Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvasta valaki Jan Fennel,...

Adrienn21 kérdése:

Olvasta valaki Jan Fennel, Kutyapszichológia című könyvét? Ha igen mi a véleményetek róla? Érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Érdemes mindenképpen, az van benne ami a kutyás szakkönyvekben, csak ő azt írja le benne, hogy hogyan jött rá nagyjából magától ezekre a dolgokra a kutyái segítségével. Kicsit élvezetesebb mint egy szakkönyv :)
2012. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdemes elolvasni, lehet jó dolgokat tanulni belőle, de nem szentírás :)
2012. okt. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Én most olvastam el, érdemes volt, de azért ne várj tőle csodát. Nekem többet segített Korom Gábor Neked ugatok című könyve. Már ha olyanra vágysz, ami konkrétan leírja, hogy ha pl. rángat a kutya akkor mit csinálj vele.

Kaptam hasznos tanácsokat Jan Fennel könyvéből is, de ha csak a fontos dolgokat írná le, akkor fele ennyi lenne a könyv oldalszáma.

2012. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes, bár számomra inkább szórakoztató olvasmány volt, mint gyakorlati haszonnal rendelkező könyv.
2012. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Én olvastam, nekem tetszett. Főleg a konkrét példák. Az eleje nekem kicsit unalmas volt, de utána tényleg érdekes volt :)
2012. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes volt, de gyakorlati hasznát nem vettem. Nálam is Korom Gábor könyve vált be.
2012. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvastam, tetszett. De mára kicsit eljárt felette az idő. Szerintem a vezérséget nem ilyen trükkökkel kell kivívni, hanem megfelelő fellépéssel és következetességgel. Pl. mi szinte mindig a kutyának adunk előbb enni, mi csak utána vacsorázunk, de mégsem ő a falkavezér. Ezek a trükkök segíthetnek az erélytelen, következetlen gazdiknak, de inkább csak mankónak gondolom őket, mint végcélnak. Meg az sem tetszik, hogy minden problémát rangsorproblémára vezet vissza. Nekem Cesar Milan könyvei jobban bejönnek, ő egy sokkal komplexebb megoldást kínál.
2012. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam kíváncsiságból, inkább szórakoztató jellegű könyv számomra, mint kutyás szakkönyv. De nem hosszú, mindenkinek ajánlom, egyrészt azoknak akik szeretnek olvasni, másrészt azoknak akiknek problémás a kutyájuk, hogy lássák így-vagy úgy de meg lehet oldani a helyzetet (még akkor is ha a könyvet az ember problémáira nem lehet használni).
2012. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Hasznos volt, de nálam nem az hozta a "megvilágosodást", hanem Cesar Millan. De ettől függetlenül olvasd el, hülyébb nem leszel tőle, okos dolgokat ír :)
2012. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már megrendeltem a könyvet, kíváncsi vagyok. Elkezdtem Cesar Millan könyvét is, érdekes, hát akkor elolvasok minnél többet :)
2012. okt. 18. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!