Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kötelező januártól a...

Tényleg kötelező januártól a kutya chip?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves kutyám. Minek chipeztessem be?? Soha sem volt szökős, de tényleg kötelező, és ha nem chipeztetem be, akkor nem is oltják be?? Én úgy nem szeretem az ilyen idegen anyagokat a testben...nem lesz tőle baja?

2012. okt. 18. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Ez egy riszzsem méretű testbarát műanyag kapszula, szerinted milyen kárt tud okozni?


És igen, januártól már csak úgy lehet 4 haónaposnál idősebb kutyát tartani. Tehát magára a chipezésre 2012. december 31éjfélig van lehetőség, ha törvénykövető akarsz lenni.


Ha nem chipelteted be nem kap oltást, nem kap orvosi ellátást, a dokinak kezt kötelező bejelentenie, és téged megbírságolnak.

2012. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, kötelező lesz. Ha lehetne tőle bármi baja, akkor engedélyezve se lenne, nemhogy még kötelező. :)

Ha jól tudom, 2000Ft környékén megcsinálják. Nem lehet majd érezni, tényleg annyira pici. Nem fogja a kutyádat zavarni, csak kap egy szúrást.

Szerintem előfordulhat, hogy januártól nem kapsz oltást néhány helyen. Ezt majd állatorvosa fogja válogatni, de biztos lesz ilyen.

2012. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 spyboot válasza:
73%
annyira kötelező hogy 2013 január 1-től büntetnek ha nem rakatod be...mi most rakattuk be a kutyánknak ezer forintba került.minden kutyát kötelező
2012. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nekem nem az összeggel van bajom, mert ha 10.000 akkor is kifizetem ha kell, csak feleslegesnek tartom, de hát ha muszáj, akkor ez van.Abból a szempontból viszont megértem, hogy sokan kínozzák állataikat, és nem tudják ki a gazdája.

Köszi a válaszokat!

2012. okt. 18. 18:59
 5/15 A kérdező kommentje:
Így legalább azonosítható lesz a gazdája. Nem mintha itt Mo-n akkora bünetést kapnának az állatkínzók....
2012. okt. 18. 18:59
 6/15 A kérdező kommentje:
*büntetést. bocsi
2012. okt. 18. 19:00
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Minden nap van egy ilyen kérdés minimum. Igen kötelező, igen akkor is ha a kutya a büdös életben ki nem megy a kertből, akkor is ha 23 éves, és nem nem oltják be legközelebb ha nincs benne chip. Semmi baja nem lesz a kutyáknak tőle. Külföldön ez már bevett szokás, és még nem számoltak be a chipes kutyák tömeges pusztulásáról. Ez egy pici adathordozó, nem sugároz, nem bocsájt ki mérgező anyagot.
2012. okt. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Te figyelj már utolsókám. norma vagy? nyugodj meg. el tudlak képzelni, ahogy ülsz a gép előtt, és agresszíven ütöd a billentyűket. ennyire felkavar? én nem olvasok éjjel nappal gyiket, tudod, én dolgozom, és nem lógok itt egész nap, és nem tudtam hogy minden van van ilyen kérdés...de azért köszi a választ.
2012. okt. 18. 19:04
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Ez legyen a legnagyobb gondod az életben, csak hasznára van a kutyának, kárára nincs.
2012. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen norma vagyok, én is dolgozom. Állatorvosnál vagyok asszisztens. Annyian megpróbálnak kibújni a chipezés alól h eléggé idegesít. Mellesleg mielőtt kiírod a kérdést, van egy olyan opció, hogy nézd meg a kérdéseket, nem találsz-e esetleg választ a már feltett kérdésekben. Bár tudom h a keresőt ritkán használják. Nem konkrétan neked szólt a kirohanásom, bocsánat.
2012. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!