Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Mit tegyek, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

2 napja fogadtam be egy 3 éves amerikai bulldog szukát. Ilyen neveletlen kutyát még láttam. Séta közben hacsak húzna, boldog lennék, de ő ezenkívül még rángat is, tekereg jobbra-balra, előttem megy X-be, megáll, beáll elém... Hiába szólok neki, indulok el a másik irányba, ő mint egy öszvér megy tovább. Nem lehet leülni, mert folyton lábaz, mászik, tol, támaszkodik, ránk ül.

Bezzeg, ha kaja van nálunk, puccba várja magát, és olyan gyönyörűen leül, hogy csak pislogok. Persze nem adunk neki.

Más baj nincsen vele, a kutyákkal nagyon jól kijön, semmi agresszió nincs benne, ha eszik nyugodtan beletúrhatok a szájába, bent nem ugat, nem rombol, nyugodtan fekszik. De ez a séta, borzasztó. November elején megyünk vele kutyasuliba, de addig is, kérlek segítsetek, hogyan neveljem meg?



2012. okt. 21. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezeket tanulmányozd át, főleg a... Hát főleg mindkettőt, fáraszd ki és tisztázd vele a helyét a családban :)

2012. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja, és hát adj neki időt, két nappal költözés után még a stressz is simán dolgozhat benne. A mostani kölcsönkutyámnak egy hét volt, mire lenyugodott, akkor hirtelen visszavett a sebességéből úgy a felére, azóta egész normális, előtte meg minden nap agyon akartam vágni valamiért :P
2012. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elég sok módszer van arra hogy lehet megtanítani neki a pórázfegyelmet, ki kell próbálni párat, de nem 1-2 napig egyet-egyet!

Fordulós módszert ismered? Amint leelőz a kutya, egyből megfordultsz és rántod magaddal, ha ismét leelőz, szintén. - ez nagyon sokaknak bevált.

Azt is próbálhatod, a húz, állj meg, cövekelj le és szólj rá, hogy lassan - nekünk ez vált be -, addig nem megyek tovább, amíg rám nem néz és nem tudatosul benne.


Mindenek előtt, ha kertes házban laktok, séta előtt fáraszd le a kertben, játszatok valamit és ha már valamelyest elfáradt, utána kezdd el ezeket.

2012. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Ha sikerül valamire szót fogadnia, akkor dícsérd meg, mert azt jobban megjegyzik.
2012. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átolvasom őket. Már tisztáztam vele, meg is adta magát, de újra és újra csinálja. Ez a két nap annyira fárasztó volt, hogy mozdulni alig bírok. 15 perce értünk haza a Margit-szigetről, és még mindig úgy érzem, mintha rángatna. Az ujjaim bedagadtak, a kezemről lejött a bőr, annyira húzta a pórázt. Minden szabályt betartottam a falkavezérséggel kapcsolatban, de semmi eredménye eddig.
2012. okt. 21. 18:35
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Komolyan 2 nap alatt elvárod, hogy tökéletesen működjön egy vadidegen kutya, amelyik még szinte a hangszínedet sem ismeri?

A kutya élőlény, nem egy gép, amin benyomom a gombot és működik.

2012. okt. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Már tisztáztam vele, meg is adta magát, de újra és újra csinálja. "

Tehát nem tisztáztad vele :) De nem is baj, ehhez idő kell. Az meg, hogy néha a hátára pördül, ne tévesszen meg; az számít, hogy mit csinál akkor, amikor eltérő véleményen vagytok egy számára fontos dologról, például a sétáról, meg hogy mikor üljetek le.

2012. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem várom el, azt várom el, hogy legalább figyeljen. De még a hajlandóságot sem látom arra, hogy ő azt csinálja amit én akarok. Ellenben, tegnap meglátta a család egyik barátját, és azonnal mintha kicserélték volna, egy jól nevelt, kulturált kutya lett belőle. Pedig nem csinált semmit az illető. Semmit.
2012. okt. 21. 19:00
 9/15 anonim ***** válasza:
Dehogynem csinált, falkavezérként viselkedett előtte.
2012. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A semmit az azt takarja, hogy le se sz*rta a kutyát? Mert akkor ne csodálkozz, ezt csak a falkavezér teheti meg, hogy figyelmen kívül hagy mindenki mást. Ha te éjjel-nappal a kutyával foglalkozol, akkor jogosan hiszi azt, hogy ő baromi fontos személy, és te azért vagy ott, a az életcélod, hogy vele foglalkozz :)
2012. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!