Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyust tudtok...

Sexy Ladyy kérdése:

Milyen fajta kutyust tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Ezeknek kéne, hogy megfeleljen a kutya:

-jó családi kutya legyen ( négytagú család, idősebb gyerekek)

-sportos legyen de ne hiperaktív

-esetleg kapható legyen hobbi szintű agilityre, dog dancingra, vagy frisbeere

-közepes vagy nagy termetű legyen

-lehessen kint tartani(de be is jöhetne a házba)

-okos legyen, képzése ne legyen túl nehéz (de végülis van már tapasztalatunk 5 kutyával, anyának két keverékkel, apának foxival és nj-al, ezelőtti kutyánk dobermann volt)

-fajtatiszta legyen, bár még meggondoljuk az örökbefogadást is

Írhattok tapasztalatokat is egy-egy kutyáról, valamint kennel ajánlatokat is, ha nem nagy kérés:) Köszönöm!:)



#kutya #sportos kutya
2012. okt. 21. 17:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
mindenképp a labradort ajánlanám :)
2012. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

magyar vizsla

ausztrál juhászkutya

spániel

(beagle)

2012. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Nekem pumim van, intelligens, aktív, nem hullik a szőre(a lakásban nem hagy nyomot). Közepes termetű. Nagyon jó családi kutyának és a tanítása sem igényel különösebb munkát. :)
2012. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2012. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ó, még annyi, nem szeretnénk a túl népszerű kutyák közül választani, mert bár nagyon aranyos, szép kutyák jó tulajdonságokkal, de nem épp őket keressük:

-labrador

-spánielek

-golden retriever

-vizslák (német, magyar, weimari, francia vizslák is)

-beagle


De azért köszi a válaszokat! A pumi kicsit terrier jellegű kívül-belül, és nem a mi "ízlésünk" (vagy minek nevezzem), de a kis Bogáncs még szóba jöhet:DD (Bogáncs pumi volt nem??)

2012. okt. 21. 17:24
 6/15 A kérdező kommentje:

Ja, és azért mindenkinek zöldkezet nyomtam:)

kvittagirl köszi!!! :) amúgy a Google a barátom már régóta:DD

2012. okt. 21. 17:27
 7/15 anonim ***** válasza:

nem azért linkeltem így,csak így ott a jellemzés is meg kennelek is valahol:) Menhelyes oldalakt meg sokan nem ismerik,remélem nem bántódtál meg.

Azt meg előbb is írhattad volna hogy nem akarsz "tömeg" kutyát,ritkábbat szeretnél.

Ebben az esetben első számmal az erdélyi kopót javasolnám:


[link]


vagy bobtailt,skót juhászt,ezeknek igaz sok törődés kell de kritériumaidnak tökéletesek.

Főleg az erdélyi kopó :) Nekem nagyon tetszenek,még előző városba ahol laktam volt egy ilyen kutya szomszédságba,mindig lenyűgözött az eszével és a hűségével:) De örökmozgó egy kutya volt még 12 évesen is :)

2012. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem baj amúgy:) csak azértírtam, mert én nem azok közé tartozom, akik életükbe nem hallottak arról h na most akkor fogom a pici kezem, az egérrel a guglira kattintok és szépen bepötyögöm amit szeretnék:DD

nem bántódtammeg dehogyis, miért amúgy? Én még a tényleg bántó dolgokat se nagyon veszem fel:)

Erdélyi kopó...hmmmm nem is tudom, utána nézek... a collie már szóba került!:)

2012. okt. 21. 17:55
 9/15 anonim ***** válasza:
Skót juhász. Nézd meg Mandulát: mandula.blogger.hu
2012. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Épp olvasom:) Nagyon gyönyörű kutya!:)
2012. okt. 21. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!