Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is barátkozós a kutyája...

Másnak is barátkozós a kutyája? Nem házörző?

Figyelt kérdés

3 éves keverék kutyám van. Kb vizsla nagyságú. Az őrületbe kerget hogy ma is becsengetett 2 cigány pasas, hogy vegyek szőnyeget tőlük, erre ahogy megyek ki benyúlva a kerítésen simogatja a kutyát, meg nyalatja vele a kezét.

Pár napja meg a vízórás megkérdezi "Harap vagy csak ugrál?" mondom harapna sztem ha arról lenne szó (de persze nem, csak nem akartam kijelenteni hogy nulla házörző) erre azt mondja "Igen? Az előtt ben hagyta abba a kezem nyalogatását"



Miért ilyen? Miért nem védi a területét?


2012. okt. 19. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak barátkozós kutyafajták,legközelebb ÖV kutyát vegyél csak tudjad majd kezelni
2012. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
nem mindegyik kutya való házőrzésre. az enyém szuperbarátságos, kb "leszólítja az embereket" az utcán, séta közben, de otthon annyira védi a területét, h még senkinek sem jutott eszébe benyúlni a kerítésen. aztán kimegyünk, megdicsérjük, leállítjuk, betessékeljük a vendéget és ő akkor már annyira csóválja neki a farkát, h majd szétesik. aki hagyja, annak még az arcát is megnyalogatja megpecsételendő a barátságukat. nem tanítottuk erre sosem, ösztönösen, magától viselkedik így. valamennyit lehet rajta javítani, de ő alapvetően ilyen. mindegyik kutya másban jó, az egyik apportíroz, a másik vadász kutya kiváló szimattal, a harmadik őrző-védő.
2012. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

az utolsó két mondatom már a te kutyádra vonatkozott, nem az enyémre :)

2012. okt. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert ilyen, genetikailag előfordulhat, hogy a kutya nem örököl ÖV ösztönöket. Ha kifejezetten erre van szükséged, akkor felnőtt kutyát válassz magadnak a menhelyen. Róluk nagy biztonsággal megmondják jó házőrző-e vagy sem. Szándékosan ezt szoktam javasolni, ha jönnek az "ajánljatok egy fajtát" kezdetű kérdéssel. Ebben a tekintetben nem lutrizhatunk,hiszen értékeink védelméről van szó.
2012. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

meg függ,hogy milyen fajták vannak benne..

pl a vadász kutyák egyáltalán nem alkalmasak ház őrzésre,mert nem ez volt a feladatuk..

2012. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hú az én kutyámat meglátnád!! Labrador-német juhászkutya keverék, de olyannyira hamis, hogy ha szabadon van, senkit az égvilágon nem enged a kapun be. Ezért amikor tudjuk, hogy jön valaki, vagy várható vendég, akkor mindig hátrazárjuk a kert végébe. Nagyon jó házőrző, pedig soha nem képeztük erre. Feleslegesen nem ugat, de ha olyat észlel, akkor nagyon rámenős, nem hátrál meg. Nem rég bejöttek a kapunkhoz a cigányok, gondolom fel akarták mérni a terepet, esetleges betöréshez. A kutya hamar észrevette őket, és bő 20 percig ugatott a kapuba, ugrált felfelé. a cigányok azóta sem jönnek erre. Volt már hogy sötétbe este jöttem hazafelé, például valami partyról, ahova szépen fel kellett öltözni. A kutyám még engem is megugatott, mivel nem ismerte meg a ruhámat. Amikor a nevét meghallotta, utána már nem volt gond. Alapjába véve nagyon éber, rámenős védő kutya. Tőle biztonságban van a ház. A tied lehet alapból nem való házőrzőnek! Azért ne nagyon hangoztasd hogy szelíd, nyugodtan mond azt hogy kissé hamis, nem lehet tudni mit csinál. Esetleg a kerítést ha rácsos, be is lehetne deszkázni, hogy ne tudjanak benyúlni, plusz akkor nem igazán látják a kint levők se hogy mégis milyen kutya van odabent
2012. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amúgy igen jobban belegondolva vadász kutya vér van benne jobban, ilyen keresős dolgokban nagyon jó, meg tök figyelmes.

De egyébként fura mert éjjel jobban ugat. Nappal nem érdekli ha valaki elmegy az utcán, éjjel meg azért jobban jelez. Éjszaka mikor hazajövök megugat engem mikor nem ismer meg.

De jól van mondjuk tudom nem sokat számít ha jobban belegondolok, az egyik ismerősünknek rotija van és megmérgezték, úgy mentek be.

A kerítést berácsoztuk hogy ne nyúljanak be, de ez sem megoldás....


Ja amúgy nem tudom számít-e de mikor el lett hozva a menhelyről (6 hónapos volt kb) az egész utca ide járt őt simogatni, meg "utyuluputyuluzni" + akkor építkeztünk és egymást váltotta nálunk a kőműves, a vízvezetékszerelő, a gázszerelő és hasonlók és mindnek az volt a szórakozása hogy etették, játszottak vele, simogatták. És talán ezért is szokott hozzá ahhoz hogy aki idegen az tuti jófej.

Hát mulya, nem tudok rá mit mondani mert nagyon felidegesít hogy ilyen....

2012. okt. 20. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!