Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Viki84 kérdése:

Hogyan tudom leszoktatni a kutyámat a féltékenységről, irigységről? Labda, vagy bot féltésről/védésről van szó más kutyákkal szemben.

Figyelt kérdés

2éves a kutyám és imád labdázni, botozni, de ha ezek nincsenek a birtokában nagyon szívesen játszik kutya társaival. Amint előkerül egy labda azt azonnal megszerzi és őrzi. Az embereknek odadobja, hogy dobálják neki, de ha egy másik kutyus akarja elvenni akkor morog, ezt pedig sokan nem tűrik tőle, és ezért megtámadják, amit ő szintén agresszióval próbál megoldani...


Nagyon erős benne a birtoklási vágy kutyákkal szemben.

Ezzel tudok valamit kezdeni?


A labdázós helyek elkerülése nem okoz problémát, de képtelenség a botos helyek elkerülése...

Illetve ez nem egy állandó probléma, mert a legtöbb kutyus, úgymond ért a szóból és békén hagyja, de én nem szeretném, hogy morogjon azért mert másnak is tetszik az a nyavalyás bot...

(Megjegyzés: vannak kutyabarátai, akikkel nem áll fenn ez a probléma, akár a bot két végénél fogva cibálják egymást és nincs semmi gond, illetve Ők mindenfajta megtorlás nélkül a labdáját is elvehetik...)

Lány kutyám van és az említett 2 kutyus is lány.



2012. okt. 19. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Fegyelmezéssel.

Mint minden más nem kívánt viselkedésnél.


Állítsd le, és és mutass más alternatívát.

Ez pont olyan egyszerű, mint amilyen a válaszom.

2012. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan, tiltsd meg neki az agressziózást. Ha nem megy, kérj segítséget, azért vannak szakemberek, hogy megmutassák, mit hogyan kell csinálni.
2012. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem agressziózik a kutyám, mindössze csak jelzi, hogy az az Ő botja és ne vegyék el tőle... Persze én ezzel sem értek egyet, mert a másik kutyából az agressziót ez hozza elő... Illetve tapasztaltam olyat is, hogy pl. fegyelmezném a kutyámat, hogy ne morogjon, és amikor rászólok abban a pillanatban meg is támadja a másik kutya...
2012. okt. 20. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nevezzük dominanciának, és birtoklásnak, ami agresszióhoz vezet. Hiszen ha már megtámadja, azt nehéz másnak hívni.

De nem az elnevezés a lényeg, hanem hogy meg kell tudnod fegyelmezni valós helyzetekben.

Mert ha ezt váltja ki a rászólás, akkor valami nagyon nem működik. Próbáld hang adás nélkül!

Ha túl hangosan szólsz rá, abból egy felfokozott izgalmi állapotban csak a hangerőt érti meg, ami még izgatottabbá teszi, és robban.

Legyél csendbe, és testbeszéddel, és fizikai érintkezéssel fegyelmezz. Sokszor bejön.

2012. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ismétlem nem a kutyàm tàmad, hanem pontosan öt tàmadjàk meg mert védi a botot. A dominanciàt pedig kizàrnàm mert alapvetöen nagyon jól fegyelmezett kutyusrol van szo + kölyökkora òta morgott bottal vagy labdàval a szàjàban, de mostanàig ezt semelyik kutya nem vette komolyan tehàt szàmomra uj keletü ez a dolog... Kiskoràban is pròbàltam leàllítani a birtoklàsrol de nem sokerült. De szerintem a dominancia nem = birtoklàssal, vagy de?
2012. okt. 21. 07:50
 6/7 anonim ***** válasza:

De. Hiszen csak a domináns félnem lehetnem tulajdonai!

Mindennel, mindenkivel szemben, akire morog ilyenkor, dominánsan viselkedik, amit komolyan kell venni.

A többi kutya is valószínűleg azért veszi komolyan, mert már felnőtt, ivarérett kutya. A fiatalabbaknak jobban elnézik, illetve még játéknak veszik.

Ő már kinőtt abból a korból, a többi kutya is látja ezt, és úgy vannak vele, hogy ha erősködni akar, akkor állnak elébe.

2012. okt. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Illetve a dominancia nem (csak, és minden esetben) = a birtoklással, más megnyilvánulása is lehet, kutyája válogatja.

Viszont a birtoklás= a dominanciával.

2012. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!