Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kutyát....

Nagyon szeretnék egy kutyát. Miért történik ez velem?! A szüleim mért nem engedik, mikor tudják, hogy mi van?

Figyelt kérdés

Na szóval.

14 éves fiú vagyok.

Mindenki utál. Iskolában csak haverjaim vannak. Nagyon sokuk kibeszélős, kétszínű. Van egy húgom.. ő a család mindene. Ő megkap mindent amit szeretne, és ha velem van valahol, például együtt megyünk boltba, stb, akkor ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor nyilvános helyen is műsír, visítozik, és azt szokta nekem ordibálni, hogy: "Dögölj meg!". és ezt naponta többször is.

Ha a szájára ütök, akkor itthon műsír és anya és apa pedig megvernek, hogy én milyen jogon verem meg a gyereket. Múltkor nagyon felhúzott, mindennek lehordott, és véletlenül lek*rváztam. természetesen megvertek érte. De ez számomra már nem meglepő. Ha ő káromkodik rám, az nem érdekli őket, max rászólnak. Ha én, akkor én vagyok a hibás...MEGINT.


És azt nem tehetem meg, hogy nem foglalkozok vele, mert akkor ordibálnak velem a szüleim, ezért muszáj foglalkoznom vele... pedig már hányingerem van tőle.:S


Kutyám túl nagy hozzám, nem lehet vele játszani; macska magának való, nemérdekli őt senki és semmi; a hörcsögöm meg ismét magának való.


Az utcára kiszoktam menni tesómhoz, és barátnőihez játszani, de van 2 olyan személy, aki ha felbukkan, akkor engem elfelejtenek. tehát én csak amolyan "pótlék" vagyok, ha nincs más.


És ma tesómat nem akartam vinni a biciklimen, a dögöljmegezésért, és ezért anyám behívott, és nem mehettem ki. Csodálatos érzés volt. De a gyerekek sem szeretnek, csak akkor "viselnek el", ha nincs ott az a 2 személy közül valamelyik.


Apám meg ma direkt(!) felhúzott idegileg, hogy mért nem megyek játszani a kutyával... én kiborultam, sírni kezdtem. a pszichológust emlegették, közben röhögtek, hogy fel tudtak idegesíteni. A kutyánk túl nagy hozzám, ugrál rám, kicsikarja a hátamat, túl durva.

Sétáltatni nem tudom, mert elhúz. Ő sétáltat engem.


Annyira vágyom egy barátra, társra, aki mindig(!) mellettem van. Akivel el tudok menni sétálni, akivel egész nap együtt tudok lenni. Kellene nekem egy kutya. Nagyon fontos lenne. Egyedül vagyok teljesen.

Anyám is mindig tesómnak ad igazat, legyen bármi a téma.


Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy lehessen egy SAJÁT kutyám? aki csak az enyém?

Nagyon szépen kérlek titeket, normálisan válaszoljatok. már a szemem kisírtam annyira össze vagyok omolva lelkileg. És a legszebb az egészben az, hogy a szüleim tudják, hogy akarok kutyát, nem engedik, és azt is tudják, hogy nincsenek barátaim.. és viccelődnek is rajtam.


Kérlek, adjatok tanácsokat, hogy hogyan tudnám biztosra meggyőzni őket a kutyáról.


2012. okt. 20. 20:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Pszichológus kellene neked, családnak is, meg nevelési tanácsadó, nem pedig egy újabb kutya.

Ha megint ezzel "fenyegetnek", mondj igen, hogy jó lenne, ha indulnátok is azonnal. De te is elmehetsz a háziorvoshoz, hogy szeretnél valakivel beszélni a problémáidról, és ő akkor ad egy beutalót.

2012. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%
Tetves parasztok a szüleid...(ne haragudj)
2012. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutyát nem találsz, amelyik egy instabil vezetővel és instabil családban is álomkutya lesz, pláne, ha neadjisten nekiáll a családod a kutyával is szívózni. Várj ezzel addig, amíg önálló életed lesz, addig meg próbáld meg a mostani kutyáddal helyrerakni a kapcsolatodat, olvass sokat a falkavezérségről, kutyanevelésről, mert megfelelő irányítással lehet belőle jó társat faragni, még ha a család együttműködése nélkül nehéz is.
2012. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Első, nem, pszichológushoz nem fogok menni. Ha akárkinek személyesen beszélnék erről sírógörcsöt kapnék. Nem érdekel pszichológus.

Ha lenn egy kutyám, teljesen megváltoznék. ezt garantálom.


Második: Igazad van.

2012. okt. 20. 20:41
 5/31 anonim válasza:
24%
úr isten ezek nemis gondolnak bele h egy fiúba mizajlik le ha cukkolják omg na amúgy még mond meg nekik h nagyon szeretnél és hivd oda a húgod és nyilvánosan kérj tőle bocsánatot am családi ház akkor meg nincs probléma
2012. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kérlek ne lebeszélésnek vedd, de amíg nem tudod a nagy kutyát megnevelni, ne akarj kicsit, mert egyikőtöknek se lesz jó, a leírtak alapján a fejedre nő, viselkedési problémái lesznek. Előbb tanulj meg "kutyául" a naggyal, ehhez nagyon jó irodalom Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyve (nagyjából az alapok röviden, beírva a keresőbe: "cerberos falkavezér", első találat), illetve a National Geographic műsorán A csodálatos kutyadoki. Jó lenne kutyaiskolába is vinned. Megtanulod kezelni őt, kommunikálni vele, ő hallgat rád, nem húz el, és mindez hatalmas önbizalmat ad majd, lesz egy jólnevelt, engedelmes nagy kutyád, már végigsétálni vele az utcán is büszkeséggel tölt majd el. A kutyasuliban új barátokra lelhetsz, lesz egy új hobbid, mert nagyon sokféle kutyás sport van. Ha mindez megvan,talán nem is akarsz már másik kutyát, ha mégis, addigra sokkal felkészültebb leszel.
2012. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

3.: nem lehet. egy másik udvarba át van zárva, csak éjszaka van kint. nem merek bemenni hozzá, mert össze-vissza csikargat. amúgy neki apa a falkavezér..._."


és nála esélyem sem lenne.

2012. okt. 20. 20:42
 8/31 A kérdező kommentje:
De a mostanival egyszerűen nem tudok bánni. Önfejű, akaratos. ha jutalomfalat van nálam, akkor sem érdeklen, csak ugrál, és néha meg akar d.gni..
2012. okt. 20. 20:44
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Csikargat? Az mi?

Mondom, hogy olvass a falkavezérségről. A kutyád viselkedési problémás, nem született bunkó. Az meg, hogy apádnak engedelmeskedik, semmit nem jelent, neked is lehet tekintélyed a szemében, és kéne is hogy legyen minden családtagnak. A kutyának a falka legalsó pozíciója jár, nem a második. Ha ezt egyedül nem is tudod benne tudatosítani, harmadiknak még besorolhatod magad mögé, onnantól kezdve fogsz tudni vele bánni. Ha ezt meg se akarod próbálni, akkor a másik kutyát is felejtsd el, mert ugyanolyan környezetben, ugyanolyan neveléssel, ahogy az első kutya "elromlott", a második is el fog.

2012. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
67%

Ahol régebben laktam, volt egy asszony, elvált és volt egy fia. De apuci akkor már egy másik nővel élt, akitől született "hercegnőcske". Én még olyan elkényeztetett, nyávogó libát nem láttam! Láthatás idején szegény srácnak kellett hozzájuk menni, ahol nyafka kis pics miatt kapta a pofonokat. Piszkosul elkényeztették. Srác már nem is akart menni, amikor apuci is elköltözött, megint más nőhöz, aztán később meghalt autóbalesetben. Elkényeztetett liba iskolába került, ahol aztán elbántak vele az osztálytársai (főleg a fiúk). Elköltözött az anyjával. Később megtudtam, hogy "hercegnőcske" megszökött egy cigóval (volt vagy 15 éves), terhesen és összeverve találták meg prostik között.

Srác itt él a közelben, dolgozik és semmi gond nincs vele.

2012. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!