Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, ahogy elengedem...

Miért van az, ahogy elengedem a kiskutyánkat, és meglát egy embert és felugrál rá ez zavaró egyrészt nekünk is, másrészt majd másnak is ha felnő, mert most három hónapos hogyan tudom leszoktatni?

Figyelt kérdés

#urgál
2012. okt. 19. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

mondjuk tanítsd meg, hogy rendesen behívható legyen.

amíg ez nem megy, a necces területeken tartsd pórázon.

egy kutyafuttatón még elmegy, hisz oda eleve az megy, aki kutyázik, de azért egy parkban, vagy más sétáló övezetben már kínos lehet, ha valakinek a tiszta ruhája sáros-mancsnyomos lesz. mindenképpen légy tekintettel a nemkutyás embertársaidra is, az egész kutyás közösség érdekében.

2012. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
BEHÍVÁS! Először egy viszonylag nyugis környezetben kezdd el, ahol kevés ember és kutya van, nem vonja el semmi a figyelmét. Hívod kedvesen, csalogatod (sosem mérgesen hívod), le is guggolhatsz, széttárod a karod. Ha nem jön, elszaladsz előle, na akkor tuti menni fog. Csinálj olyat is, hogy szintén nyugalmas, autómentes környéken elbújsz előle pl. egy fa mögé. Nem szólsz semmit, csak várod, hogy megtaláljon. Ha már totál rossz felé keres, akkor szólítsd a nevén. Ezt egyre ingerdúsabb környezetben gyakoroljátok. Most alapozd meg a behívást, akkor felnőttkorában már sokkal könnyebb dolgod lesz.
2012. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogyha beérkezik hozzád, nagy dícséret, játék, jutifali mehet, amit szeret.
2012. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem hogy hogy lehet így elengedni egy kutyát. Nekem a pici is bejön már. Amíg nem lehetett behívni rendesen addig hószúpórázon vittük hogy ha odafutna valakihez azért vissza lehessen húzni.. 2hétig kellet ezt csinálni. Amugy meg tilsd le róla otthon is.
2012. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy a "miért"-re is kapj választ: Azért, mert folyamatosan megerősítést kapott, hogy ez jó. Az emberek örültek neki, simogatták, gügyögtek neki. Ha az elejétől fogva büntetéseket kapott volna, mondjuk pofont vagy szimplán csak mindenki figyelmen kívül hagyta volna, akkor nem csinálná.
2012. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ,alkalmazni fogom :)
2012. okt. 19. 12:24
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagazi. ÉN tiszteletben tartom,hogy másra ne ugráljon,nem vagyok bunkó,és nekem se esne jól ha rám ugrálnának :)bár ment a kezecske neked is ,mivel kutyások közt történt.Nem okozott gondot .Felelőtlennek sem érzem magam,még ha annak is tűntem volna.

Nem unatkozásképpen tettem fel eme kérdést :)

Természetesen a hasznos tanácsokat megfogadom :)

2012. okt. 19. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!