Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGITSEG! Mitol szivarog ver...

SEGITSEG! Mitol szivarog ver az egyik varratcernanal 7 nappal ivartalanitas utan?

Figyelt kérdés
1 hete volt ivartalanitva kutyusom,minden rendben volt a varrattal azota,nem piszkalta,szepen gyogyult,nem fertozott el,stb,...es ma reggel mikor megneztem,lattam hogy az egyik cernanal,ahol göbre van kötve,szivarog egy kis ver,de nem folyamatosan.Most emiatt tobbszor nyalogatja,mar bekenegettem neki,de csak szivarog egyszer egyszer.Most teljesen ketsegbe estem,..es epp a tegnap beszeltem az orvossal,hivott hogy minden rendben van e,mert ma el kell utazzon valahova es tudni akarta hogy jol van e a kutya,es hetfon talalkozunk a varratszedesen.Tegnap pedig meg minden rendben volt,erre ma tessek,es nincs itthon az orvos.Mi lehet a baj?Mitol szivaroghat ott az a kis ver?Legyszi segitsetek!!!!

2012. okt. 19. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Picit meghúzta. Ha csak a 1 varrat helyénél vérzik nem mindenhol akkor nagy baj nem lehet. Felszakadt a var ott ennyi. Én azért tennék rá egy tölcsért ha nagyon nyalogatja.
2012. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ne hagyd, hogy nyalogassa. Tegyél rá gallért.Lehet, hogy savó távozik el a lukakon. Szerintem azért hívd fel a dokit és kérdezd meg tőle.

Biztos ad megnyugtató választ.

2012. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vérzik nagyon, tehát nem csepeg vagy folyik belőle a vér, csak épphogy picit jön (és nem gennyes, illetve a kutyán is úgy látod, hogy nincsenek túl nagy fájdalmai), akkor szerintem csak fertőtlenítgesd időnként és hétfőig bírjátok ki. Az már csak pár nap.

De valóban nem ártana a kutyára "gallért" tenni, mert ha folyton nyalogatja sosem gyógyul be a seb.


Végső esetben pedig hívd fel az orvosodat akár a szabadsága alatt is, ha megvan a száma és kérj tanácsot. Vagy vidd el egy másik állatorvoshoz addig.

De mint írtam, ha épp csak vérezget és nem látsz gennyet, komoly gyulladást stb., akkor hétfőig nem lesz gond.

2012. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Betadin oldattal fertőtlenítsd, de ne hagyd, hogy lenyalja. Nem lesz semmi baja.
2012. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!