Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell kertes ház udvarán...

Mikor kell kertes ház udvarán kennelben tartani a kutyát; éjjel vagy nappal?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a kertedben kennelben kéne tartani a kutyát.

veszélyesnek nyilvánított ebekre vonatkozóan van ilyesmi kitétel.

17/H. § (1) A veszélyes eb nyakörvén jól látható jelzést kell elhelyezni. A jelzés legalább öt centiméter átmérõjû korong,

egyik oldalán az ebtartó neve, lakcíme, telefonszáma, a másik oldalán az eb hívóneve és a „Veszélyes!” felirat szerepel.

A korong beszerzésének költségei az állat tulajdonosát terhelik.

(2) A veszélyes eb olyan megfelelõen zárt, bekerített vagy elkerített helyen tartható, amely megakadályozza az ebnek

a közterületre vagy szomszédos magánterületre történõ, felügyelet nélküli kijutását, továbbá, hogy az eb embernek

vagy állatnak sérülést okozzon.

(3) A veszélyes eb tartására szolgáló ingatlan be- és kijáratain jól olvasható „Vigyázat! Veszélyes eb!” feliratú táblát kell

elhelyezni. A szöveg mellett jól látható, támadó ebet ábrázoló grafika feltüntetése szükséges. A táblát jól látható

helyen kell elhelyezni.

2012. okt. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Kell??? Nem KELL soha. Maximum lehet, ha valaki szükségét látja.
2012. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Ezt én se tudom hogy ez konkrétan miért jó,de hogy szerintem nagyon nem jó az biztos indokok:a kutyának bezártság érzete van

így a kutya kissé elhidegül a gazdájátol

ha elhidegül lehetséges hogy meg is harapja

De ezt a sorozatot sokáig folytathatnám....De a leg rosszabb az hogy folyton nyomják hogy ,,Milyen kennelt vegyek??" hát semmiet b.aszd meg (!) ,Meg folyton írják hogy ,,Nekem XY márkájú kennelem van" és az ilyen ember szólt a kutyának hogy ,,Hé vazzeg,a hátralévõ életed nagy részét egy kis ketrecbe fogod le élni!!" ,mert szerintem ha ezt a kutya tudná akkor rohanna világgá.....De ezt az ilyen emberek nem értik meg csak vagánykodnak hogy ,,Huhh nekem ilyen kennelem van,

2012. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
20%

Nem "kell" kennelbe zárni egyáltalán!

Olyan környéken, ahol sok a kutyalopás és mérgezés, sokan zárják éjjel vagy munkaidőben kennelbe a kutyát a saját védelmében. Ennyi.

2012. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia!


Az én kutyám még soha nem volt bezárva a kennelébe. Csak a kaját kapja ott, de az ajtó nyitva van. Hogy meglepődne, ha bezárnám :)). Amúgy 3 éves kan mudi.

2012. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyi kutya"barát" van itt ! Hogy nektek, és hasonló barátaitoknak szinte a szférák zenéje a kutyák hangjai ! kutyaugatás; a 6 lépcsőházas 6 emeletes házban lakó többszáz EMBER többségének szenvedés annak a szemben levő 4 kertes ház ( kutyás ház ) 7 kutyájának a 04h - tól 24 h- ig tartó szinte folyamatos ugatása; mert arra járnak a korán munkába járók, a korán ( és később bármeddig ) kutyákat sétáltatók, az iskolába igyekvők, a postások, és mindenki aki arra jár. A prímet 1 labrador viszi, ezért .............
2012. okt. 18. 19:37
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Attól, hogy kennelbe zárnak egy kutyát, még hallja a szomszéd kutyákat és ugyanúgy ugathat emiatt :)
2012. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én idéztem a törvényből.


Ha egy kutya be van zárva egy kennelbe, attól még ugyanúgy fog ugatni, vagy tán még jobban. A kutya meg egy olyan "dolog", ami ugat. És nem azért ugat, mert poénkodik, és fel akarja verni a háztömböt jól megérdemelt pihenőjükből.

A gyerekek meg sírnak, visítoznak...


És most a nagy "kutya-fun"-októl kérek elnézést (ámbár én is az vagyok, 2 kutyám van), de abszolút tudom, hogy miről beszélsz. Átérzem a dolgot.

Ami azt illeti, a lakóközösségnek is vannak lehetőségei, jogai.

Első körben, mint magánember, normálisan beszélni kéne a gazdikkal, hogy ez számos ember számára problémát okoz.

Másodsorban a közösképviselőn keresztül kéne lerendezni, kicsit normalizálni a helyzetet.

Ha tényleg annyira ugatnak, hogy hajnal 4-kor felverik a háztömböt, akkor érdemes lehet videófelvételeket készíteni, jegyzőhöz, önkormányzathoz lehet fordulni csendháborítás végett.


Vagy gyorsan hangszigetelt ablakokat szerezzetek be.


De lehet, hogyha az emberek az utca túloldalán mennének, nem ugatnának ennyire, nem?

2012. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy kertes házban szabad kutyát tartani. Sőt más állatokat is. Annyi a kitétel, hogy nem zavarhatják a környezetüket az állat normális (törvényben meghatározott) tartásából eredőnél jobban. Tehát pl. a lónak szaga van, a kutya ugat, stb. Ha az előírásnak megfelelően tartják őket és csak okkal ugatnak (másik kutya, postás, egyéb külső inger) akkor nem sokat tehetsz. Ha ok nélkül és folyamatosan, akkor lehet birtokvédelmi eljárást indítani a gazdái ellen.
2012. okt. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!