fülek le-hátra. Soha nem kapott fenyítést, ezerszer türelmesebb vagyok vele, mint az idősebbik labinkkal voltam ilyen korában, az pedig szenzációs kutya.

A kis szuka szüleit ismerjük, fantasztikus kutyák. Nem értem.



2012. okt. 17. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
az én kutyám is ilyen, soha, egy fűszálat sem törtem rajta ketté, de néha úgy viselkedik, mint aki napi szinten verve van. kis bolond. társaságban kell neki idő, hogy feloldódjon, de utána semmi probléma. próbálom minél több szituációba bevinni, és ha kicsit feszeng, nem babusgatom, halál nyugodt maradok. így egyre kevesebb a fül-farok behúzás.
2012. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ne értsd félre, kérlek értsd jól: Ő egy labrador! Egy labrador sohasem viselkedhet így. Először az ikerbátyja volt a miénk, de másfél hónapja megmérgezték szegényt, és így ajándékba kaptuk a gazdikon maradt kis szukát. A kan kiskutya egy igazi büszke jószág volt, egy minta-példa! Nem értem, nem értem.
2012. okt. 17. 17:48
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

www.kutyasuli.hu


vedd fel velük a kapcsolatot, majd ők elmondják, mit csinálj:)


ha másfelé laksz:

www.tukormodszer.hu

2012. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az durva,hogy egy labinál nincs apport hajlam . A beszariság még úgy ahogy elmegy ,betudható annak,hogy még kölyök,sokat kell jutalmazni ,szoktatni emberekhez,állatokhoz,közlekedéshez . Pontosan mit szeretnétek nála elérni ? Egy labradornak barátságosnak kell lennie,nyitottnak . Honnan van a kutya? Vadászat,vagy mi a célotok vele?
2012. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
:) nekem is labim van, lassacskán 6 éves lesz, de ő sem mutat semmiféle apport hajlamot. néha esetleg elfut a botért, de ez nagyon ritka. úgy van vele, hogy ha neki futni kell, akkor én se lustálkodjak.. :) sőt, ő még a vizet sem szereti. :) ez van :D én így szeretem, igazi "kis" egyéniség. szerencsére ő nem ilyen farok be, fej le fület hátra típus. :) az ő szülei is apportoznak, imádják a vizet.. :D nem tudom miért lehet ez. :)
2012. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túloztam. A vizet imádja, úszik mint a... mint a labrador. :) A nagy kutyapajtásokkal, nagy labink, "hatalmas" német vizsla, rokonunk nagy labija... szuperül el van velük. Az emberekhez, hozzánk viszonyul ilyen érdekesen. Mondtam, utca teljesen rendben van. Mit akarunk tőle? Hogy olyan legyen, mint a nagy labink. Vadászat nincs, nem is lesz. Hatalmas hajnali futások minden nap (ő meg én), túrák, és egyszerűen az, hogy úgy viselkedjen, mint egy labrador. Azért választottunk második kutyának is ilyet. Hogy milyen a labrador, az pedig elolvasható bárhol a neten. Csak a mi kicsink nagyon nem olyan egyelőre. Ilyen korban a nagy már fantasztikus volt. Őrá mindig büszke lehettem, a viselkedésére, a jellemére. A kicsi meg olyan, mintha reggeli és vacsora helyett verést kapna...
2012. okt. 17. 18:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ő egy labrador! Egy labrador sohasem viselkedhet így."

De mégis így viselkedik!!!

A fenti állítás egy kiegyensúlyozott labradorra vonatkozik, itt viszont erről szó sincs.

Ha ilyen viselkedés problémái vannak, az ég-világon semmit nem jelent a fajta, és mindketten jobban jártok, ha sürgősen el is felejted ezt a hozzáállást, ha javítani szeretnél a helyzeten.

Mint kutyával kell vele foglalkoznod, az önbizalmát, és a kettőtök közti bizalmi kapcsolatot kell erősíteni.

Ha ez megvan, és ilyen téren javul a helyzet, majd utána jöhet a fajtajelleghez illő tréning.

Az alapok nélkül viszont ez csak helyben járás lesz.


Hogy mitől lehet ez, azt nem tudom, azt viszont igen, hogy túl sok értelme nincs is ezen gondolkozni.

Ez van, és ezen a problémán kell dolgozni. Tapasztalatból mondom, a legtöbb esetben időpocsékolás azon agyalni, miért viselkedhet "rosszul" a kutya, inkább abba kell fektetni energiát, hogy valamiről le, vagy valamire rászoktassuk, vagy megértessünk vele valamit.

2012. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen "tüneteket" mutathat szerintem simán tiszteletadásból is. Rám is azt hiszik itthon, hogy annyira náci vagyok, hogy félnek tőlem a kutyák, mert nem ugranak felemelt fejjel-farokkal a nyakamba, hanem vízszintesen tartott fejjel, hátracsapott füllel jönnek, holott csak tisztelettudóan közelítenek felém, nem rohannak le kényük-kedvük szerint.

Az apport hajlam passz, kéne legyen, de ugye ez nem működik gépiesen, hogy bedobod a két jó kutyát és kijön egy csomó még jobb kiskutya, becsúszik néha egy-két fura is. De mondjuk attól, hogy nem született apportos, még lehet vele futni meg túrázni, kutya ő is, csak másképp. Mielőtt elfogadtátok, gondolom tudta a tenyésztő, hogy nem olyan vagány kutya, beszélni kellett volna vele előre, ha kifejezetten ilyen igényeitek vannak, illetve hát szólhatott volna, hogy ne ugyanarra számítsatok.

Én azt gyanítom, hogy mivel "maradék" kutya, ő lehetett a legkisebb, leggyámoltalanabb az alomban, a természetben életben sem maradt volna. Ők általában finomabb jellemek (vagy épp ellenkezőleg, mindenáron bizonyítani akarnak, de mindenesetre ritkán átlagosak). Bánjatok vele normálisan, ne tutujgassátok agyon, mert attól csak rosszabb lesz a helyzet, csináljatok olyan dolgokat, amik növelik az önbizalmát (önálló feladatmegoldás, sikerélmények - ez lehet akár egy fára tekeredett póráz megoldása is, vagy egy rakás interaktív játék), és hát várjátok meg a kamaszkort, az sokmindent meg tud változtatni :)

2012. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Először az ikerbátyja volt a miénk, de másfél hónapja megmérgezték szegényt, és így ajándékba kaptuk a gazdikon maradt kis szukát."


Tehát ha jól veszem ki, nem tenyésztétől van, és így meg is van válaszolva a kérdés.


Az, hogy egy labrador olyan, amilyennek egy Labradornak lennie kell az egy nagyon tudatos szelekció eredménye, és valamire való tenyésztő nem csak küllemre, hanem jellemre szelektál.

Az nem tudatos szelekció, ergo szaporítás eredménye a nem apportos labrador, a lövésfélő vizsla, a nem zsákmányos staff, a lusta mudi és a többi.


Most van egy labi jellegű keveréked, akivel úgy kell foglalkoznod, ahogy ő igényli.

Én nagyon javaslom, hogy kezdj el formálásos technikával klikkerezni, az segít növelni az önbizalmát, és ha már jól megy, formálhatsz neki olyan feladatokat, amikor emberrel kell valamilyen interakcióba lépnie, hogy az emberekkel kapcsolatos konfliktusát fel tudd oldani.


Illetve ha nagyobb lesz, terápiás céllal mehet az örző védő, az is növeli az önbizalmat.


Labdázni is meg lehet tanítani a legbambább kutyát is, ha ügyes vagy.

2012. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!