Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt tudja a kutya, hogy?

Azt tudja a kutya, hogy?

Figyelt kérdés
Többször láttam már kertes házakban, hogy ment valaki valakihez, (szerelő, kéményseprő, akárki) és a kertben lévő kutya vadul ugatott, morgott, meg minden, de amikor kiment a kapuhoz a gazdája és ő engedte be azt a bizonyos illetőt (aki valószínűleg nem egy családtag) akkor a kutya nem bántotta az emberkét. Ezt ennyire meg lehet tanítani a kutyának, hogy ne engedjen be senkit, de a gazdája jelenlétében igen? Tehát egy ilyen esetben nem lenne az, hogy valaki benyit, kedves a kutyához és a kutya barátságos vele ha nincs jelen a gazdája?
2012. okt. 21. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem kell tanitani. :) a kutya ugat, jelez, és a főnök jön és intézkedik. A kutya feladata ott véget ért.
2012. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így kellene működnie minden kutyánál. Ha a gada beenged valakit akkor azzal spanolni kell vagy nem kell hozzászolni. Ha nincs ott akkor meg védeni a területet.


A különbség a 2 esetben hogy ha ott a gazda akkor csak jelezz és várja a gazda utasítását.


Ha egyedül van akkor meg védi a területet.

2012. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tanítás kérdése, a kutya vagy elismer téged vezetőnek, és akkor akit te beengedsz, az be van engedve, vagy nem, és akkor lehet szenvedni a kutyával minden vendégnél. Nálunk az van, hogy amint megjelenek odakint, és vagy észrevesznek, vagy rájuk szólok, eltűnnek két irányba, úgyhogy még a pizzafutárral vagy a postással is csendben tudok beszélgetni. Kivéve, ha valami nagyon unszimpatikus figura jön, akkor a kutyám csendeseket vakkantgat a bokorból, jelezvén, hogy szerinte ez gázos, de ettől függetlenül ott marad félrevonulva, amíg intézkedek.
2012. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

ma 21:59

Azért a leírt helyzet bizony, tanítás. Bármilyen vezetőnek is ismerjen el a kutya, ha nem tanították meg neki az elvárt viselkedést, ugyan miből tudná, mit kell tennie az adott szituban? Komolyan úgy véled, ha egy kutya jelenlétében ott a büszke falkavezér, akkor automatikusan leáll?

2012. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Normális kutya-gazdi kapcsolat esetén a kutya tudja, hogy ha megjelenik a gazda, akkor neki "kuss" van, némán figyelhet tovább teret hagyva a gazdinak és a jövevénynek :) Ez az ideális eset.

Problémás esetben a kutya még akkor is őrjöng, ha a gazdi beengedi vagy beszélni próbál a vendéggel a kapuban és nem is tudja elcsendesíteni a kutyát. Ilyenkor ez már komoly gond, mert a kutya egyáltalán nem hallgat a gazdájára, amiből kényes helyzetek is kialakulhatnak.

2012. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az én kutyám is hasonló. Nem pont ilyen, de hasonlóan viselkedik. Labrador keverék. soha nem tanítottam ilyesmire. Nagyon jó jelzőkutya, ha nincs ott senki nagyon harcias, elriaztja a hívatlan vendéget. De ha kimegyek, és megnézem ki az, akkor kicsit lecsendesül. Ha valamelyik ismerősöm jön, akkor ugat még ugyan, de elhúzza a csíkot hátra, kerüli a kontaktust. Ha mégis nagyon közel jön, rászólok, hogy semmi gond, és onnantól tudja hogy nem kell félni. Félig meddig természetes viselkedés.
2012. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze!
2012. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó, nálam az nem minősül tanításnak, hogy tiltom a kutyát és engedelmeskedik :) De amúgy bármilyen normális kutya tudja, hogy ha a falkavezér dönt, azt el kell fogadni, és aszerint kell cselekedni. Ha a falkavezér nem rosszindulatúan áll az idegenhez, sőt, kifejezetten barátságosan, akkor mindenki másnak kutyakötelessége ugyanúgy viselkedni vele. Az más kérdés, hogy a kutya pontosan jól tudja, hogy attól, hogy én összeölelgetem a rokonságot, a hátam közepére kívánom őket, és ezért ő is kerülni fogja őket, vagy sógorék egyszer baromira ráijesztettek, őket meg azért kerüli, szóval nem utánozza teljes mértékben a viselkedésemet. De az elfogadást, mert ugye én érzelemmentesen elfogadom, hogy jön a postás, a gázóraleolvasó, az akárki, azt pontosan tudja, hogy követni kell, ösztönből, tanítás nélkül.
2012. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell ezt különösebben tanítani, vagyis én nem tanítottam neki ezt. Kopog valaki ugat, nyitom az ajtót félre áll és nem bántja aki jött és nem is ugat. Van akinek külön örül, olyan is van akivel nem foglalkozik,de aki bejött azt nem bántja csak jelez amikor érkezik valaki.
2012. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg nem tudtam, hogy mi hogyan "működik", csak láttam az eseményeket és kíváncsi voltam, hogy ez hogy lehet.
2012. okt. 22. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!