Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Finnyás a kutyám! Mit csinaljak?

Finnyás a kutyám! Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Van egy uszkarom és nagyon finnyás. Ha rizzsel osszekevert húst kap akkor kivalogatja a húst, a többit meg otthagyja. Van, hogy a pedigree- konzervet se eszi még vagy csak alig. Mit csinaljak vele? Gondoltam már arra,hogy ha pl reggel nem eszi még akk elveszem és csak vacsit kap legközelebb. Ez jó?

2012. okt. 17. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd elé a kaját este, és ha nem eszi meg, vedd el, másnap estig felejtse el. Ne kínálgass neki minden nap mást, egyszer döntsd el, mivel akarod táplálni, és azt tedd elé minden nap, mert ha válogathat, akkor válogatni is fog. Napközben nincsenek falatkák, meg leesett húscafatok ebédnél, semmi, ellenben sok mozgás meg agymunka, az legyen, mert a fáradt kutya éhes kutya. Ha napokig nem eszik, akkor napokig nem eszik, kibírja, normális kutya még nem halt éhen úgy, hogy kapott enni, ráadásul nem is száraz kenyeret akarsz beletömni, hanem jó ízű dolgokat.
2012. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet túl sokat kap. De egyébként igen, ez a helyes módszer. Leteszed, ha nem eszi 10 perc után elveszed és a következő etetési időpontban kapja meg újra. Ha befejezi a kajálást, akkor szintén ez a megoldás. Ne legyen előtte máskor kaja és ne adj nap közben nasit. Hús-rizs kombinációnál csökkentsd az adagot. Rizst a húslében főzöd egyébként? Ha nem, akkor próbáld meg úgy, előbb a húst, aztán megfelelő időnél mehet bele a rizs is, átveszi a hús ízét.
2012. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várok 10percet ha nem áll neki enni elveszem ha kiveszi a fejét a tálból és elkezd pl. nézelődni akkor is elveszem.. A pincsim volt hogy 5napig nem evett. Túl élik ragadozó gyomruk van. És bevált :) már eszik rendesen. Jah és a pedigréét kérlek felejsd el Vegyél Britprémiumot ugyan az az árkategória de a britt 1000*jobb
2012. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, én se vártam ki soha a tíz percet, ha ott hagyta, az azt jelenti, hogy elég volt, tehát nem kell több és kész.
2012. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Ez számomra tök elképzelhetetlen, most már mindkét kutyám tálból kapja a kaját, és sosincs olyan, hogy ne fogyna el az utolsó falatig minden. Mondjuk én mozgatom és tanítom is őket napközben. Egyébként én is azt csinálnám, ha ilyen lenne, hogy elvenném előle a kaját, aznap nem kapna. Csináltam is, mikor egyik kutyám belepofátlankodott a tálba engedély nélkül. Azóta oda sem néz, míg nem mondom, hogy 'ehetsz'.
2012. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!