Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted igaza van annak aki...

Szerinted igaza van annak aki ezt ellenzi?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3555540-11-ev..


Szerintem igen! Szerintem sem tud egy 11éves gondoskodni megfelelően egy kutyáról, valamint aki azt mondja (ott a válaszokban) hogy nyugodtan lehet arról mi a véleményetek?


2012. okt. 19. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez egy érdekes kérdés. HA a szülők beválalják akkor mért ne lehetne? Én majd szeretném hogy a gyerekemnek legyen, ha egyszer lesz. Azért mert sok felelőssége van a kutya tartásnak ami nevelő hatású lehet. Persze tudom hogy a legtöbbet a szülőnek kell foglalkozni vele. De ha már a gyereket a napi egyszer sétára meg mondjuk a kutya rendszeres etetésére rá lehet venni az nagyon jó lehet a gyerek számár. Hozzá teszem hogy kell a szülő aki foglalkozik rendesen a kutyával. Láttam én egyébként már 12évest kutyaoviban a kutyájával szülő nélkül. Csak ez is ritka.


Egyébként az itt felsoroltak ellenére MAGYARORSZÁGON ellenzem. Nincsenek ilyen felelőség teljes szülők vagy nagyon kevesen csak. Sajnos.

2012. okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az iskolában van 2 kislány, az egyikük 9 éves, neki palotapincsije van, a másik kislány 11, neki mopsza. A pincsis kislányé lett a legszebb engedelmes munka idén a nyuszi kupán, a mopszos kislány alapfokon agilityzik. Én azt gondolom ,hogy ez nem kor függő, hanem gyerekfüggő. Van egy 13-14 éves kislány ő dobermannal kiállit, olyan a felvezetése, hogy sok felnőtt megirigyelhetné. ha a szülő ismeri a gyerekét, és segit neki a kutyával kapcsolatban akkor én azt mondom miért ne. De ha Pistike kitalálja valamelyik reggel, hogy neki csivava kell mert az olyan cuki, és a szülők elrohannak megvenni Pistikének a játékszert, azt maximálisan elitélendőnek tartom.
2012. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a válaszai alapján nem adnék neki kutyát (mint ahogy ott is leírtam). Aki képes azt beírni h foglalkozni nem akar vele, neki csak egy barát kell....
2012. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Én 11 évesen német juhásszal sétáltam minden nap órákat.Egy hatalmas kan ónémettel.Teljes mértékben elfogadott falkavezérnek,én voltam a gazdája.Szerintem szülői "anyagi"segítséggel simán bevállalhatja.
2012. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Én azt mondom, hogy igaza van annak aki ellenzi. Szerintem kutyát az vegyen,aki tud és akar feladatot, elfoglaltságot adni. Egy ennyire fiatal ember meg csak akkor akarjon kutyát, ha a szülei is legalább annyira akarják.
2012. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én 12 évesen kaptam meg az angol cocker spániel kanomat, Pamacsot. Már a nevét is én választottam, és majdnem teljesen az én kutyám volt. A szüleim csak az anyagi részét állták (kaja, oltás).

Én foglalkoztam vele, esőben is (!) kinn játszottunk órákat. Mellette voltam, amikor rohama volt (epilepszia), takarítottam utána a kutyagumit, mostam a tálját, sétáltattam, téliesítettem a házát stb.

Egyedül!


Én azzal értek egyet, hogy a szülő ismeri a gyerekét. Ő hozzon felelős döntést, és nagyon gondolja meg! én készen álltam annak idején a kutyára, de nem biztos, hogy minden 12 éves ennyire felelősségteljesen állna a dologhoz!



A válaszai alapján én nem adnék neki kutyát. Olyan nincs, hogy nem túl sokat akar vele foglalkozni. A kutyával állandóan foglalkozni kell!

2012. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt már egy hasonló kérdés, ott leírtam, hogy én is 12 évesen kaptam a kutyát, viszont azt nem írtam oda, hogy:

Előtte anyáék vettek nekem hörit, tengerimalacot, mindenféle bent tartható állatot, és amikor látták, hogy azokat gondozom,etetem,cserélem alattuk az almot, stb, akkor 6 év könyörgés után beleegyeztek a kutyába. Menhelyről hozták, ő és a két tesója altatásra vártak, egészen nyíregyházáról kocsikáztak vele pestig ismerősök, mert nekünk nincs autónk. Azon kívül, hogy a kaját, orvost, tehát az anyagi részét ők állták, én vittem sétálni, én tanítottam, én szedtem utána a kakit, én nevettem szobatisztaságra, egyedüllétre, rengeteget foglalkoztam vele, szóval mindent én csináltam. Ha el akartam menni hétvégére, tudtam, hogy vagy velem jön a kutya, vagy otthon maradok, csak akkor volt anyáékra hagyva a kutya, ha tényleg fontos volt a hétvége, vagy ha annyira beteg voltam, hogy még egy gyors pisi/kakira se tudtam vele lemenni. Télen is órákig sétáltunk, játszottunk, nem érdekelt az eső és semmi.


Szóval én is úgy vagyok vele, hogy ha kutyát akar, akkor a vele járó felelősséget is akarja, ne csak azt, hogy a kutya szeresse őt.. Akkor inkább tartson nyuszit, vagy amivel "nincs annyi gond" (ne szó szerint értsétek..), mint egy kutyával. Azóta van már mellette két másik is, baromi jól érzik magukat együtt, de ahhoz, hogy 10-14 éves korban a szülők kutyát vesznek a gyereknek, ahhoz nekik is át kell gondolni, hogy mi lesz amikor középsuliba megy, el akar menni bulizni, vagy bármi, ami miatt NEKIK kell majd a kutyára figyelni.

2012. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a szülők ugyanúgy szeretnének kutyát, mint ő. Nem értem, manapság iskolai végzettség kell a kutyatartáshoz?

A másik dolog: ha egy menhelyről fogadnának örökbe kutyát, annak az állatnak még 0 foglalkozás mellett is jobb dolga lenne ott, mint azelőtt a menhelyen!

2012. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Nincs.


Attól függ milyen az a 11 éves lány... Egyébként is miért ellenzed annyira??? Neked nem engedtek kutyát vagy miért???

2012. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!