Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslámmal nem tudtam felszáll...

Vizslámmal nem tudtam felszállni a HÉV-re, egyszerűen nem tudja mi az, nem akar felugrani a lépcsőn, igaz elég magas. Mit tudnék csinálni, hogy felszálljon? Hogy tudnám rávenni?

Figyelt kérdés

Eléggé elkeseredtem, egymás után több hév ment el úgy, hogy nem szálltunk fel rá, aztán feladtam a dolgot.


Minden hasznos tanácsot előre is köszönök!



2012. okt. 19. 23:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Elmész a végállomásra. Lehetőleg nem csúcsidőben. Aztán szépen megpróbálod jutalomfalattal felcsalni. Persze, nem órákig kell várnod, hogy lépjen egyet. Akár be is segíthetsz neki úgy, hogy te lépsz fel az első lépcsőre először. Valóban érdemes megtanítani hozzá a "hopp" szót.
2012. okt. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

tegnap 23:23

Vajon mi köze van a hév lépcsőjének a falkavezérségnek?

2012. okt. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Te tetted fel ma de. a vizslàdròl a kérdést? HÈV és a szàjkosàr szerepelt benne, ùgyhogy gondolom igen.

Ott is írtàk, hogy először szoktasd hozzà a különböző ingerekhez és szépen fokozatosan haladjatok!

2012. okt. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 vagyokakilehetek ***** válasza:
60%

Akumi :D :D :D :D

tökéletes válasz a fogyókúrás :):)


kedves kutyagazdi. te mondod magad állatbarátnak mikor kövérre eteted a kutyád???


tessé kis infó mennyinek kellene lenni a súlyának. amit már te is valóban elbírnál. de ha nem lenne ilyen kövér a kutyád lehet kedve lenne neki is ugrálni lépcsőkre.

[link]

2012. okt. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A magassal van gondja a kutyának vagy a lépcsővel? Egy vizslának játszva kéne felugrania. Először is meg kell tanulnia ugrani. Ezt otthon simán gyakorolhatod vele. majd a lépcsőzést, és közben vinni sűrűn forgalomba, emberek, és járművek közé. menni fog ne aggódj!!!
2012. okt. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
40 kilós vizsla? 20 kg-os az én vizslám
2012. okt. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne őrülj már meg hogy 40 kilót arra a pár lépcsőre nem bírsz felcipelni:) 60 kg-os, vékony srác vagyok (177 cm), de pár tíz méterre még én is el tudom vinni az 50 kilós barátnőmet, ha felnyalábolom:) Más kérdés, hogy én sem hiszem, hogy egy normál állapotban lévő vizsla negyven kilós:)
2012. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Komolyan az a legnagyobb gondotok, hány kilós a kutya?

Egyszerűen kissé félénk az eb. Tehát a gazdának kell belevarázsolnia, hogy nem eszi meg az a lépcső.

2012. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ütős jutalomfalat vagy sokkterápia. Hév végállomáson fogod magad, előveszed a zsírszalonnát/töpörtyűt/sajtot, amit szeret, és azzal csalogatod kedves hangon. Töbször gyakoroltok. Sokkterápia: Megfogod erősen a pórázt, miután te felszálltál, a póráznál fogva a kutyát is felhúzod. Illetve nem húzod, hanem piciket rántasz a pórázon, míg fel nem megy. Nem egy nagy vasziszdasz, ennél komolyabb problémákkal is találkozhatsz kutyázás terén. A lényeg, hogy határozd el magad, ne érezze rajtad a kutya a bizonytalanságot. Sikertelenül pedig ne menjetek el, mert megerősíted benne a félelmet, hogy tényleg nem jó felmenni, hisz te is inkább otthagytad a hévet.
2012. okt. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Hol próbáltál felszállni? Azon az ajtón kéne, ahol a bicajokat is felrakják, mert ott jobban elfértek egymás mellett, mivel nincs korlát. Sajna a HÉV-ek között elég nagy különbség van a lépcsőket illetően. Mi főleg a ráckeveivel járunk, sikerül is mindig szépen felszállni, de múltkor a szentendreivel mentünk, hát meg is lepődtem. Én is alig tudtam felszállni, messze és távol volt a földtől, tehát egy olyan kutyának, aki nincs ehhez hozzászokva, nehezebb a beszállás. De, hogy emiatt menjen el több HÉV...


Szóval a bicajos ajtónál próbálkozz. Felszállsz, aztán a pórázzal kicsit felhúzod. Nem hiszem, hogy inkább lent maradna. De valóban érdemes végállomáson próbálkozni.

2013. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!