Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baba csivamának jegyet kellett...

Baba csivamának jegyet kellett vennem bkv n. jogos volt?

Figyelt kérdés
eleve törpecsivava aki egy kis mütyür nagykorában is, most pont a leválasztás után hoztam el a tenyésztőtől..oké szó nélkül kifizettem én, nem sóheroskodok, de azért felmerült bennem a kérdés hogy muszáj e ezt..és ráadásul még mondogatták hogy rakjak rá szájkosarat...egy a5ös füzet méretű táskában vittem haza, pont kilógott felszállásnál és ekkor szóltak..a jegyet mondom megvettem, és MIUTÁN kifizettem elkezdett pattogni a buszsofőr, hogy DE SZÁJKOSARAT IS RAKJON RÁ! és mondom neki, lehet honnan szerezzek most rögtön egy szájkosarat? ráadásul ilyen egérméretű kutyára nem is tudom lehet e kapni..
2012. okt. 18. 13:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ha nem megfelelő szállítóban szállítod, akkor jogos. Ha becsukott táskában/ kutyaboxban viszed, akkor nem kell jegyet venni neki.
2012. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Zárt volt a táskád? Ha nem, akkor jogos volt.
2012. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
bevolt csukva a táska csak kilógott a farka..
2012. okt. 18. 13:58
 4/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
56%

Elvileg jogos volt, mert zárt szállító eszköz nélkül póráz-szájkosár...de emberileg nem volt "jogos"


"Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (ha az utas nem kézipoggyásznak megfelelő szállítóeszközben szállítja) a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható."


Jegy kell akkor is, ha táskában van legalábbis szabály szerint:

"A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. Kutyaszállításra 24 órás jegy, 72 órás jegy és hetijegy is használható. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. A bérletszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint"

2012. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
55%
Ha csukva volt a táska, akkor csak a jegy jogos
2012. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kell rá. És elvileg jogos..Ha szálító dobozban van akkor nem kell jegy.. Egyébként ugyan olyan kutyának minősül mint egy németjuhász..

DE aki ezen fent akad és már ezen is kötegszik súlyos kissebségi komplexusai lehetnek.. Tudom a törvény az törvény.. De akkor is

2012. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:

Ha-ha, az egész kutya elfér egy szájkosárban)))))) mekkora bides, retkes tahók (bocs a szóhasználatért) és a legbosszantóbb az, hogy a helyszínen nem is tehetsz semmit, még ha jogtalan is lenne.


Ezt viszont nyomtasd ki és legközelebb vidd el magaddal:

[link]


ja, és tarts is be, akkor nem kell jegyet venni:


1.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.

2012. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Rosszul értelmeztem a dolgot :D

Zárt poggyászban a kutya is ingyen utazhat!!!

Ez esetben akkor nem volt jogos a sofőr nyavalygása :)

2012. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
a jeggyel mondom nem volt gondom..csak az hogy hogy a jó életbe tegyek szájkosarat rá? mitől félt? rátámad ez a "fenevad" ?
2012. okt. 18. 14:04
 10/30 anonim ***** válasza:
Azt hittem az orra lógott ki, de akkor ezek szerint zárt volt a táska. Akkor viszont nem volt jogos, mivel zárt szállítóeszközben ingyen szállítható, úgyhogy nem kellett volna jegyet sem venni. Ezek egyébként frusztált életű barmok lehetnek, szerintem éplelkű ember nem megy el ellenőrnek.
2012. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!